Zhgënjen sërish Çelsi, vetëm barazim me Leisterin

Çelsi nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola me Leister Sitin.

“Blutë e Londrës” gabuan shumë me Moratën dhe Hazard-in përpara portës kundërshtare.

Ndërkohë “Dhelprat” luajtën për mbi 25 minuta me një lojtar më pak, pas daljes me të kuq të Chilwell.

Me këtë barazim Çelsi renditet në vendin e dytë bashkë me Mançester Junajtid, në kuotën e 47 pikëve.

Të tjera

Abissnet