×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Barcelona për Messin: Qëndro edhe tre vjet dhe do të paguhesh për dhjetë të tjera

Zgjedhja e Juan Laportas si president i Barcelonës solli gjithashtu optimizëm për qëndrimin e Lionel Messit në Barcelonë.

Laporta kishte dhe ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me Messin dhe babanë e tij, por në të njëjtën kohë ai e di që financat e klubit janë në një situatë shumë të keqe dhe sipas Times ai i bëri një propozim shumë interesant asit argjentinas.

Me Messin tani 33 vjeç dhe kontrata e tij skadon në qershor, Laporta thuhet se i ka paraqitur një propozim babait të lojtarit për një zgjatje dhjetë vjeçare (deri në verën e 2031) e cila, megjithatë, do të jetë tre vjet në kushtet e kohës së lojës. (por do të paguhet për një dekadë).

Messi ka treguar se ai nuk dëshiron më të largohet nga Barcelona dhe që nga momenti kur do të paguhet deri në moshën 35 vjeçare (në një ekip që duket se po ecën ngadalë) dhe pastaj ai do të ketë mundësinë të luajë në MLS (ai dëshiron të luajë në SHBA), ky propozim-sfidë i Laportas ndoshta do ta mbajë atë përgjithmonë në Barcelonë.

Messi e kupton që Barcelona nuk mund t’i japë të njëjtat para (50 milion) në tre vjet, pasi kjo do ta gjunjëzojë klubin financiarisht dhe ai pranon të shlyhet në një periudhë shumë më të gjatë, diçka që babai i futbollistit e pranoi në darken qe kishte në fillim të javës me Laportan.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dhuna në ndeshjen Tirana – Kastrioti, shoqëron 6 persona në polici (Video)

Dhuna në ndeshjen Tirana – Kastrioti, shoqëron 6 persona në polici (Video)

Publikuar më 08.05.2021
Disa zyrtarë të klubit të Kastriotit kanë përfunduar në poli...

Disa zyrtarë të klubit të Kastriotit kanë përfunduar në polici. Sherri në stadiumin “Selman Stërmasi” ka bërë që policia të ndërhyjë dhe të shoqërojë në komisariat 6 persona. Vlen të theksojmë që stadiumi është blinduar nga forcat e rendit pasi ndodhi incidenti. Forcat e sigurisë ne stadium e kishin të pamundur të qetësonin situatën pasi […]

Lexo më shumë

Mourinho rikthehet në Itali, merr drejtimin e ekipit legjendë të Seria A

Mourinho rikthehet në Itali, merr drejtimin e ekipit legjendë të Seria A

Publikuar më 04.05.2021
Trajneri portugez Jose Mourinho pritet të rikthehet në Serie...

Trajneri portugez Jose Mourinho pritet të rikthehet në Serie A pas 11 vjetësh, ku do të marrë drejtimin e Romës për sezonin e ardhshëm: 2021-22. Këtë e ka njoftuar klubi verdhekuq përmes faqes zyrtare. Trajneri lusitan pason bashkatdhetarin e tij Paulo Fonseca: “AS Roma ka kënaqësinë të njoftojë se José Mourinho do të jetë menaxheri […]

Lexo më shumë

Interi shpallet kampione e Italisë pas 11 vitesh

Interi shpallet kampione e Italisë pas 11 vitesh

Publikuar më 02.05.2021
Interi është shpallur kampioni i Italisë për sezonin 2020/20...

Interi është shpallur kampioni i Italisë për sezonin 2020/2021 pas barazimit të Atalantas (1-1) në transfertë ndaj Sassuolo në ndeshjen e zhvilluar në Stadio Mapei – Citta del Tricolore. Skuadra mysafire mbeti me një lojtar më pak që në minutën e 23-të, kur Pierluigi Gollini u përjashtua me karton të kuq. Me gjithë inferioritetin numerik […]

Lexo më shumë

Guardiola “gozhdon” UEFA-n: Nëse mundeni lëreni një lojtar të zhvillojë 400 ndeshje çdo vit

Guardiola “gozhdon” UEFA-n: Nëse mundeni lëreni një lojtar të zhvillojë 400 ndeshje çdo vit

Publikuar më 23.04.2021
Pep Guardiola u duk gjithçka përveç se i lumtur për sistemin...

