Zv. ministri i Jashtëm grek: Jemi për hapjen e negociatave të Shqipërisë

“Pro hapjes së negociatave për Shqipërinë”, ky është qëndrimi që Greqia mbajti ditën e sotme. Lajmin pozitiv e ka dhënë para pak minutash zv. ministri i Jashtëm grek Miltiadis Varvitsiotis.

“Jemi për hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë, në një kohë si për Shqipërinë e Maqedoninë”, shprehet zv. ministri.

“Për shkak të pranisë së një elementi shqiptar në rajon, zhdukja dhe hapja e bisedimeve të pranimit me vetëm një vend kandidat mund të hapë rrugën për destabilizimin në kufirin tonë verior,” tha Varvitsiotis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet