Zyrtare. Thaçi dhe Vuçiç takohen më 18 korrik për fazën finale të dialogut

Media serbe B92 shkruan se më datë 18 korrik 2018 do të ketë një takim tjetër ndërmjet presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe atij të Kosovës Hashim Thaçi. Takimi u bë me dije nga ana e Federica Mogherinit, e cila e lajmëroi përmes një komunikate.

Në këtë takim do të diskutohet rreth marrëveshjeve dypalëshe të arritura, por që nuk po gjejnë zbatim, por edhe për atë se çfarë do të bëhet më tutje. Thaçi dhe Vuçiç e kanë pasur një takim edhe në Samitin e Londrës, ku biseduan shumë çështje politike.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet