Zbulohet momenti kur kryebashkiaku tenton të godasë gjyqtarin (VIDEO)

Publikuar më 28. 11. 2017 nga Xhentila Gjoshi

Skenat e dhunës nuk munguan as në derbin e së dielës mes Delvinës dhe Butrintit. Në minutën e 15-të, gjyqtari Cjapi ndëshkon më karton të kuq Xhibron për vendasit.
Ky moment ka sjellë irritimin e lojtarëve dhe drejtuesve të cilët kanë sulmuar gjyqtarin. Në fushën e blerë u fut edhe kryebashkiaku Rigels Balili, i cili dukej tepër i nxehur dhe kërkonte ta godiste me grusht arbitrin për vendimin e marrë.