120 milionë euro dhe kartonin e një lojtari, ja oferta e re e Realit për Nejmarin

 Reali i Madridit duket se nuk ka hequr dorë nga objektivi i vjetër i presidentit Florentino perez, ylli brazilian Nejmar.

“Los Blancos” po bëjnë përpjekjet e fundit për të sjellë në “Bernabeu” sezonin e ri sulmuesin e Paris-Sënt Zhermen.

O’Ney nuk është i lumtur në Paris dhe pas këtij lajmi shumë klube evropiane kanë nisur ofertat.

Sipas të përditshmes Le10 Sport, Real Madridi ka ofruar 120 milionë euro dhe kartonin e James Rodriguez për të mbërritur te Nejmar.

PSG ka kthyer përgjigje negative për këtë ofertë, pasi preferon që në negociata të përfshihet Isko. Ndërkohë në garë për Nejmar janë edhe Barcelona dhe Juventus.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet