Zyrtarizohet emri, fqinji ynë do të quhet Republika e Maqedonisë së Veriut

Kuvendi i Maqedonisë ka votuar ndryshimet kushtetuese. Pro ndryshimit votuan 81 deputetë. Me këtë votim të bërë, emri i ri i shtetit tonë fqinj do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut.

Ndërkohë, përpara Kuvendit nuk ndalen protestat. Ata janë kundër ndryshimeve kushtetuese dhe gjithashtu kundër ndryshimit të emrit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Shqipëri, narko shtet

Revista politike “Spiegel” raporton për sjelljen alarmante të qeverisë  socialiste në Shqipëri, me kryeministër Edi Ramën dhe ministër Lleshajn etj….

Abissnet