×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Ai më goditi furishëm para djalit tim”/ Çfarë thotë viktima që mori sulmin e egër të kasapit në Geqi

Një incident i pabesueshëm ndodhi në qendër të Heraklion, në Greqi, ku një klient u sulmua egërsisht para fëmijës së tij, nga një kasap, sepse ai u ankua për çmimet e ndryshme të produkteve në vitrinën e dyqanit dhe ato në arkë.

“Kur isha në sediljen e shoferit, ai erdhi nga pas meje, pa e kuptuar, dhe më goditi dy herë në veshin e majtë, djali im i vogël ishte në sediljen e pasagjerit dhe pa të gjithë incidentin”, thotë ai ekskluzivisht për protothema.gr.

Gjithçka filloi të premten pasdite, kur burri 46-vjeçar mori një telefonatë nga gruaja e tij në mënyrë që të gjente një dyqan kasapi për të blerë pak mish.

Siç shpjegon viktima, duke folur ekskluzivisht për protothema.gr, ai gjeti një dyqan të hapur, në rrugën kryesore të Heraklion dhe në fakt me një vend parkimi të zbrazët, ku ishte i përshtatshëm të ndalesh për një moment dhe të blinit produktin që gruaja e tij i kërkoi.

“Unë nuk isha klient i dyqanit. Ndalova aksidentalisht jashtë dyqanit të kasapit sepse gjeta një vend parkimi dhe gruaja ime donte që unë të blija diçka të jashtëzakonshme nga një kasap dhe për shkak se gjeta hapësirën e parkimit ndalova atje, bëj pazar diku tjetër, thjesht mendova se ishte më i shpejtë. Dyqani ndodhet në rrugën kryesore të Heraklion. Unë hyj, pres në radhë dhe pastaj pronari më shërbeu mua”, tha ai, duke përshkruar historinë e tij fatkeqe.

46-vjeçari D.B përshkruan saktësisht atë që ndodhi disa minuta brenda dyqanit para se ai të rrihej në makinën e tij nga kasapi.

“Për shkak se i përkas tregtisë ushqimore dhe vëzhgoj në përgjithësi, pashë që etiketa e produktit shkruante 4.99 euro për kilogram dhe në arkë tim ata peshonin produktin me 5.99 euro. Unë as nuk fola dhe as nuk shkëmbeva biseda me këtë person, përveç nga porosia. Unë i them arkëtarit, “Ju lutem keni etiketën në raft me 4.99 euro dhe më peshoni me 5.99 euro” dhe ai më përgjigjet i hutuar duke më shpjeguar se ajo që mora ishte diçka tjetër. Arkëtari nuk e dinte çfarë ti përgjigjej dhe mendoj se procesi ishte dakorduar, sepse nëse shihni në vend do të gjeni shumë njerëz që e kanë parë atë në dyqanin specifik dhe po komentojnë negativisht. Unë i them vajzës “më fal, por nuk e blej produkt me këtë çmim sepse pashë një çmim tjetër, faleminderit shumë mos ju vononi nga puna juaj”, tha ai në mënyrë karakteristike.

46-vjeçari, sipas dëshmisë së tij, u sulmua nga pas, kur hipi në makinën e tij dhe para djalit të tij të vogël ndërsa kasapi e rrihte dhe e kërcënonte me zemërim. “Unë dal dhe futem në makinën time. Deri kur isha gjysmën e sedijes, ai erdhi nga pas meje pa e kuptuar dhe gjuajti dy grushte në veshin tim të majtë, djali im i vogël ishte në sediljen e pasagjerit dhe pa të gjithë. Unë u përpoqa të dilja nga automjeti dhe ai më goditi me derë, si rezultat i së cilës dera kapi këmbën time të majtë, duke e thyer atë.

Ai mallkonte gjatë gjithë kohës. Në përgjithësi, arrita të hap derën dhe të dal, ai u largua dhe shkoi te kasapi duke më bërtitur, “tani që të kthehem do të shihni se çfarë do të pësoni, unë do t’ju rregulloj …”. Thirra policinë në vend dhe sapo ua shpjegova ngjarjen, ai doli me vrap nga dyqani dhe doli nga kasapi. Nesër do të shkoj te mjeku. “Ai u mërzit sepse e kuptova pandershmërinë që bëri dhe natyrisht u largova pa blerë mishin”, tha ai, duke përfunduar incidentin e jashtëzakonshëm që i ndodhi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shënohet 1 viktimë nga Covid-19 në Kosovë, ja sa raste të reja janë shënuar brenda 24 orëve të fundit

Shënohet 1 viktimë nga Covid-19 në Kosovë, ja sa raste të reja janë shënuar brenda 24 orëve të fundit

Publikuar më 05.12.2021
Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë ...

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 3 raste të reja të infektuara me këtë virus. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë. Gjatë kësaj kohe janë shëruar 4 persona nga COVID-19.

Lexo më shumë

Misteri/ Shqiptari vret veten brenda furgonit të policisë greke

Misteri/ Shqiptari vret veten brenda furgonit të policisë greke

Publikuar më 05.12.2021
Vetëvritet brenda furgonit të policisë një i dënuar shqiptar...

Vetëvritet brenda furgonit të policisë një i dënuar shqiptar ne Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur të enjten, por është publikuar sot. Ai po transportohej nga spitali i Amfisës drejt burgut te Malandrinos, ku ka ndërmarrë aktin tragjik, sipas medieve greke. 38-vjeçari mësohet se ka varur veten me lidhëset e këpucëve ne dritaren e furgonit […]

Lexo më shumë

Studimi: Vaksinat mRNA ofrojnë mbrojtje afatgjatë edhe ndaj mutacioneve të reja

Studimi: Vaksinat mRNA ofrojnë mbrojtje afatgjatë edhe ndaj mutacioneve të reja

Publikuar më 05.12.2021
Vaksinat SARS-CoV-2 mRNA janë treguar të jenë shumë efektive...

Vaksinat SARS-CoV-2 mRNA janë treguar të jenë shumë efektive në parandalimin e COVID-19, dhe në veçanti sëmundjet e rënda. Megjithatë, shfaqja e “shtresave të reja të shqetësimit”, siç karakterizohet nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, mutacionet e SARS-CoV-2 me potencial të lartë transmetimi, ngre shqetësime për kohëzgjatjen dhe shkallën e mbrojtjes pas vaksinimit. Mjekët e Klinikës […]

Lexo më shumë

Skandali i pasaportave në Greqi, burg trafikantit shqiptar, iu sekuestruan 294 mijë euro

Skandali i pasaportave në Greqi, burg trafikantit shqiptar, iu sekuestruan 294 mijë euro

Publikuar më 05.12.2021
Janë lënë në ‘arrest me burg’ 6 nga 20 të arrestuarit për sk...

Janë lënë në ‘arrest me burg’ 6 nga 20 të arrestuarit për skandalin e pasaportave false në Greqi. Mes personave që janë lënë në burg, mësohet të jetë dhe një nga drejtuesit e grupit, shqiptari Ilia Z. Në banesën e këtij të fundit, siç është zbuluar orët e fundit, janë sekuestruar 294.000 euro. Ilia Z. […]

Lexo më shumë

Video horror me anijen që përpiqet të ankorohet në port si pasojë e stuhisë!

Video horror me anijen që përpiqet të ankorohet në port si pasojë e stuhisë!

Publikuar më 05.12.2021
Një nga afrimet më të rrezikshme të anijeve në një ishull, q...

Një nga afrimet më të rrezikshme të anijeve në një ishull, që është regjistruar nga një aparat fotografik, ishte ai i anijes “Skopelitis Express”, në Greqi. Varka specifike mbërriti në portin e Schinoussa-s ndërsa po frynte në jug, 9 Beaufort, më 26 nëntor. Pamjet e publikuara nga Cyclades24 janë të frikshme. Pasagjerët zbresin nga anija […]

Lexo më shumë

Mësuesi grek, dhunon barbarisht nxënësen në mes të klasës, shihni reagimin e miqve të saj (VIDEO)

Mësuesi grek, dhunon barbarisht nxënësen në mes të klasës, shihni reagimin e miqve të saj (VIDEO)

Publikuar më 03.12.2021
Një mësues grek është vendosur në qendër të kritikave pasi ë...

Një mësues grek është vendosur në qendër të kritikave pasi është filmuar duke dhunuar nxënësen e tij. Siç shihet në pamjet e publikuara, mësuesi nis të godasë nxënësen në fytyrë, e më pas e tërheq fuqishëm prej flokësh. Teksa mësuesi po dhunonte nxënësen shokët dhe shoqet klasës kanë ndërhyrë por ta ndaluar. Në shenjë rebelimi, […]

Lexo më shumë

Mutacioni i Omicron/ Zbulohet pacienti ‘zero’: Nuk kam frikë, ndoshta e kam marrë në restorantin ku punoj

Mutacioni i Omicron/ Zbulohet pacienti ‘zero’: Nuk kam frikë, ndoshta e kam marrë në restorantin ku punoj

Publikuar më 03.12.2021
Kur Kostas Angelakis po udhëtonte nga Johanesburgu për në Kr...

Kur Kostas Angelakis po udhëtonte nga Johanesburgu për në Kretë, pasi kishte marrë të gjitha masat e nevojshme për koronavirusin, nuk besonte se duke mbërritur në Greqi për të parë familjen e tij, do të ishte pacienti i parë i mutacionit Omicron. Ai jeton dhe punon në Johanesburg me familjen e tij prej 7 vitesh, […]

Lexo më shumë

Nuk ndalen infektimet nga COVID në Greqi, 694 të intubuar, 97 vdekje, 6.201 raste të reja

Nuk ndalen infektimet nga COVID në Greqi, 694 të intubuar, 97 vdekje, 6.201 raste të reja

Publikuar më 03.12.2021
Greqia bëri të ditur se rastet e reja të konfirmuara laborat...

Greqia bëri të ditur se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me koronavirus të regjistruar në 24 orët e fundit janë 6201, nga të cilat 3 janë identifikuar pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 957 552 (ndryshimi ditor + 0,7%), nga të cilët 50,6% janë meshkuj. Nga rastet e […]

Lexo më shumë