×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Sport

Nën mbikqyrjen e Rejas, trajnerët e Kombëtareve të moshave ndërtojnë strategjinë e punës

Nën mbikqyrjen e Rejas, trajnerët e Kombëtareve të moshave ndërtojnë strategjinë e punës

Publikuar më 13.07.2020
Trajnerët e ekipeve kombëtare kanë zhvilluar sot një takim k...

Trajnerët e ekipeve kombëtare kanë zhvilluar sot një takim konsultativ, ku morën pjesë Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, departamenti i ekipeve kombëtare dhe kryeseleksioneri Xhemal Mustedanagiç. Përmes video-konferencës të pranishëm në këtë mbledhje ishin edhe trajneri i Kombëtares A, Eduardo Reja dhe stafi i tij teknik. Gjatë kësaj mbledhjeje u diskutua për programin […]

Lexo më shumë

Përhapja e Covid-19/ Kosova pezullon sportin, shpëton vetëm Superliga

Përhapja e Covid-19/ Kosova pezullon sportin, shpëton vetëm Superliga

Publikuar më 13.07.2020
Kosova po përjeton një valë të dytë të përhapjes së Covid-19...

Kosova po përjeton një valë të dytë të përhapjes së Covid-19 dhe personat e prekur e viktimat po arrijnë shifrat më të larta që nga nisja e pandemisë në vendin dardan. Kjo përhapje masive e koronavirusit e ka shtyrë qeverinë e Kosovës të rikthejë disa nga masat e karantinimit, të ndërmarra në fillim të pandemisë. […]

Lexo më shumë

Superliga kthehet të shtunën, ja kur do të luhen sfidat e javës së 34-t

Superliga kthehet të shtunën, ja kur do të luhen sfidat e javës së 34-t

Publikuar më 13.07.2020
Superliga do të kthehet në fushë të shtunën, kur ngrihet edh...

Superliga do të kthehet në fushë të shtunën, kur ngrihet edhe sipari i javës së 34-t dhe në këtë ditë janë në program dy ndeshje. Në orën 17:30 luhen përballjet Tirana-Flamurtari dhe Luftëtari-Skënderbeu. Java e 34-rt e kampionatit elitar të futbollit në vend mbyllet me tre sfidat e së dielës. Në orën 17:45 është në […]

Lexo më shumë

Lajm i madh për për Mançester Sitin/ CAS rrëzon vendimin e UEFA-s, bie dënimi 2-vjeçar

Lajm i madh për për Mançester Sitin/ CAS rrëzon vendimin e UEFA-s, bie dënimi 2-vjeçar

Publikuar më 13.07.2020
Pas ankthit dhe pritjes tanimë tifozët e Mançester Sitit mun...

Pas ankthit dhe pritjes tanimë tifozët e Mançester Sitit mund të buzëqeshin. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Zvicër ka publikuar sot vendimin që rrezon atë të vendosur më herët nga UEFA. CAS nuk ka gjetur shkelje nga ekipi i “Citizens”, lidhur me vendimin për e dënimit dyvjeçar për përjashtim nga kompeticionet europiane dhe gjobës prej […]

Lexo më shumë

“Ronaldo nuk është mirë, ai shkoi në spital”/ Misteri i finales së Kupës së Botës 1998, pse Ronaldo nuk ia doli dot

“Ronaldo nuk është mirë, ai shkoi në spital”/ Misteri i finales së Kupës së Botës 1998, pse Ronaldo nuk ia doli dot

Publikuar më 12.07.2020
Është një nga misteret e mrekullueshme të kohës sonë: jo Për...

Është një nga misteret e mrekullueshme të kohës sonë: jo Përbindëshi i Loch Ness, Stonehenge ose Qyteti i Humbur i Atlantis; është rasti i sulmuesit të zhdukur – jo aq shumë, më shumë një lloj i asaj që ndodhi? Ata që u munduan nga ato ngjarje të çuditshme nuk do ta harrojnë kurrë këtë datë: […]

Lexo më shumë

Barcelona do ta arrijë Real Madridin në garën për titull

Barcelona do ta arrijë Real Madridin në garën për titull

Publikuar më 12.07.2020
Arturo Vidal është zotuar se Barcelona do të luftojë deri në...

Arturo Vidal është zotuar se Barcelona do të luftojë deri në fund për titull në La Liga, pas fitores së vështirë 1:0 kundër Real Valladolidit të shtunën. Mesfushori kilian Vidal e shënoi golin vendimtar në minutën e 15-të, falë asistit nga Messi, i cili ishte i 20-ti këtë sezon për argjentinasin. Barça kishte lëshuar pikë […]

Lexo më shumë

Atalanta “flirton” me fitoren dhe ndal kryesuesit, Juventusi e falet dy penalltive

Atalanta “flirton” me fitoren dhe ndal kryesuesit, Juventusi e falet dy penalltive

Publikuar më 12.07.2020
Atalanta ka flirtuar me fitoren dje në një ndeshje spektakol...

Atalanta ka flirtuar me fitoren dje në një ndeshje spektakolare ndaj kryesuesve të Juventusit. Bergamaskët kanë treguar edhe një herë se janë skuadra më në forme e Serie A, duke gjetur të parët golin me Duvan Zapatën në minutën e 16-të. Pjesa e parë është mbyllur me avantazhin e miqve, ndërsa në të dytën ishte […]

Lexo më shumë

Piloti shqiptar zë vendin e dytë në Formula 3 të Austrisë

Piloti shqiptar zë vendin e dytë në Formula 3 të Austrisë

Publikuar më 12.07.2020
Gara e dytë e sezonit në Formula 3 ka përfunduar, e cila edh...

Gara e dytë e sezonit në Formula 3 ka përfunduar, e cila edhe këtë fundjavë po zhvillohet në Spielberg të Austrisë. Për shkak të shiut që ka rënë sot në Austri është ndërprerë gara në gjysmë dhe fituesit janë konfirmuar sipas renditjes në shteg ku kanë qenë. Zendeli, piloti i vetëm shqiptar, garën e ka […]

Lexo më shumë