Zjarret në Greqi, rritet në 97 numri i viktimave në Mati

Shërbimi zjarrfikës ka njoftuar ditën e sotme se ka shkuar në 97 numri i viktimave nga zjarri vdekjeprurës në Mati të Greqisë.

Sipas informacioneve të fundit, një 76-vjeçar i plagosur ka humbur jetën në spital në një gjendje të rëndë në Thriassio. “Numri i viktimave të zjarrit në Atikën Lindore deri tani është 97. Në detaje: numri i vdekjeve të identifikuara është 83 dhe numri i personave të shtruar në spitalet e Attikës ka arritur deri tani 14”, sipas shërbimit zjarrfikës. /Focus News.al

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Shqipëri, narko shtet

Revista politike “Spiegel” raporton për sjelljen alarmante të qeverisë  socialiste në Shqipëri, me kryeministër Edi Ramën dhe ministër Lleshajn etj….

Abissnet