Pep Guardiola u duk gjithçka përveç se i lumtur për sistemin e ri të zhvillimit të Ligës së Kampionëve. Kur u pyet për formatin e turneut që do të jetë i vlefshëm nga 2024 e tutje, trajneri i Manchester City “goditi” UEFA-n. Duke shprehur reagimin e tij ndaj prirjes së re të lojërave, ai deklaroi […]

Lexo më shumë

Ata do shkatërronin futbollin tradicional/ Klubet europiane i propozojnë UEFA-s përjashtimin për një vit të Realit dhe Juventusit

Ata do shkatërronin futbollin tradicional/ Klubet europiane i propozojnë UEFA-s përjashtimin për një vit të Realit dhe Juventusit

Publikuar më 22.04.2021
Skuadrat e UEFA-s thuhet se kanë kërkuar përjashtimin e Real...

Skuadrat e UEFA-s thuhet se kanë kërkuar përjashtimin e Real Madrid dhe Juventus nga Kupat e Evropës. Sipas asaj që përcjell Fabio Likari përmes “Gazzetta dello Sport”, disa klube – të cilat nuk janë përmendur – duan dënimin e dy forcave kryesore për përpjekjet për formimin e Superligës Evropiane, ndërsa në “tryezë” ata rekomandojnë edhe […]

Lexo më shumë

“Ata janë gjarpërinj dhe gënjeshtarë”/ Shefi i Juventus fajëson Brexit për shkatërrimin e Superligës

“Ata janë gjarpërinj dhe gënjeshtarë”/ Shefi i Juventus fajëson Brexit për shkatërrimin e Superligës

Publikuar më 21.04.2021
Duke pranuar se Superliga e diskutueshme e futbollit ishte z...

Duke pranuar se Superliga e diskutueshme e futbollit ishte zyrtarisht e ‘vdekur’, shefi i Juventusit, Andrea Agnelli kërkoi të bënte një ‘kurban’ dhe akuzoi fenomenin e Brexit. Presidenti i Juventusit, një nga arkitektët kryesorë të ligës rebele, i tha Reuters se kishte dëgjuar “spekulime” se “nëse gjashtë skuadra do të ishin shkëputur dhe do të […]

Lexo më shumë

Me vendimin e Abramovich, Chelsea tërhiqet nga Superliga Evropiane, City gjithashtu largohet

Me vendimin e Abramovich, Chelsea tërhiqet nga Superliga Evropiane, City gjithashtu largohet

Publikuar më 20.04.2021
Të dhëna të reja në ‘luftën civile’ që ka shpërthyer në futb...

Të dhëna të reja në ‘luftën civile’ që ka shpërthyer në futbollin evropian me largimin e dukshëm të Chelsea, por edhe të Manchester City nga përballja e 12 skuadrave që krijuan Superligën Evropiane. Thashethemet e para të çarjeve kishin filluar të qarkullonin herët në pasdite me tifozët “blu” që protestuan pas Stamford Bridge pasdite (para […]

Lexo më shumë

Super League e re e Evropës/ Darka e fshehtë që “krijoi” lidhja e të pasurve

Super League e re e Evropës/ Darka e fshehtë që “krijoi” lidhja e të pasurve

Publikuar më 20.04.2021
Projekti i Superligës Evropiane krijon një “bombë̶...

Projekti i Superligës Evropiane krijon një “bombë” në themelet e futbollit Evropian në vitin 2021, megjithatë nuk është një ide që filloi dje. Presidenti i organizatës së re dhe një njeri i fortë i Real Madrid, Florentino Perez, e pranoi këtë fakt. Planet ishin aty, por ato duheshin nxitur, pasi pandemia shkaktoi “rrjedhje” të padurueshme […]

Lexo më shumë