×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Botë

‘Do të kundërpërgjigjemi!’, ministri i Jashtëm ukrainas: Po shtohen trupat ruse në kufi, kjo është përgatitje për pushtim

‘Do të kundërpërgjigjemi!’, ministri i Jashtëm ukrainas: Po shtohen trupat ruse në kufi, kjo është përgatitje për pushtim

Publikuar më 27.01.2022
Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, tha se grumbulli...

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, tha se grumbullimi i trupave ruse në afërsi të kufirit me Ukrainën, po rritet çdo ditë, teksa shqetësimet janë rritur se ky grumbullim ushtarak është përgatitje për një pushtim të Ukrainës nga Rusia. Rusia ka vendosur mbi 100,000 trupa në kufi me Ukrainën dhe sipas inteligjencës perëndimore, ka mbajtur një […]

Lexo më shumë

Alarmon ish-presidenti rus, Medvedev: Konflikti ShBA-Rusi do të ishte katastrofik

Alarmon ish-presidenti rus, Medvedev: Konflikti ShBA-Rusi do të ishte katastrofik

Publikuar më 27.01.2022
Ish-presidenti i Rusisë, i cili tani gjithashtu mban një pos...

Ish-presidenti i Rusisë, i cili tani gjithashtu mban një post të lartë në fushën e sigurisë, Dmitry Medvedev, tha të enjten se Rusia dhe Shtetet e Bashkuara duhet të angazhohen në diplomaci për ta zgjidhur mosmarrëveshjen rreth Ukrainës dhe jo t’i shtojnë tensionet për të fituar pikë në politikë. “Është e qartë këtu se rruga më […]

Lexo më shumë

Erdogan paralajmëron dënimin e gazetares turke që u arrestua pasi tha në televizion: Demi kur futet në pallat, nuk bëhet mbret, por pallati bëhet stallë

Erdogan paralajmëron dënimin e gazetares turke që u arrestua pasi tha në televizion: Demi kur futet në pallat, nuk bëhet mbret, por pallati bëhet stallë

Publikuar më 27.01.2022
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka premtuar se gazetar...

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka premtuar se gazetarja e njohur televizive nuk do të shpëtojë pa u “ndëshkuar”, pasi u arrestua sepse kishte fyer rëndë të parin e këtij vendi. Policia turke kishte arrestuar gazetaren Sedef Kabas në shtëpinë e saj javën e kaluar, pak orë pasi kishte bërë komente “fyese” gjatë transmetimit live, e […]

Lexo më shumë

ShBA: Gazsjellësi rus me Gjermaninë nuk do të hapet, nëse pushtohet Ukraina

ShBA: Gazsjellësi rus me Gjermaninë nuk do të hapet, nëse pushtohet Ukraina

Publikuar më 27.01.2022
Departamenti i Shtetit i ShBA-së ka thënë se gazsjellësi “No...

Departamenti i Shtetit i ShBA-së ka thënë se gazsjellësi “Nord Stream 2”, i cili e lidh Gjermaninë me Rusinë, nuk do të miratohet, nëse Rusia e pushton Ukrainën. Përderisa tensionet rreth grumbullimit të trupave ruse afër Ukrainës janë të larta, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Ned Price, tha të mërkurën në mbrëmje se administrata e Bidenit […]

Lexo më shumë

A do të ndezë kriza e Ukrainës Luftën e Tretë Botërore?

A do të ndezë kriza e Ukrainës Luftën e Tretë Botërore?

Publikuar më 26.01.2022
Retorika e Vladimir Putin kërkon një tjetër Mynih me kapitul...

Retorika e Vladimir Putin kërkon një tjetër Mynih me kapitullimin e Joe Biden, por Biden nuk mund dhe nuk do ta detyrojë. Por më pas presidenti parashikoi konflikt të armatosur. Këta udhëheqës të zgjuar janë më të mirë se kaq, dhe të dy duhet të shmangin një luftë të shmangshme. Ajo që kanë nevojë të […]

Lexo më shumë

Kobi Bryant/ Dy vjet nga dita kur ‘Black Mamba’ u largua kaq padrejtësisht, publikohen momentet e fundit kur ylli amerikan hipën në helikopter

Kobi Bryant/ Dy vjet nga dita kur ‘Black Mamba’ u largua kaq padrejtësisht, publikohen momentet e fundit kur ylli amerikan hipën në helikopter

Publikuar më 26.01.2022
Kobi ishte zgjuar herët atë të dielë. Ai ishte i lumtur seps...

Kobi ishte zgjuar herët atë të dielë. Ai ishte i lumtur sepse do të kalonte disa orë me Xhanën, e cila tashmë ishte zgjuar dhe ishte gati të largohej, e lumtur për të fluturuar me helikopter. Gruaja Vanessa përshëndeti një burrë dhe një vajzë që kishin hipur në helikopter rreth orës nëntë e gjysmë dhe […]

Lexo më shumë

Orë kritike për Ukrainën/ SHBA jep përgjigje me shkrim për kërkesat e sigurisë së Rusisë: Ato janë të papranueshme

Orë kritike për Ukrainën/ SHBA jep përgjigje me shkrim për kërkesat e sigurisë së Rusisë: Ato janë të papranueshme

Publikuar më 26.01.2022
Shtetet e Bashkuara dhanë përgjigjen e tyre me shkrim ndaj k...

Shtetet e Bashkuara dhanë përgjigjen e tyre me shkrim ndaj kërkesave të sigurisë së Kremlinit për Ukrainën dhe NATO-n të mërkurën pasdite, tha Ministria e Jashtme ruse në një deklaratë. Ambasadori amerikan në Moskë, John Sullivan, ia dorëzoi përgjigjen zëvendësministrit të Jashtëm rus, Alexander Grushko, sipas informacioneve të agjencisë TASS. Shtetet e Bashkuara nuk e […]

Lexo më shumë

“Janë futur 50-60 viçat e parë nga Beogradi”, Vojo Bregu ‘zbërthen’ prapaskenat e Open Ballkan: I hapur vetëm për Serbinë

“Janë futur 50-60 viçat e parë nga Beogradi”, Vojo Bregu ‘zbërthen’ prapaskenat e Open Ballkan: I hapur vetëm për Serbinë

Publikuar më 26.01.2022
Ish-sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë e Bujqësisë, Vojo...

Ish-sekretari i Përgjithshëm në Ministrinë e Bujqësisë, Vojo Bregu ka “zbërthyer” gjithë prapaskenat e “Open Ballkan” që duket se është i hapur vetëm për Serbinë. Bregu, ka sqaruar edhe skemën sesi në Shqipëri po futen viça e qingja nga Serbia, edhe pse ndonjëherë se kanë fare vend origjine. Shqipëria dhe ministria e Bujqësisë kanë marrëveshje […]

Lexo më shumë