×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Europë

Nëna nuk kërkonte ndihmë se ishte e tmerruar nga Covid-19, e porsalindura vdes nga kequshqyerja

Nëna nuk kërkonte ndihmë se ishte e tmerruar nga Covid-19, e porsalindura vdes nga kequshqyerja

Publikuar më 04.12.2020
Një foshnjë e porsalindur ka vdekur në spitalin Nocera, në z...

Një foshnjë e porsalindur ka vdekur në spitalin Nocera, në zonën e Salernos, ku kishte mbërritur e paushqyer dhe në kushte shumë të rënda. Vajza e vogël, e madhja e një çifti nga Angri, u shtrua në spital në njësinë e kujdesit intensiv neonatal. Sipas asaj që u kuptua, nëna kishte pasur probleme me ushqyerjen […]

Lexo më shumë

E vërteta tronditëse për Italinë/ Vdekjet aktuale të personave nga virusi janë 10 herë më të larta!

E vërteta tronditëse për Italinë/ Vdekjet aktuale të personave nga virusi janë 10 herë më të larta!

Publikuar më 04.12.2020
Rastet aktuale të koronavirusit në Itali ishin të paktën 10 ...

Rastet aktuale të koronavirusit në Itali ishin të paktën 10 herë më të larta sesa konfirmuan dhe u deshën 2 muaj bllokim që indeksi R të binte nën njësi gjatë valës së parë të epidemisë. Modelimi matematik i pandemisë COVID-19 në epiqendrën e tij të dytë, Lombardia, Itali, lejoi vlerësimin e parametrave të rëndësishëm epidemiologjikë […]

Lexo më shumë

Ja si do i përjetojnë festat shqiptarët në Itali/ Masat e reja shtojnë rreptësinë e kufizimeve për shkak të virusit

Ja si do i përjetojnë festat shqiptarët në Itali/ Masat e reja shtojnë rreptësinë e kufizimeve për shkak të virusit

Publikuar më 04.12.2020
Italia ka miratuar masa të reja të ashpra për të parandaluar...

Italia ka miratuar masa të reja të ashpra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit gjatë periudhës së Krishtlindjes, përfshirë ndalimin e udhëtimit përtej kufijve të brendshëm rajonalë të vendit midis 21 dhjetorit dhe 6 janarit. Një dekret që detajon dosjet dhe ato që nuk duhet gjatë periudhës së pushimeve, miratuar nga qeveria të enjten vonë, […]

Lexo më shumë

“Loja macja me miun duhet të mbarojë”/ Presidenti i KE kërcënon Turqinë me sanksione të rënda

“Loja macja me miun duhet të mbarojë”/ Presidenti i KE kërcënon Turqinë me sanksione të rënda

Publikuar më 04.12.2020
Turqia nuk e ka përshkallëzuar qëndrimin e saj me Greqinë në...

Turqia nuk e ka përshkallëzuar qëndrimin e saj me Greqinë në përgjigje të shtrirjes diplomatike, tha të premten (4 Dhjetor) shefi i Këshillit Evropian Charles Michel dhe paralajmëroi se vendet anëtare të BE tani do të konsiderojnë “mjetet në dispozicionin tonë”, të cilat me shumë gjasa do të thotë sanksione. “Unë mendoj se loja macja […]

Lexo më shumë

“Je e zbehtë, nuk t’i ndjej rrahjet e zemrës”/ I riu rus ‘vret’ të fejuarën e tij shtatzënë live në YouTube (Video)

“Je e zbehtë, nuk t’i ndjej rrahjet e zemrës”/ I riu rus ‘vret’ të fejuarën e tij shtatzënë live në YouTube (Video)

Publikuar më 03.12.2020
Një shtetas rus u arrestua pas një transmetimi të drejtpërdr...

Një shtetas rus u arrestua pas një transmetimi të drejtpërdrejtë në të cilin vdiq e dashura e tij shtatzënë pasi ai u pagua për ta nënshtruar atë ndaj abuzimit mizor. I kritikuar nga audienca e tij në internet, Stas Reeflay dyshohet se e detyroi Valentina Grigoryeva të dilte në një ballkon në një mot nën […]

Lexo më shumë

Italia preket nga tragjedia/ 992 të vdekur si pasojë e virusit

Italia preket nga tragjedia/ 992 të vdekur si pasojë e virusit

Publikuar më 03.12.2020
Italia raportoi një rekord prej 993 vdekjesh të lidhura me k...

Italia raportoi një rekord prej 993 vdekjesh të lidhura me koronavirusin të enjten, ndaj atyre 684 të mërkurën dhe 23,225 infeksione të reja, krahasuar me 20,709 një ditë më parë, tha ministria e shëndetësisë. Numri rekord i mëparshëm i vdekjeve të regjistruara në një ditë të vetme ishte 919 më 27 Mars, në kulmin e […]

Lexo më shumë

Jep dorëheqje politikani hungarez pas pjesëmarrjes në orgji të Brukselit

Jep dorëheqje politikani hungarez pas pjesëmarrjes në orgji të Brukselit

Publikuar më 03.12.2020
Një politikan hungarez ka dhënë dorëheqje nga partia në push...

Një politikan hungarez ka dhënë dorëheqje nga partia në pushtet në Hungari, Fidesz, pas pjesëmarrjes së tij në atë që mediat belge e kanë quajtur orgji në Bruksel. Kjo ndenjë është organizuar në kundërshtim me kufizimet me qëllim të frenimit të koronavirusit. Dorëheqja e Jozsef Szajer më 2 dhjetor ka ardhur një ditë pasi ai […]

Lexo më shumë

“Nuk mund të tolerojmë më”/ Italia shpall masat e reja, nga dita e Premte çdo gjë ndryshon, vaksina nuk do të jetë me detyrim

“Nuk mund të tolerojmë më”/ Italia shpall masat e reja, nga dita e Premte çdo gjë ndryshon, vaksina nuk do të jetë me detyrim

Publikuar më 03.12.2020
Italia do të miratojë masa të reja bllokimi që nga e premtja...

Italia do të miratojë masa të reja bllokimi që nga e premtja, njoftoi Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza të mërkurën. Ministri gjithashtu paraqiti një plan vaksinimi, sipas të cilit vaksinat do të jenë falas, jo të detyrueshme dhe të shpërndara me ndihmën e ushtrisë. “Të dhënat tregojnë se kufizimet funksionuan dhe rezultatet e para mund […]

Lexo më shumë