×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Zyrtare/ Serie A do të rinisë! Pritet të caktohet vetëm data

Serie A do të rinisë! Pas një takimi që zgjati më pak se një orë mes qeverisë dhe krerëve të futbollit, ministri Spadafora ka shkuar te kryeministri Konte për të caktuar datën e fillimit të kampionatit: 13 ose 20 qershori.

Sipas dekretit në fuqi, veprimtaritë sportive nuk mund të nisin përpara datës 14 qershor ndërsa tani kreu i qeverisë do të vendosë nëse do të formalizojë apo jo një leje të veçantë për futbollin.

Takimi i zhvilluar nëpërmjet videokonferencës nisi në orën 18:30 dhe ka pasur protagonistë Ministrin e Sportit Vinçenzo Spadafora, Federatën Italiane, Ligën, Sindikatën e Lojtarëve, Sindikatën e Trajnerëve dhe Sindikatën e Gjyqtarëve.

Takimi nisi me optimizën pasi lajmi i ardhur nga Bolonja për rezultatin negativ të njërit prej pjestarëve të stafit të skuadrës, por mbi të gjitha për “ok” e Komisionit Teknik Shkencor për prokollin e Federatës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teuta kualifikohet në raundin e tretë në Conference League, e presin irlandezët e Shamrock

Teuta kualifikohet në raundin e tretë në Conference League, e presin irlandezët e Shamrock

Publikuar më 27.07.2021
Në futboll asgjë nuk është e pamundur, aq më tepër kur përba...

Në futboll asgjë nuk është e pamundur, aq më tepër kur përballë ka një rivalë si Inter Esclades, një ekip nga Andorra, por që befasoi jo pak në sfidën e parë në “Niko Dovana”. Teuta besoi dhe vuri në jetë një përmbysje të madhe, arriti të rikuperojë humbjen 0-2 të pësuar në Durrës duke marrë […]

Lexo më shumë

Wayne Rooney është i zemëruar: Ato i bënë fotot për mua, ne nuk kemi bërë seks, thjesht kemi kaluar një kohë të mirë

Wayne Rooney është i zemëruar: Ato i bënë fotot për mua, ne nuk kemi bërë seks, thjesht kemi kaluar një kohë të mirë

Publikuar më 27.07.2021
Ish-sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney është në gjen...

Ish-sulmuesi i Manchester United, Wayne Rooney është në gjendje të tmerrshme, pasi u shfaq në rrjetet sociale duke e treguar atë me tre vajza gjysmë të zhveshura në një klub nate dhe një dhomë hoteli. Ai iu drejtua policisë për të gjetur të drejtën e tij, siç raportohet nga gazeta ‘The Sun’. Wayne Rooney absolutely […]

Lexo më shumë

Lojërat Olimpike: Nëntë atletë në shtretërit “anti-seks” të Fshatit Olimpik në Tokio, çdo gjë tregon të kundërtën (Video)

Lojërat Olimpike: Nëntë atletë në shtretërit “anti-seks” të Fshatit Olimpik në Tokio, çdo gjë tregon të kundërtën (Video)

Publikuar më 27.07.2021
Memeja e preferuar e sportistëve të Tokio 2020, janë shtretë...

Memeja e preferuar e sportistëve të Tokio 2020, janë shtretërit e bërë nga materiale të riciklueshme në Fshatin Olimpik, me atletë që argëtohen në dhomat e tyre pas thashethemeve se shtrati do të shpërbëhej nëse dy persona vendosnin të bënin akte seksuale. Në fund të fundit, sa njerëz mund të qëndrojnë në shtretër? Të dielën, […]

Lexo më shumë

Kadiu nuk ia del, eliminohet në 100 m stil i lirë, Shqipëria kthen sytë nga Briken Calja

Kadiu nuk ia del, eliminohet në 100 m stil i lirë, Shqipëria kthen sytë nga Briken Calja

Publikuar më 27.07.2021
Shqipëria nuk po arrin të lë gjurmë në këto Lojëra Olimpike,...

Shqipëria nuk po arrin të lë gjurmë në këto Lojëra Olimpike, teksa i radhës që eliminohet është Kledi Kadiu. Notari kuqezi garoi në 100 m stil i lirë ku mbylli konkurrimin e tij me kohën 51 sekonda. Në baterinë e tij, Kadiu u rëndit i pesti por i 52-të nga 70-të notarë që morën pjesë […]

Lexo më shumë

Wayne Rooney përsëri në telashe/ Ai piu alkol dhe bukuroshet gjysmë të zhveshura bënë foto provokuese pranë tij

Wayne Rooney përsëri në telashe/ Ai piu alkol dhe bukuroshet gjysmë të zhveshura bënë foto provokuese pranë tij

Publikuar më 26.07.2021
Probleme të reja për Wayne Rooney. Ish sulmuesi i Manchester...

Probleme të reja për Wayne Rooney. Ish sulmuesi i Manchester United dhe ekipit kombëtar të Anglisë dhe tani trajneri i Derby County, shfaqi përsëri anën e tij negative. Kjo u u bë e njohur pasi u publikuan disa fotografi të tij duke dalë me tre vajza në një hotel. Në fakt, në disa prej tyre […]

Lexo më shumë

Mbi 150 njerëz pozitivë me koronavirus në Lojërat Olimpike

Mbi 150 njerëz pozitivë me koronavirus në Lojërat Olimpike

Publikuar më 26.07.2021
Organizatorët e Lojërave Olimpike në Tokio thanë se 153 njer...

Organizatorët e Lojërave Olimpike në Tokio thanë se 153 njerëz të akredituar për Olimpiadën, kanë rezultuar pozitivë me koronavirus qysh në fillim të muajit – 16 prej tyre vetëm në 24 orët e fundit. Totali përfshin 19 atletë. Disa prej tyre janë banorë të Fshatit Olimpik, ku 16 njerëz kanë dalë pozitivë. Ata janë larguar […]

Lexo më shumë

(Video) Ndahet nga jeta motorçiklisti 14 vjeçar pas aksidentit tragjik në pistë

(Video) Ndahet nga jeta motorçiklisti 14 vjeçar pas aksidentit tragjik në pistë

Publikuar më 25.07.2021
Motoçiklisti Hugo Millan ka vdekur sot në moshën 14-vjeçare ...

Motoçiklisti Hugo Millan ka vdekur sot në moshën 14-vjeçare pas një aksidenti tragjik gjatë një gare në MOTO3. Adoleshenti po garonte në European Talent Cup kur u rrëzua nga motoçikleta e tij. Millan mori trajtim të menjëhershëm mjekësor në pistë, para se të dërgohej në spitalin e Zaragozës me helikopter. Por mjekët nuk ishin në […]

Lexo më shumë

VIDEO/ Olimpiada, ky është momenti kur sportistët shqiptarë parakalojnë në “TOKIO 2020”

VIDEO/ Olimpiada, ky është momenti kur sportistët shqiptarë parakalojnë në “TOKIO 2020”

Publikuar më 23.07.2021
Në orën 13:00 ka filluar Ceremonia Hapëse e Lojërave Olimpik...

Në orën 13:00 ka filluar Ceremonia Hapëse e Lojërave Olimpike “TOKIO 2020”, ku bën pjesë dhe Shqipëria. Ekipi Olimpik shqiptar ka parakaluar në pistën e Lojërave Olimpike ku në krye ishin Luiza Gega dhe Briken Calja të cilët po mbanin flamurin dykrenarë. Shqipëria do të marrë pjesë me 9 sportistë në 6 sporte. Shqipëria që […]

Lexo më shumë