×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Artan Hoxha paralajmëron Berishën për hetimet e 21 Janarit

Gazetari Artan Hoxha ka paralajmëruar Sali Berishën në lidhje me hetimet e 21 Janarit. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Hoxha shkruan se dikush duhet ta kujtojë herë pas here, se çdo fjalë që ka thënë dhe vazhdon të thotë për ekzekutimet pa gjyq të 4 protestuesve me 21 Janar 2011, do të përdoret kundër tij në procesin gjyqësor.

“Kur te arrestojne ne Amerike, polici te ve prangat, duke te thene:

“Çdo fjale qe flisni nga ky moment, do te perdoret kunder jush ne proçesin gjyqesore”…

Sali Berishen, dikush duhet ta kujtoj here pas here, se çdo fjale qe ka thene dhe vazhdon te thote per ekzekutimet pa gjyq te 4 protestuesve me 21 janar 2011, do te perdoret kunder tij ne proçesin gjyqesor.

Por nga ana tjeter, Sali Berisha, e di shume mire, se sa te jete Edi Rama kryeminister, ndaj tij nuk do te kete kurre nje proces te vertete per 21 janarin.

Ne fakt, ja dola serish, qe edhe pas 12 vitesh, ta detyroj “Kumbarin” e 21 janarit 2011, te dale ne kateder dhe jo vetem te marre serish mbi kurriz vrasjet, por te shpik nje version te ri, ashtu si vetem ai di te shpik, per te manipuluar provat.

Berishë! Ta kam zene “koken me kasete” si ne mbremjen e vone te 21 janarit 2011.

Me mire hesht.

Justifikimi qe perserit here pas here, se ti thjesht ekzekutove pa gjyq, 4 shqiptare me duar ne xhepa, qe i solli “mish per top” Edi Rama, nuk te shpeton nga autoresia e krimit.

Te kam kapur “ne flagrance”, me ze dhe me figure, me video dhe me audio.

Per sa kohe vazhdon te mbrosh vrasesit, te prishesh provat e krimit, te kercenosh drejtesine, te perdhosesh viktimat e masakres tende, t’i shkelesh syrin Edi Rames, te mos guxoje ta rihape ate proces se rrezikon qe te marresh dhe ate me vete, ti mbetesh ende larg atij vendit, ku te pyesin “emri nenes dhe emri babes”.

Ti nuk ke si komenton sot, “disa tabela shkrimi që paraqiten si audiopërgjim dhe nuk ekzistojnë”.

Sepse e provove 12 vite me pare, ne mbremjen e 21 janarit 2011, kur komentove per “xhaxhain me çader-pistolete”, per “vrasjet e bera nga turma”, por t’i percellova duart, ta lashe xhenazene tek dera.

Prandaj na lër tani, të merremi me këtë tjetrin, ky qe t’i solli protestuesit “mish per top”.

Erdhi ne pushtet me premtimin se do bente drejtesi per gjakun e deshmoreve te 21 janarit, por beri fillimisht kryetar parlamenti dhe pastaj president, ate tipin me “bllokun e zi”, per te cilin u vrane 4 deshmore  ne bulevardin “Deshmoret e Kombit”.

Ka tre mandate, qe qendron ne pushtet edhe prej sakrifices sublime te Ziverit, Faikut, Hekuranit dhe Aleksit, por nuk te hetoi kurre ashtu si pati premtuar para gjithe shqiptareve.

Ministria e Brendeshme, Policia e Shtetit, Garda e Republikes, Sherbimi Sekret Shteteror, jane nen kontrollin e Rames prej 10 vitesh, por çuditerisht nuk gjeten dot asnje prove per te ndeshkuar vrasesit e 21 janarit.

Prandaj ty te duket paksa çudi, qe per 10 vite me radhe nuk i gjejne dot provat ata, qe e kane per detyre t’i gjejne dhe i gjej une.

Po prandaj eshte keshtu si eshte Shqiperia, Sali Berisha.

Per sa kohe ju te tre, do te jeni aty siper,

te paprekshem dhe te pandeshkuar nga drejtesia, shqiptaret do te vazhdojne te arratisen nga syte kembet prej vendit te tyre…”, shkruan Artan Hoxha.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

gif


Publikohen pamjet, si u dhunua për vdekje nga policia 29-vjeçari në SHBA, dy oficerë e mbajnë në tokë, të tjerët e godasin. I riu thërriste ‘o nënë’


Publikohen pamjet, si u dhunua për vdekje nga policia 29-vjeçari në SHBA, dy oficerë e mbajnë në tokë, të tjerët e godasin. I riu thërriste ‘o nënë’

Publikuar më 28.01.2023
Policia në qytetin jugor amerikan Memfis, publikoi të premte...

Policia në qytetin jugor amerikan Memfis, publikoi të premten një video ku tregohen pesë oficerë policie që rrahin për vdekje 29-vjeçarin afrikano-amerikan, Tyre Nichols, pas një ndalimi për shkelje rrugore. Pamjet tregojnë se si oficerët e rrahin brutalisht zotin Nichols për tre minuta. Dy oficerë duket se e mbajnë atë në tokë, ndërsa të tjerët […]

Lexo më shumë

Gruaja që i bëri “gropën” McGonigal: Më jepte dhurata deri në 1 mijë dollarë, përdorte makinat e FBI për të bërë seks

Gruaja që i bëri “gropën” McGonigal: Më jepte dhurata deri në 1 mijë dollarë, përdorte makinat e FBI për të bërë seks

Publikuar më 28.01.2023
Charles McGonigal, ish-agjenti special në krye të Divizionit...

