Zbuloni si do të jetë moti sot dhe nesër

Duket se ditët e kthjellëta, por të ftohta do të vazhdojnë. Kështu thuhet në parashikimi e motit për pasditen e sotme dhe ditën e nesërme të bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.
Reshjet
Sot dhe nesër nuk pritet të ketë reshje.
Temperaturat
Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 8 °C / 16 °C
në vendet e ulëta: 5 °C / 16 °C
në vendet malore: 3 °C / 11 °C.
Era
Sot dhe nesër era do të fryjë e lehtë.

Të tjera

Abissnet