×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Covid në Greqi/ Regjistrohen 1 718 raste të reja me koronavirus, 52 të vdekur dhe 780 të intubuar

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi  sot 1 718 raste të reja me Covid-19 në Greqi.

Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të shërbimeve shëndetësore greke, 780 pacientë janë të intubuar në ICU.

Që nga fillimi i pandemisë, 1 859 pacientë janë larguar nga ICU.

 

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin kështu në 295 480.

 

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 52 , ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 8 885 vdekje.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zbulohet shkaku i vdekjes së Princit Filip

Zbulohet shkaku i vdekjes së Princit Filip

Publikuar më 05.05.2021
Certifikata e vdekjes së Dukës së Edinburgut ka zbuluar se a...

Certifikata e vdekjes së Dukës së Edinburgut ka zbuluar se ai vdiq nga ‘pleqëria’. Në kohën kur Pallati Buckingham njoftoi se Princi Filip vdiq në mënyrë paqësore në Kështjellën Windsor muajin e kaluar në moshën 99 vjeçare. Tani njoftimi zyrtar i vdekjes ka deklaruar se shkaku i vdekjes ishte ‘pleqëria’. Mjeku i familjes mbretërore, Sir […]

Lexo më shumë

Italia gati të mirëpres turistët, hapet totalisht më 15 maj

Italia gati të mirëpres turistët, hapet totalisht më 15 maj

Publikuar më 05.05.2021
Pas mbi 14 muaj mbyllje të kufijve, Italia informon se më da...

Pas mbi 14 muaj mbyllje të kufijve, Italia informon se më datë 15 maj do të hap sezonin turistik për çdo turist nga çdo vend i botës që dëshiron të vizitoj këtë vend, raportojnë mediat vendase. Do të mjaftojë një leje kalimi specifik që paraprin patentën shëndetësore të Bashkimit Europian që pritet të jetë e […]

Lexo më shumë

Nuk ka tërheqje të trupave ushtarake/ Shefi turk i mbrojtjes: Sovraniteti dhe pavarësia e Libisë janë të rëndësishme për ne

Nuk ka tërheqje të trupave ushtarake/ Shefi turk i mbrojtjes: Sovraniteti dhe pavarësia e Libisë janë të rëndësishme për ne

Publikuar më 05.05.2021
Prania e ushtrisë turke në Libi rrjedh nga mbrojtja e të dre...

Prania e ushtrisë turke në Libi rrjedh nga mbrojtja e të drejtave të popullit libian, tha të martën ministri turk i mbrojtjes. Në këtë mënyrë vjen reagimi i Turqisë, e cila sipas të gjitha gjasave nuk do të tërheqë trupat e saj ushtarake nga Libia. “Sovraniteti dhe pavarësia e Libisë është e rëndësishme. Kishte disa […]

Lexo më shumë

Video mbresëlënëse/ Flota Detare zhvillon stërvitje me uniforma “Iron Man” fluturon mbi anije

Video mbresëlënëse/ Flota Detare zhvillon stërvitje me uniforma “Iron Man” fluturon mbi anije

Publikuar më 05.05.2021
Kostumet “Iron Man” u përdorën nga anëtarët e Ma...

Kostumet “Iron Man” u përdorën nga anëtarët e Marinës Mbretërore Britanike në një stërvitje ushtarake ditët e fundit. Në videon tërheqëse, komandot e veshur me uniformën speciale “Jet Suit” përpiqen të “zbarkojnë” në anije, duke fluturuar mbi det. Kostumi origjinal është bërë nga kompania britanike Gravity Industries. Videoja u postua nga kompania të dielën. Ushtrimi […]

Lexo më shumë

SHBA po bën thirrje për tërheqjen e menjëhershme të trupave të huaja, përfshi edhe ato turke

SHBA po bën thirrje për tërheqjen e menjëhershme të trupave të huaja, përfshi edhe ato turke

Publikuar më 04.05.2021
Pas deklaratës së Ministres së Jashtme të Libisë, Nila Moham...

Pas deklaratës së Ministres së Jashtme të Libisë, Nila Mohamed el-Mangous, e cila dje, pas takimit me Mevlüt Çavuşolulu, kërkoi tërheqjen e forcave të huaja nga territori i vendit të saj, përfshirë forcat turke, erdhi sot dhe ndihmësi i sekretarit amerikan Anthony Blinken, për të shprehur mbështetjen e plotë të vendit të tij për këtë […]

Lexo më shumë

Libi/ Marrëdhëniet me Athinën dhe Ankaranë pas deklaratës se “trupat turke duhet të largohen”

Libi/ Marrëdhëniet me Athinën dhe Ankaranë pas deklaratës se “trupat turke duhet të largohen”

Publikuar më 04.05.2021
Në një kthesë të papritur të ngjarjeve që përmbysin imazhin ...

Në një kthesë të papritur të ngjarjeve që përmbysin imazhin e bashkëpunimit Turko-Libian deri më tani, qeveria libiane e tranzicionit ka kërkuar tërheqjen e të gjithë mercenarëve dhe forcave të huaja, përfshirë ato turke. Kërkesa u bë në një deklaratë të përbashkët nga ministrja e parë femër e Libisë, Nila Mohamed el-Mangous, dhe homologu i […]

Lexo më shumë

Danimarka nuk do të përdorë vaksinën Johnson & Johnson: Ka efekte anësore

Danimarka nuk do të përdorë vaksinën Johnson & Johnson: Ka efekte anësore

Publikuar më 03.05.2021
Danimarka, vendi i parë në Evropë që ndërpreu vaksinën Astra...

Danimarka, vendi i parë në Evropë që ndërpreu vaksinën AstraZeneca për Covid-19 në Prill, njoftoi sot se do të bënte të njëjtën gjë për vaksinën Johnson & Johnson për shkak të efekteve të mundshme anësore. Si Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ashtu edhe Organizata Botërore e Shëndetësisë i kanë dhënë “dritën jeshile” kësaj vaksine. “Autoriteti […]

Lexo më shumë

“Pranga” turke në Libi/ Tërheqja e forcave të huaja ushtarake

“Pranga” turke në Libi/ Tërheqja e forcave të huaja ushtarake

Publikuar më 03.05.2021
Një delegacion shumë-anëtarësh i qeverisë turke i udhëhequr ...

Një delegacion shumë-anëtarësh i qeverisë turke i udhëhequr nga Mevlüt Çavuşolulu dhe Hulusi Akar bëri një vizitë në Libi. Ministrat e Jashtëm dhe të Mbrojtjes të Turqisë, përkatësisht, u takuan me homologët e tyre Libianë dhe diskutuan bashkëpunimin midis dy vendeve në fusha të ndryshme, ndërsa ngritën çështjen e memorandumit Turko-Libian. “Libia është një tokë […]

Lexo më shumë