Zjarr në Golem/ Shkak dyshohet shkëputja e kabullit të tensionit të lartë

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në qendër të Golemit në Kavajë. Banorë të zonës së plazhit janë shprehur se pak më parë është ndier dhe një shpërthim.

Flaktë të cilat duken dhe në distancë, dyshohet se janë shkaktuar pas shkëputjes së një një kabulli të tensionit të lartë.

Kabulli ka rënë mbi disa pemë të cilat kanë marrë flak. Ndërkohë, zjarrëfiksit e Kavajës po përpiqen të vënë flakët nënkontroll

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet