×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Zbuloi njerëz nën rrënoja, ja si stërvitet Brandi qeni hero (Video)

Pak ditë më parë Policia e Shtetit na prezantoi me qenin hero të quajtur “Brandi”, falë të cilit u tha se ishin zbuluar njerëz nën rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Sipas policisë Brandi së bashku me heroin Satak, qeni i ekipit kosovarë të shpëtim-kërkimit nxorën persona me jetë dhe të tjerë të pajetë që mbetën nën rrënoja.

Por sot, përmes një video, policia na tregohet se si bëhet stërvitja e qenit hero, i cili me nuhatjen dhe inteligjencë bëri të mundur identifikimin e personave të mbuluar me tonelata beton.

Siç mund të shihet edhe në video, Brandi ka një sër ushtrimesh, fizike por edhe inteligjence, të cila i kalon me sukses.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *