×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Bëri seks me mbesën e tij, kërkonte të urinonin mbi të”/ Dokumentari për Hitlerin: Varësia nga porno dhe sadomazokizmi

Për pasuesit dhe vartësit e tij besnikë, Adolf Hitler ishte një njeri “i pastër” që shmangte seksin për të ruajtur aftësinë e tij fizike.

Sidoqoftë, pas dyerve të mbyllura, diktatori gjerman ishte një sadomazokist që i pëlqente të linte gratë ta shkelmonin ose madje të urinonin, sipas një dokumentari të ri të Discovery Channel.

Për “Jeta Sekrete e Hitlerit” përpiqet të hedhë dritë mbi një seri pretendimesh të çuditshme se Fuehrerit, i cili ishte përgjegjës për vdekjen e gjashtë milion hebrenjve. Ai  ishte një soditës, i varur nga pornografia. Në fakt, thuhet se mjeku i tij personal e mbushi atë me amfetamina dhe taurinë, për të rritur epshin e tij.

Dokumentari shqyrton gjithashtu marrëdhëniet inçestuale me mbesën e tij, Geli Raubal, e cila humbi jetën në rrethana misterioze, pasi kishte zbuluar më parë sekretet e dhomës së gjumit të Hitlerit, por edhe me aktoren Renata Mueller, e cila u vra, ndërsa ishte përfshirë në akte sadomazokiste me atij.

Historiani dhe psikiatri Australian, Profesor Robert Kaplan, zbulon se historitë e poshtërimit të tij në dhomën e gjumit përputhen me dëshirën e Hitlerit për dominim.

“Praktikat sadomazokiste përshtaten në mënyrë të përsosur me personalitetin e Hitlerit”, i tha Kaplan ‘The Sun’.

E fiksuar me mbesën e tij

Geli Raubal ishte vetëm 17 vjeçe kur filloi të jetonte me Hitlerin në vitin 1925, së bashku me nënën e saj Angela – motra e Hitlerit – e cila mori rolin e zonjës së shtëpisë. Hitleri – 19 vjet më i madh nga ajo – u fiksua me mbesën e tij dhe çifti bëri seks që besohet të ketë zgjatur gjashtë vjet.

Rebeli gjerman dhe anëtar i Partisë Naziste Otto Strasser – i cili pretendoi se Hitleri donte që gratë të urinonin mbi të – tha se Geli ishte një nga gratë “e detyruar” të plotësonte dëshirat e tij. Ai i kishte kërkuar asaj gjëra që ishin “thjesht të neveritshme”, pranoi Strasser. Ai shtoi se Hitleri e zhveshi atë, u ul në fytyrë dhe më në fund urinoi mbi të. Geli e përshkroi aktin si “jashtëzakonisht të neveritshëm”.

Menjëherë pas bisedës së saj me Otto, 23-vjeçarja u gjet e vdekur, e qëlluar në gjoks, në apartamentin e Hitlerit në Mynih në 1931. Kontrolluesi mjekësor e përshkroi vdekjen e saj si “vetëvrasje”, por shumë dyshuan se ajo mund të ishte vrarë nga Hitleri, me arkivat e hetimit që pasuan, pasi ishin shkatërruar nga partia naziste.

Ai kërkonte ta shkelmonin

Një tjetër “histori” e tij seksuale ishte me aktoren Renata Mueller. Një nga yjet më të suksesshëm të kohës së saj, Renata filloi të kalonte kohë me Hitlerin në rezidencën e tij zyrtare në Kancelarinë. Sipas asaj që ajo i zbuloi drejtorit Alfred Ziesler, gjatë një prej vizitave të saj, Hitleri e luti që ta shkelmonte ndërsa ai ishte në dysheme. Ajo iu nënshtrua dëshirave të tij dhe vazhdoi ta shkelmonte, ndërsa Führer “e lutej, i ngazëllyer, për më shumë”. Pak më vonë, në tetor 1937, aktorja e famshme e kohës, humbi jetën, duke rënë nga dritarja e një sanatoriumi, gjatë një vizite në Gestapo. Nuk dihej nëse ajo u hodh e vetme apo dikush tjetër e shtyu atë.

Varësia ndaj pornografisë dhe shfaqjeve private

Hitleri kishte luftuar kundër prostitucionit, duke deklaruar se “burrat që i nënshtrohen kësaj dëshire janë të dobët dhe të trishtuar”. Ai madje pretendoi se abstenoi nga seksi në mënyrë që të mbante të ndezur “flakën e jetës”, duke përmirësuar kështu qëndresën e tij.

Por ndërsa ai nuk donte të prekej, ai kënaqej duke parë, duke ftuar striptiste dhe prostituta në shfaqje private. Pasi mori detyrën si kancelar gjerman në 1933, ai u bë i varur nga pornografia, sipas dokumentarit.

Dokumentari i Discovery gjithashtu merret me thashethemet se ai nuk ishte në gjendje të bënte seks me Eva Brown, e dashura e tij prej 13 vjetësh, me të cilën u martua rreth dy vjet para vetëvrasjes së tyre të përbashkët në 1945.

Gjinekologu i Brown-it pretendoi se vagjina e saj ishte “aq e ngushtë” saqë seksi do të ishte jashtëzakonisht i dhimbshëm, ndërsa parukierja e saj pohoi se ajo i tha atij se ata nuk kishin pasur marrëdhënie seksuale. “Ai më përdor vetëm për qëllime specifike. Asgjë tjetër nuk është e mundur”, shkroi ajo në ditarin e saj.

Sipas profesor Kaplan, të kuptuarit e tendencave sadomasokiste të Hitlerit ofron një pamje të “mentalitetit monstruoz prapa udhëheqësit nazist”, regjimi i të cilit vrau gjithsej rreth 17 milion njerëz.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Deti Jon/ Balenat ushqejnë të vegjlit e tyre -imazhe mahnitëse të dronit

Deti Jon/ Balenat ushqejnë të vegjlit e tyre -imazhe mahnitëse të dronit

Publikuar më 08.05.2021
Para pamjes së detit mahnitës të Mesdheut, me hijet e perënd...

Para pamjes së detit mahnitës të Mesdheut, me hijet e perëndimit të diellit që zbukurojnë qiellin, një ngjarje e veçantë erdhi për të kornizuar peisazhin dhe për t’i dhënë publikut një imazh unik. Kur një tufë balenash u shfaqën papritur duke dashur të shëtisnin në ujërat e detit Jon, kamerat e Institutit të Kërkimit Ketologjik […]

Lexo më shumë

Arsyeja e pabesueshme pse seksi është më i miri në dhomën e hotelit

Arsyeja e pabesueshme pse seksi është më i miri në dhomën e hotelit

Publikuar më 08.05.2021
A e keni vërejtur se sa më i mirë është seksi gjatë verës? D...

A e keni vërejtur se sa më i mirë është seksi gjatë verës? Diçka ndodh kur jemi me pushime dhe fillon dëshira jonë për dashuri! Ndjesia e të shtrirëit pas një banje në çarçafët e bardhë të sapo larë të hotelit nuk krahasohet me asgjë. Por në fund të fundit, pse është seksi më i […]

Lexo më shumë

Koronavirusi/ Kush nuk ka nevojë të marrë dozën e dytë të vaksinës

Koronavirusi/ Kush nuk ka nevojë të marrë dozën e dytë të vaksinës

Publikuar më 08.05.2021
Një dozë e vetme e vaksinave COVID-19 të aprovuara deri më t...

Një dozë e vetme e vaksinave COVID-19 të aprovuara deri më tani mund të jetë e mjaftueshme për të siguruar imunitet për njerëzit tashmë të infektuar me koronavirus, duke eleminuar kështu nevojën për një dozë të dytë dhe duke ndihmuar në zgjerimin e stokut shumë të kufizuar të vaksinave, sipas një studimi nga Spitali Mount […]

Lexo më shumë

Studimi/ Burrat me hapa më të mëdhenj janë më të mirë në seks

Studimi/ Burrat me hapa më të mëdhenj janë më të mirë në seks

Publikuar më 08.05.2021
Sipas gjetjeve të një studimi të ri japonez, burrat që bëjnë...

Sipas gjetjeve të një studimi të ri japonez, burrat që bëjnë hapa të vegjël kanë 40 për qind më shumë të ngjarë të vuajnë nga impotenca sesa personat me hapa të gjatë. E gjitha vjen deri te forca e muskujve të tyre të legenit, me muskuj më të fortë që përmirësojnë aftësinë për të marrë […]

Lexo më shumë

Raketa kineze pritet të rrëzohet në Tokë këtë fundjavë, flet fizikanti i njohur, ja ku do bjerë!

Raketa kineze pritet të rrëzohet në Tokë këtë fundjavë, flet fizikanti i njohur, ja ku do bjerë!

Publikuar më 08.05.2021
Një raketë e madhe kineze që është jashtë kontrollit është v...

Një raketë e madhe kineze që është jashtë kontrollit është vendosur të godasë atmosferën e Tokës këtë fundjavë, duke sjellë një valë të fundit shqetësimi përpara se mbeturinat e saj të ndikojnë diku në Tokë. Raketa e Long March 5B, e cila është rreth 100 metra e gjatë dhe peshon 22 tonë, pritet të hyjë […]

Lexo më shumë

Pushime më të shtrenjta, çmimet e fluturimeve do të rriten në verë

Pushime më të shtrenjta, çmimet e fluturimeve do të rriten në verë

Publikuar më 08.05.2021
Çmimet për udhëtimet ndërkombëtare pritet të rriten këtë vit...

Çmimet për udhëtimet ndërkombëtare pritet të rriten këtë vit, për shkak të kërkesës së madhe dhe numrit më të ulët të avionëve në shërbim. Shefi ekzekutiv i booking.com, Glen Fogel tha për BBC se çmimet kanë nisur që tani të rriten. “Kërkesa është e madhe. Të gjithë duan të udhëtojnë, por ne duam që ta […]

Lexo më shumë

Shfaqet Kim Jong Un, paraqitja e rrallë në publik me gruan e tij “të zhdukur”

Shfaqet Kim Jong Un, paraqitja e rrallë në publik me gruan e tij “të zhdukur”

Publikuar më 07.05.2021
“Zonja e Parë” e Koresë së Veriut Ri Sol Yoo, e ...

“Zonja e Parë” e Koresë së Veriut Ri Sol Yoo, e cila shoqëroi Kim Jong Un në një shfaqje teatrale në Pyongyang, bëri një paraqitje të rrallë publike të mërkurën. Sipas medias shtetërore të regjimit, kjo është hera e tretë brenda një viti që gruaja e liderit të fuqishëm shfaqet në publik pas një mungese […]

Lexo më shumë

Komisioni Europian propozon ndalimin e shtesës ushqimore si ‘të pasigurt’ të lidhur me rrezikun e kancerit

Komisioni Europian propozon ndalimin e shtesës ushqimore si ‘të pasigurt’ të lidhur me rrezikun e kancerit

Publikuar më 07.05.2021
Komisioni Evropian do t’u propozojë vendeve anëtare të...

Komisioni Evropian do t’u propozojë vendeve anëtare tërheqjen e Dioksidit të Titanit (E171), një shtesë e zakonshme ushqimore, nga lista e bashkimit e aditivëve të ushqimit pasi u konsiderua e pasigurt nga Agjencia Evropiane e Sigurisë së Ushqimit (EFSA). Duke theksuar se përparësia e Komisionit është “shëndeti i qytetarëve të tij dhe siguria e ushqimit […]

Lexo më shumë