×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Alarm në Britani, Stuhia “Denis” shkakton tre viktima dhe qindra të plagosur

Tre viktima, qindra të plagosur dhe dëme të shumta materiale raportohen deri tani nga stuhia “Denis” në Mbretërinë e Bashkuar.

The Telegraph raporton se është gjetur nga policia sot në Wells trupi i një 60-vjeçari duke e çuar në tre numrin e viktimave. Ndërkohë po vijojë evakuimet të të gjithë banorëve të prekur nga përmbytjet.

Është vlerësuar se më shumë se 40,000 udhëtarë janë prekur nga anulimet e linjave ajrore, hekurudhore dhe rrugore dhe më shumë se 700 shtëpi në Cornwall kanë mbetur pa energji pasditen e djeshme si pasojë e stuhisë.

Sipas autoriteteve situata është veçanërisht kërcënuese për jetën në jug të Uellsit, ku qendra meteorologjike ngriti alarmin e kuq për shkak të reshjeve të shumta të shiut dhe rrezikut për përmbytje. Ky është paralajmërimi i parë i kuq i lëshuar për shi që nga viti 2015-të.

Stuhia “Denis” godet Britaninë e Madhe disa ditë pasi stuhia Ciara mori disa jetë njerëzish dhe shkaktoi dëme të shumta.

 

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E tmerrshme, nusja vdes ditën e dasmës pas alergjisë nga arrat (Foto)

E tmerrshme, nusja vdes ditën e dasmës pas alergjisë nga arrat (Foto)

Publikuar më 14.07.2020
Një ceremoni martesore është kthyer në ditë morti, pas vdekj...

Një ceremoni martesore është kthyer në ditë morti, pas vdekjes në mënyrë tragjike të nuses. E reja vetëm 25 vjeç humbi ditën e dasmës së saj, teksa ceremonia po zhvillohej në një lokal luksoz në Rusi. Mediat shkruajnë se Alexandra Erokhova, 25 vjeç, ishte duke festuar në Pallatin Tsaritsyno në Moskë kur pësoi tronditje anafilaktike […]

Lexo më shumë

“Miku i besuar” përdhunon dhe vret 20-vjeçaren teksa e shoqëronte për në shtëpi (FOTO)

“Miku i besuar” përdhunon dhe vret 20-vjeçaren teksa e shoqëronte për në shtëpi (FOTO)

Publikuar më 14.07.2020
Një 20-vjeçar, i cili shfaqej si mik i besuar i një vajze, e...

Një 20-vjeçar, i cili shfaqej si mik i besuar i një vajze, e ka vrarë dhe përdhunuar këtë të fundit teksa e përcillte për në shtëpinë e saj. Trupi i viktimës 20-vjeçare u gjet gjysmë e zhveshur buzë liqenit. Mediat britanike shkruajnë se 20-vjeçarja Keeley Bunker u gjet nga xhaxhai i saj në liqenin e […]

Lexo më shumë

Ndodh çudia/ Mjekët u thanë se vdiq, familjarët gjejnë të gjallë në morg babain e tyre

Ndodh çudia/ Mjekët u thanë se vdiq, familjarët gjejnë të gjallë në morg babain e tyre

Publikuar më 13.07.2020
Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në një familje kolumb...

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në një familje kolumbiane. Mjekët në spitalin në qytetin e Sincelejo, në rajonin Karaibe të Sucre, Kolumbi, kishin deklaruar një 67-vjeçar të vdekur vetëm disa orë më pare, por familja kolumbiane e gjeti Juan Jose Munoz Romero të gjallë. Familja e tij nuk mund ta besonte që kishte […]

Lexo më shumë

Flet Fauci: Rihapja e parakohshme, shkaktare e shtimit të infektimeve të reja

Flet Fauci: Rihapja e parakohshme, shkaktare e shtimit të infektimeve të reja

Publikuar më 13.07.2020
Eksperti kryesor amerikan i sëmundjeve infective, Dr. Anthon...

Eksperti kryesor amerikan i sëmundjeve infective, Dr. Anthony Fauci thotë se shtimi i ritmeve të përhapjes së koronavirusit ditët e fundit në SHBA është rezultat i faktit se Shtetet e Bashkuara nuk e mbyllën plotësisht aktivitetin për të ndalur avancimin e sëmundjes. “Nuk realizuam një mbyllje të plotë dhe për këtë arsye shohim rritje,” tha […]

Lexo më shumë

Pas 6 orësh intervistim, Hashim Thaçi del nga Gjykata Speciale

Pas 6 orësh intervistim, Hashim Thaçi del nga Gjykata Speciale

Publikuar më 13.07.2020
Presidenti Hashim Thaçi pas rreth 6 orësh ka dalur nga objek...

Presidenti Hashim Thaçi pas rreth 6 orësh ka dalur nga objekti i Dhomave të Specializuara ku është intervistuar nga prokurorët që kanë dorezuar aktakuzë ndaj tij. Prokurorët e Dhomave të Specializuara do të vazhdojnë edhe nesër me intervistimin e tij. “I jam përgjigjur pyetjeve që u kanë interesuar prokurorëve” ka thënë shkurt Thaçi para gazetarëve. […]

Lexo më shumë

Çfarë po ndodh/ Vuçiç njofton Rusinë për zhvillimet e fundit me Kosovën

Çfarë po ndodh/ Vuçiç njofton Rusinë për zhvillimet e fundit me Kosovën

Publikuar më 13.07.2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi ambasadorin ...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhje me vazhdimin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë, bëri të ditur kabineti i Vuçiç. Siç transmeton Shërbimi i Ballkant i Radios Evropa e Lirë, Vuçiç e ka bërë këtë një ditë pas rifillimit të dialogut midis Vuçiç dhe kryeministrit […]

Lexo më shumë

“Nuk do ketë kthim në normalitet për të ardhmen”, drejtori i OBSH-së tregon si mund të kontrollojmë sëmundjen

“Nuk do ketë kthim në normalitet për të ardhmen”, drejtori i OBSH-së tregon si mund të kontrollojmë sëmundjen

Publikuar më 13.07.2020
Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtori i përgjithshëm i Organi...

Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit, tha të hënën “Nuk do të ketë kthim në normalen e vjetër për një të ardhme të parashikueshme”. Duke folur në një konferencë për media në Gjenevë, ai shtoi, “Por ekziston një udhërrëfyes për një situatë ku ne mund të kontrollojmë sëmundjen dhe të […]

Lexo më shumë

Italia regjistron minimumin historik të lindjeve që prej bashkimit (1861)

Italia regjistron minimumin historik të lindjeve që prej bashkimit (1861)

Publikuar më 13.07.2020
Italia ka regjistruar minimumin historik të lindjeve që nga ...

Italia ka regjistruar minimumin historik të lindjeve që nga bashkimi i saj, në vitin 1861, si një rritje të lehtë të vdekjeve, sipas bilancit kombëtar demografik 2019, publikuar nga Istat, raporton ATSH. Ulja e lindjeve (-4,5%) është mbi 19 000 njësi në krahasim me vitin 2018. Në vitin 2019, 420 170 fëmijë janë regjistruar në […]

Lexo më shumë