×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Rajon

Lajçak e Escobar negociuan me të deri pas mesnate, Vuçiç: Arritëm një kompromis të vogël

Lajçak e Escobar negociuan me të deri pas mesnate, Vuçiç: Arritëm një kompromis të vogël

Publikuar më 26.08.2022
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se pjesën ...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se pjesën e dytë të takimeve me emisarët  Gabriel Esobar dhe Miroslav Lajcak, me praninë e Ambasadorit Hill e Kreut të Delegacionit të BE’së në Serbi Emanuele Giaufret, që u zhvilluan të enjten e ka përfunduar, të premten, 15 minuta pas mesnate. Si zakonisht, ai s’ka mundur t’i shmang […]

Lexo më shumë

Mirela Kumbaro në Beograd: Çdo turist që vjen nga Serbia në Shqipëri është një tjetër hap para në procesin e emancipimit

Mirela Kumbaro në Beograd: Çdo turist që vjen nga Serbia në Shqipëri është një tjetër hap para në procesin e emancipimit

Publikuar më 06.07.2022
Mirela Kumbaro, ministre e Turizmit dhe Mjedisit në Qeverinë...

Mirela Kumbaro, ministre e Turizmit dhe Mjedisit në Qeverinë e Shqipërisë, nga Beogradi ka deklaruar se numri i turistëve serbë që e kanë vizituar Shqipërinë në vitin 2021, është rritur për 110 për qind krahasuar me vitin 2019. Teksa ka shpalosur potencialet turistike të Shqipërisë gjatë një interviste me shërbimin e Radios Evropa e Lirë […]

Lexo më shumë

Bashkësia e Tarikateve të Kosovës del pro martesave të seksit të njëjtë

Bashkësia e Tarikateve të Kosovës del pro martesave të seksit të njëjtë

Publikuar më 25.04.2022
Pas një Kuvendi Zgjedhor të mbajtur të shtunën nga Bashkësia...

Pas një Kuvendi Zgjedhor të mbajtur të shtunën nga Bashkësia e Tarikateve të Kosovës (BTK), kjo bashkësi fetari doli me një deklaratë kundër homofobisë. Në këtë kuvend u votua statuti i plotësuar i BTK, disa rregullore të reja dhe u zgjodhën funksionarë të ri. “Bashkësia e Tarikateve e përkrah shtetin e Kosovës në realizimin e sigurisë, […]

Lexo më shumë

Prezantohet projekti për hekurudhën Prishtinë-Durrës

Prezantohet projekti për hekurudhën Prishtinë-Durrës

Publikuar më 09.12.2021
Ministri i Infrastrukturës të Kosovës, Liburn Aliu, ka preza...

Ministri i Infrastrukturës të Kosovës, Liburn Aliu, ka prezantuar projektin për të cilin u ra dakord në mbledhjen e fundit të dy qeverive shqiptare për ndërtimin e hekurudhës Prishtinë-Durrës. Në konferencë për media, Aliu njoftoi se projekti në fjalë është prezantuar edhe në Bruksel. “Ky projekt po e merr rrugën e vet dhe jemi në […]

Lexo më shumë

Pamje të rënda/ Kërkuan maska, gardianët dhunojnë të burgosurit në Itali (Video)

Pamje të rënda/ Kërkuan maska, gardianët dhunojnë të burgosurit në Itali (Video)

Publikuar më 02.07.2021
Opinioni publik italian është tronditur nga postimi i një vi...

Opinioni publik italian është tronditur nga postimi i një video që tregon dhunën e tmerrshme ndaj të arrestuarve në burgun Santa Maria Capua Vetere jashtë Napolit. Imazhet erdhën nga kamerat e brendshme të sigurisë dhe sulmi i organizuar ndaj të burgosurve që ndodhi më 20 prill 2020. Dhuna erdhi si shkak e protestës e të […]

Lexo më shumë

Kurti dhe Vuçiç përballë njëri-tjetrit/ Nis takimi në Bruksel, Borrell: E dimë se ky dialog nuk do të jetë i lehtë  

Kurti dhe Vuçiç përballë njëri-tjetrit/ Nis takimi në Bruksel, Borrell: E dimë se ky dialog nuk do të jetë i lehtë  

Publikuar më 15.06.2021
Takimi në Bruksel, mes Kurtit dhe Vuçiç po mbahet me ndërmje...

Takimi në Bruksel, mes Kurtit dhe Vuçiç po mbahet me ndërmjetësimin e Josep Borrell, shefit të diplomacisë evropiane. Përfaqësuesi serb në dialog, Petar Petkoviq për mediat serbe tha në Bruksel se ata janë të shqetësuar për shkak të bashkëpunimit të ngushtë mes BE dhe SHBA, por do të vazhdojnë betejën për interesat e tyre. Nga […]

Lexo më shumë

Bie zjarr në spitalin Covid/ Humbin jetën 10 pacientë, 7 në gjendje të rëndë

Bie zjarr në spitalin Covid/ Humbin jetën 10 pacientë, 7 në gjendje të rëndë

Publikuar më 15.11.2020
Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe 7 persona janë pl...

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën dhe 7 persona janë plagosur, pasi një spital mori flakë në Rumani, njoftojnë zyrtarët atje. BBC shkruan se zjarri shpërtheu në njësinë e kujdesit intensiv të spitalit publik në qytetin veri-lindor të ‘Piatra Neamt’. Një mjek që u përpoq të shpëtonte pacientët thuhet se ishte në një gjendje […]

Lexo më shumë

Vala e dytë nga pandemia e koronavirusit, kryebashkiaku i Stambollit kërkon një mbyllje dy javore të vendit

Vala e dytë nga pandemia e koronavirusit, kryebashkiaku i Stambollit kërkon një mbyllje dy javore të vendit

Publikuar më 14.11.2020
Kryebashkiaku i Stambollit Ekrem Imamoglu, përfaqësues i par...

Kryebashkiaku i Stambollit Ekrem Imamoglu, përfaqësues i partisë kryesore opozitare (CHP) në Turqi, ka kërkuar një mbyllje dy javore të qytetit me qëllim frenimin e përhapjes së koronavirusit. Ai deklaroi se duhet të veprohet me shpejtësi, pasi është mjaft e qartë që tashmë një valë e dytë ka pushtuar shumë vende. “Situata nuk është sinë […]

Lexo më shumë
gif