Charles McGonigal, ish-agjenti special në krye të Divizionit të Kundërzbulimit të FBI-së në Nju Jork, dyshohet se u dorëzua në Byro nga ish-dashnori i tij, Allison Guerriero, pasi ai i dha fund lidhjes së tyre dhe zbuloi se nuk do ta linte gruan e tij për të. Gjatë kohës së saj me McGonigal, Guerriero zbuloi një […]

Lexo më shumë

“Mushka, çokollata dhe pako”, dalin përgjimet e grupit që trafikonte drogë nga Shqipëria, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit

“Mushka, çokollata dhe pako”, dalin përgjimet e grupit që trafikonte drogë nga Shqipëria, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit

Publikuar më 28.01.2023
GJKKO ka konfirmuar masat e sigurisë për 15 të arrestuarit n...

GJKKO ka konfirmuar masat e sigurisë për 15 të arrestuarit në kuadër të operacionit për shkatërrimin e grupit kriminal të trafikut të drogës Shqipëri Itali. Janë konfirmuar 14 masa ‘arrest me burg’ dhe 1 masë ‘arrest shtëpie’. Ndërkohë që kanë qenë 21 urdhrat e arrestit por 6 persona janë ende në kërkim. Samir Prenga është […]

Lexo më shumë

Dyshohet se mashtronin të huajt në bursa, arrestohet administratori i call center-it në Laprakë dhe procedohen 4 punonjës

Dyshohet se mashtronin të huajt në bursa, arrestohet administratori i call center-it në Laprakë dhe procedohen 4 punonjës

Publikuar më 28.01.2023
Finalizohet operacioni policor i koduar “Forex Infinit”, nga...

Finalizohet operacioni policor i koduar “Forex Infinit”, nga Seksioni për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në DVP Tiranë. Mashtronin shtetas të huaj, nëpërmjet telefonit, për të investuar në bursa fiktive, vihet në pranga admininstratori i subjektit call center, procedohen penalisht 4 punonjës (operatorë). Sekuestrohen njësi kompjuterike, USB, aparate celulare dhe lista me të dhëna […]

Lexo më shumë

“McGonigal” bëhet rast politik në SHBA, çfarë do të ndodhë me Edi Ramën që i dha kosto demokratëve të Biden?

“McGonigal” bëhet rast politik në SHBA, çfarë do të ndodhë me Edi Ramën që i dha kosto demokratëve të Biden?

Publikuar më 28.01.2023
Mediat amerikane e përcollën me nota bombastike lajmin e arr...

Mediat amerikane e përcollën me nota bombastike lajmin e arrestimit të Charles McGonigal, ish-shef i kundërzbulimit në FBI. Por në raportimet e mëtejshme gazetareske, tema ka kaluar nga një thriller spiunazhi në një përplasje politike mes demokratëve dhe republikanëve. Spekulimet po bëhen ndaj familjarëve të presidentit amerikan Joe Biden dhe Partisë Demokratike të SHBA.Së pari […]

Lexo më shumë

Nëntë persona vëzhgonin Korçën dhe Pogradecin, policia zbulon 39 kamera të vendosura nëpër rrugë nga grupet kriminale

Nëntë persona vëzhgonin Korçën dhe Pogradecin, policia zbulon 39 kamera të vendosura nëpër rrugë nga grupet kriminale

Publikuar më 28.01.2023
Pas Vlorës, Shkodrës dhe Durrësit, forcat e policisë kanë zb...

Pas Vlorës, Shkodrës dhe Durrësit, forcat e policisë kanë zbuluar kamerat e vendosura në rrugë nga grupet kriminale dhe në Korçë e Pogradec. Gjatë kësaj faze, Policia çmontoi në qytetin e Korçës dhe Pogradecit, 39 kamera të vendosura në kundërshtim me ligjin, ndërsa janë proceduar penalisht 9 persona, nga këta, 7 shtetas në Korçë dhe […]

Lexo më shumë

Dashnorja zbuloi çantat me dollarë të Charles McGonigal dhe informoi FBI-në: Më tha se i fitoi në bast

Dashnorja zbuloi çantat me dollarë të Charles McGonigal dhe informoi FBI-në: Më tha se i fitoi në bast

Publikuar më 28.01.2023
Mediat amerikane ditët e fundit i kanë bërë jehonë lajmit të...

Mediat amerikane ditët e fundit i kanë bërë jehonë lajmit të arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI-së Charles McGonigal, i cili akuzohet se ka marrë para nga një ish-agjent i inteligjencës shqiptare dhe nuk i ka deklaruar. Po ashtu mbi të rëndojnë edhe akuzat e fshehjes së takimit me kryeministrin shqiptar, Edi Rama dhe […]

Lexo më shumë

Berisha: Protesta të qëndrueshme deri në rrëzimin e Edi Ramës, është një kriminel ndërkombëtar

Berisha: Protesta të qëndrueshme deri në rrëzimin e Edi Ramës, është një kriminel ndërkombëtar

Publikuar më 27.01.2023
Kryetari i PD Sali Berisha ka paralajmëruar se opozita do të...

Kryetari i PD Sali Berisha ka paralajmëruar se opozita do të nisë atë që ai e quajti “betejën finale”, me protesta të qendrueshme deri në rrëzimin e pushtetit të kryeministrit Edi Rama. Berisha nuk saktësoi nëse do të shkojnë në zgjedhjet e 14 majit duke e njohur Ramën si kryeministër. Por tha se pas skandalit të […]

Lexo më shumë