Covid-19/ Priten të riatdhesohen mbi 2 mijë shqiptarë

Mbi 2 mijë persona pritet të riatdhesohen, pasi kanë mbetur jashtë Shqipërisë, për shkak të mbylljes së kufijve me qëllim parandalimin e përhapjes nga covid-19.

Mësohet se do të riatdhesohen vetëm ata shqiptarë të cilët kanë kontaktuar në ambasadat shqiptare të këtyre vendeve. Ministria e Jashtme është u koordinuar me Ministrinë e Shëndetësisë, për të bërë kontrollet e nevojshme të shqiptarëve që do të kthehen.

Ndërsa burimet thonë se fluturimi i parë është planifikuar të bëhet të dielën, nga Londra.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet