Zgjedhjet vendore, Junker: Duhet të mbahen

Në një deklaratë të përbashkët me kryeministrin shqiptar Edi Rama, presidenti i KE Jean- Claude Juncker tha se zgjedhjet e 30 qershorit në vendin tonë duhet të mbahen.

Junker ka shtuar se është në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë.

“Të gjitha partitë politike në Shqipëri duhet të angazhohen.  Shqipëria tashmë është gati për hapin e radhës. Shqiptarët duhet që të votojnë , pasi kjo është një e drejtë qytetare. Jam në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë sa më shpejt, në verë apo në fillim të vjeshtës”, tha Junker.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet