Zgjedhjet në Mal të Zi, Gjukanoviç shpall fitoren

Partia Demokratike e Socialistëve ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale. Deputeti i kësaj partie, Milos Nikoliç tha se bazuar në 80 për qind të votave që janë numëruar, Milo Gjukanoviç kryeson me mbi 54 për qind të votave.

Gjukanoviç ka një karrierë të pasur politike në Malin e Zi, duke qenë një nga burrat më të pushtetshëm në shtetin malazez prej disa kohësh, disa herë në postin e kryeministrit dhe në atë të presidentit.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet