×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Vrasja e Liridona Murselit në Prishtinë, policia arreston burrin e saj, që dyshohet se porositi krimin! Autori pas arrestimit: Naimi më premtoi 30 mijë euro

Avokati ngre dyshimet e para për vdekjen e 30-vjeçares në Prishtinë: Po ngjan me vrasje të planifikuar, grabitësi nuk grabit vetura

Përcillet në banesën e fundit vajza e ish-deputetit Vangjel Tavo, 24-vjeçarja humbi jetën tragjikisht në aksidentin rrugor

Greqia hedh një tjetër hap drejt bllokimit të Shqipërisë në BE

Ishte në makinë me burrin e fëmijët, vritet 33- vjeçarja në Prishtinë, gruaja e ish-këshilltarit të Behgjet Pacollit

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

“Hyri në dyqan të blinte diçka për të dashurën”, 19-vjeçarja nga Tirana rrëfen tmerrin: Si tentoi klienti të më përdhunonte, më mbylli gojën me forcë dhe…

Çoi në burg Safet Gjicin me videon erotike, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për heqjen e masës së arrestit në shtëpi

Masakroi për vdekje një mësuese në Britani, ja i dënuari i parë që do të vijë në Shqipëri nga 200 personat që do të transferohen

Investigimi i VOA: Ish-klubi Partizani, aktet që çuan në ndërtimin e kompleksit të pallateve

Grabitet me armë zjarri një argjendari në Kamëz, tre persona të maskuar vjedhin 1 kilogram flori dhe largohen

VOA: Gjuha e urrejtjes shpërthen në rrjete sociale në Shqipëri për luftën Izrael-Hamas, shqetësim për studiuesit

Shqipëria në festë, sot 111-vjetori i Pavarësisë

“E ktheu përmbys kontratën e sterilizimit, dëm ekonomik dhe favore”, BIRN: Arsyet pse gjykata vlerëson se Beqaj duhej të ishte në qeli

Dëbora e parë paralizon vendin, dhjetëra mjete të përplasura bllokojnë Rrugën e Arbrit, ndërsa udhëtarët fjetën nëpër makina dhe furgonë

Vrasja e Liridona Murselit në Prishtinë, policia arreston burrin e saj, që dyshohet se porositi krimin! Autori pas arrestimit: Naimi më premtoi 30 mijë euro

Vrasja e Liridona Murselit në Prishtinë, policia arreston burrin e saj, që dyshohet se porositi krimin! Autori pas arrestimit: Naimi më premtoi 30 mijë euro

Publikuar më 01.12.2023
Policia e Kosovës ka arrestuar 2 persona lidhur me vrasjen e...

Policia e Kosovës ka arrestuar 2 persona lidhur me vrasjen e 33-vjeçares Liridona Murseli, bashkëshortes së ish-këshilltarit të Behgjet Pacollit, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e 29 nëntorit 2023 në Prishtinë. Mësohet se në pranga ka rënë bashkëshorti i viktimës Naim Murseli dhe bashkëfshatari i tij Granit Plava.  Sipas mediave të Kosovës, Granit Plava dhe Naim Murseli janë […]

Lexo më shumë

Avokati ngre dyshimet e para për vdekjen e 30-vjeçares në Prishtinë: Po ngjan me vrasje të planifikuar, grabitësi nuk grabit vetura

Avokati ngre dyshimet e para për vdekjen e 30-vjeçares në Prishtinë: Po ngjan me vrasje të planifikuar, grabitësi nuk grabit vetura

Publikuar më 30.11.2023
Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur s...

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 20:26, më rrugën “Dalip Alshiqi”, në Prishtinë. “Raportohet se viktima femër kosovare, derisa ka qenë me bashkëshortin dhe dy fëmijët e tyre me veturë, një person i panjohur i armatosur i ka ndaluar dhe ua ka […]

Lexo më shumë

Përcillet në banesën e fundit vajza e ish-deputetit Vangjel Tavo, 24-vjeçarja humbi jetën tragjikisht në aksidentin rrugor

Përcillet në banesën e fundit vajza e ish-deputetit Vangjel Tavo, 24-vjeçarja humbi jetën tragjikisht në aksidentin rrugor

Publikuar më 30.11.2023
Sot në Jorgucat të Gjirokastrës është përcjellë në banesën e...

Sot në Jorgucat të Gjirokastrës është përcjellë në banesën e fundit, vajza e ish-nënkryetarit të Kuvendit dhe ish-deputetit, Vangjel Tavo. Eva Tavo, vetëm 24 vjeç, humbi jetën tragjikisht më 28 nëntor në një aksident automobilistik në Maqedoninë  e Veriut. E reja ishte pasagjerë në një automjet tip ‘Audi’ që po udhëtonte nga Tetova drejt Shkupit. […]

Lexo më shumë

Greqia hedh një tjetër hap drejt bllokimit të Shqipërisë në BE

Greqia hedh një tjetër hap drejt bllokimit të Shqipërisë në BE

Publikuar më 30.11.2023
Qeveria greke po përshkallëzon reagimet e saj ndaj Shqipëris...

Qeveria greke po përshkallëzon reagimet e saj ndaj Shqipërisë për shkak të mbajtjes në burg të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Gazeta greke “Protothema” shkruan se këtë të mërkurë në Këshillin e Përfaqësuesve të Përhershëm të Shteteve Anëtare të BE-së (COREPER), Greqia ka paraqitur shprehjen e një rezerve në lidhje me ecurinë e procesit të […]

Lexo më shumë

Ishte në makinë me burrin e fëmijët, vritet 33- vjeçarja në Prishtinë, gruaja e ish-këshilltarit të Behgjet Pacollit

Ishte në makinë me burrin e fëmijët, vritet 33- vjeçarja në Prishtinë, gruaja e ish-këshilltarit të Behgjet Pacollit

Publikuar më 30.11.2023
Gruaja e ish-këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës, Beh...

Gruaja e ish-këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës, Behgjet Pacolli u vra mbrëmjen e sotme në fshatin Sinidoll të Prishtinës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:20 të 29 nëntorit 2023 në rrugën “Dalip Alshiqi’. Mediat kosovare bëjnë me dije se viktima Liridona Murselin, 33-vjeçare është gjetur brenda në makinë. “Rreth orës 20:20, kemi pranuar informatën për të shtëna me […]

Lexo më shumë

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

Shuhet në moshën 100-vjeçare ish-sekretari amerikan i Shtetit, Henry Kissinger, diplomati që formësoi politikën e SHBA-ve

Publikuar më 30.11.2023
Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i shtetit dhe këshil...

Henry Kissinger, ish-sekretari amerikan i shtetit dhe këshilltar për sigurinë kombëtare, i cili u arratis nga Gjermania naziste në rininë e tij për t’u bërë një nga figurat më me ndikim dhe më kontrovers të politikës së jashtme në historinë amerikane, ka vdekur në moshën 100-vjeçare.  Kissinger vdiq të mërkurën (29 nëntor) në shtëpinë e […]

Lexo më shumë

“Hyri në dyqan të blinte diçka për të dashurën”, 19-vjeçarja nga Tirana rrëfen tmerrin: Si tentoi klienti të më përdhunonte, më mbylli gojën me forcë dhe…

“Hyri në dyqan të blinte diçka për të dashurën”, 19-vjeçarja nga Tirana rrëfen tmerrin: Si tentoi klienti të më përdhunonte, më mbylli gojën me forcë dhe…

Publikuar më 29.11.2023
Në qendër të Tiranë, pak ditë më parë, një  19-vjeçare u sul...

Në qendër të Tiranë, pak ditë më parë, një  19-vjeçare u sulmua nga një person i cili tentoi që ta fuste atë në një magazinë pranë biznesit ku punonte për të kryer marrëdhënie seksuale me të. Autori është identifikuar si Marash Gjoklaj, 27-vjeç, i cili është vënë në pranga. E reja ka rrëfyer ekskluzivisht në […]

Lexo më shumë

Çoi në burg Safet Gjicin me videon erotike, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për heqjen e masës së arrestit në shtëpi

Çoi në burg Safet Gjicin me videon erotike, Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Alma Kaçit për heqjen e masës së arrestit në shtëpi

Publikuar më 29.11.2023
Gjykata e Lartë rrëzon Alma Kaçin për ndryshimin e masës së ...

Gjykata e Lartë rrëzon Alma Kaçin për ndryshimin e masës së sigurisë.  Ajo do të vijojë të gjykohet nën masën e sigurisë arrest shtëpie. Më 25 nëntor Prokuroria e Posaçme iu drejtua  me kërkesë Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, për dërgimin e çështjes në gjyq, në ngarkim […]

Lexo më shumë
gif