Zbuloni recetat që ju lehtësojnë dhimbjet e mesit

Një dhimbje e mesit mund të ndryshojë të gjithë ditën tuaj. Nëse kjo është një dhimbje e shurdhër ose dhimbje e vazhdueshme, duhet të shkoni tek mjeku përkatës. Por nëse doni një zgjidhje të përkohshme lexoni më poshtë:

Oriz i ngrohur

Ky mashtrim i thjeshtë (dhe i lirë) është një mënyrë e shkëlqyeshme për të aplikuar nxehtësi në pjesën prapa. Mund ta hidhni orizin në një copë ose në një çorape dh eta ngrohni ose e kundërta ta vini në frigorifer dhe ta ftohni atë.

Noti
Notimi mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjeve të shpinës dhe të mesit. Gjithashtu një gjimnastikë në pishina do të ishte perfekte!

 Streçing
Nëse jeni duke përjetuar dhimbje mesi, provoni të shtriheni butësisht. Sa më gjatë, aq më mirë dhe aq më shumë lehtësohet dhimbja.

Rregulloni zakonet tuaja
Mirë është që të filloni të kujdeseni pak më shumë për veten. Një mënyrë e mirë do të ishte të humbisni pak peshë, të bëni aktivitet fizik dhe të hiqni dorë nga punët e rënda.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet