×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Zbardhet hetimi/ Si u përdhunua vajza greke me aftësi të kufizuara nga veprimet sadiste të të riut shqiptar

Në Greqi vazhdon procesi tjetër gjyqësor ndaj të riut shqiptar, Aleksandër Luca, i dënuar me burgim për vrasjen makabre të studentes greke, Eleni Topaloudi në Rodos.

Ai tashmë ka dalë në gjyq për një tjetër akuzë që lidhet me përdhunimin e një vajze me aftësi të kufizuara, 19 vjeçare.

Vajza fatkeqe, e cila për fat nuk pati fundin tragjik të Eleni, është thirrur të përshkruajë para gjyqtarëve atë që përjetoi në duart e dy të rinjve, të cilët natën e 1 dhjetorit 2018 e tërhoqën zvarrë në një vend të shkretë në Rodos dhe e kënaqën instinktet e tyre të sëmura dhe sadiste, shkruajnë mediat greke.

Të pandehurit u morën herët në mëngjes nën masa drakoniane të sigurisë në Gjykatë, ku ishin mbledhur përveç të afërmve të viktimës dhe anëtarë të organizatave të grave.

Sipas aktakuzës kundër tyre, 19-vjeçari shqiptar bashkë me një 23 vjeçar rom, hipën në makinë vajzën me aftësi të kufizuara dhe e çuan në një plazh të shkretë, duke ku fillimisht e detyruan të bëjë seks me ta dhe më pas e dhunuan në mënyrë të njëpasnjëshme.

Vajza fatkeqe, e cila vuan nga një çrregullim mendor dhe ka një aftësi të kufizuar mbi 67%, u përpoq të shpëtonte nga duart e të akuzuarit, por ata, duke e rrahur dhunshëm në fytyrë dhe trup, ishin të vendosur të mos e linin derisa të kryenin atë që dëshironin.

“Shqiptari, në prani të romit, duke përkulur rezistencën e saj me forcat e tij superiore fizike, duke ushtruar dhunë fizike mbi të, domethënë duke e goditur në fytyrë, por edhe duke e kërcënuar drejtpërdrejt e detyruan atë të kryente aktin…”, përshkruan aktakuza, ndër të tjera.

Në fakt, të dy të rinjtë nuk ishin të kënaqur me këtë, pasi disa orë më vonë e detyruan me forcë ta kthejnë në makinë dhe e çuan në vendndodhjen e shkretë për të përfunduar planin e tyre sadist.

Aty, sipas aktakuzës, ajo u kërcënua dhe menjëherë pas kësaj shqiptari e goditi sërish duke e mbajtur dorën fort, në mënyrë që të mos i shpëtonte.

Teksa i riu rom masturbonte përpara saj, shqiptar kryente veprime të tjera të turpshme pavarësisht thirrjeve të vajzës.

Ai më pas e detyroi atë të rimartohej, ndërsa bashkë-i akuzuari i tij 23-vjeçar kishte hequr pantallonat dhe ishte duke masturbuar.

Në të njëjtën kohë, shqiptari mbante me forcë kokën e viktimës, duke e detyruar atë të bënte seks oral.

Përpjekjet e saj mbaruan disa orë më vonë dhe vajza fatkeqe arriti të shpëtonte nga duart e tyre dhe të kthehej në shtëpi në këmbë.

Rasti i tmerrshëm doli në dritë pas një hetimi nga Prokuroria e Rodos, pasi u zbulua vrasja e Eleni Topaloudi, por të dy autorët e krimit deri më tani kanë mohuar akuzat. 23 vjeçari pretendon se vajza shkoi me dëshirë, ndërsa shqiptari pretendon se nuk e ka prekur kurrë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E rëndë/ Mbytet një pushues tek Shkëmbi i Kavajës

E rëndë/ Mbytet një pushues tek Shkëmbi i Kavajës

Publikuar më 03.07.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbasditen e kësaj të premteje...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbasditen e kësaj të premteje në Durrës. Rreth orës 19:12, në zonën e Shkëmbit të Kavajës, shtetasi kosovar J.B., 73 vjeç, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka ndërruar jetë. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po vijon hetimet. Durrës/Informacion paraprak Më datë 03.07.2020, […]

Lexo më shumë

Vrasje, trafikim, rrëmbim, organizatë kriminale dhe konspiracion, OFL i dërgo formularin Endrit Dokles dhe 3 durrësakëve

Vrasje, trafikim, rrëmbim, organizatë kriminale dhe konspiracion, OFL i dërgo formularin Endrit Dokles dhe 3 durrësakëve

Publikuar më 03.07.2020
Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të zbatimit të Ligjit Sp...

Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Endrit Dokle, banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijim i organizatës kriminale”, […]

Lexo më shumë

“Kam humbur familjen”/ Dëshmia prekëse e vajzës për nënën dhe motrën

“Kam humbur familjen”/ Dëshmia prekëse e vajzës për nënën dhe motrën

Publikuar më 03.07.2020
Në tragjedinë e familjes në Kombinat, Blerta është vajza e v...

Në tragjedinë e familjes në Kombinat, Blerta është vajza e vogël dhe e vetmja e mbijetuar nga familja Josifi. Mësohet se familja kishte patur probleme që gjatë kohës kur jetonin në Përmet përpara ardhjes në Tiranë. Fillimisht kryefamiljari, babai i vajzave vrau veten rreth pesë vjet më parë duke u hedhur nga pallati. Sipas informacioneve […]

Lexo më shumë

Merr tjetër kthesë vrasja e vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela i “Grabitjes së Rinasit”

Merr tjetër kthesë vrasja e vëllezërve Haxhia, shpallet në kërkim Talo Çela i “Grabitjes së Rinasit”

Publikuar më 03.07.2020
Ka marrë një tjetër kthesë hetimi i vrasjes së vëllezërve Be...

Ka marrë një tjetër kthesë hetimi i vrasjes së vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, të cilët u ekzekutuan më 27 prill, në vendin e quajtur “Tregu i automjeteve”. Mësohet se për ekzekutimin e dy të rinjve në Durrës është shpallur në kërkim Talo Çela, i cili dyshohet se është i përfshirë edhe në megagrabitjen e […]

Lexo më shumë

“Anisa nuk del se s’ka plotësuar ditët e Zotit”/ Dëshmitë rrëqethëse për familjen që u vetëflijimi në Kombinat (DETAJE)

“Anisa nuk del se s’ka plotësuar ditët e Zotit”/ Dëshmitë rrëqethëse për familjen që u vetëflijimi në Kombinat (DETAJE)

Publikuar më 03.07.2020
Pas ngjarjes horror ditën e djeshme në Kombinat, ku u gjetën...

Pas ngjarjes horror ditën e djeshme në Kombinat, ku u gjetën të vdekura në apartamentin e tyre nënë e bijë, ndërkohë që vajza tjetër ishte në gjendje të rëndë, dëshmi tronditëse janë zbardhur ditën e sotme nga fqinjë dhe të afërm. Kujtojmë se Zhaneta dhe Anisa Josifi u gjetën të pajeta në apartamentin e tyre […]

Lexo më shumë

Kreu 29 vjedhje në dy vite në Gjermani, dënohet me burg Gentjan Duraku

Kreu 29 vjedhje në dy vite në Gjermani, dënohet me burg Gentjan Duraku

Publikuar më 03.07.2020
Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organ...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shpallur fajtor Gentjan Durakun, i cili akuzohet se ka grabitur 29 banesa në Gjermani. Duraku u akuzua për veprën penale “Vjedhjes” të kryer gjatë dy viteve në Gjermani. Gjatë viteve 2015-2017 ai ka kryer 29 grabitje të kryer në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. […]

Lexo më shumë

Tronditëse/ Zbardhet ekspertiza, 33-vjeçarja kishte 15 muaj e vdekur

Tronditëse/ Zbardhet ekspertiza, 33-vjeçarja kishte 15 muaj e vdekur

Publikuar më 03.07.2020
Detaje të tjera tronditëse kanë dalur nga ngjarja horror në ...

Detaje të tjera tronditëse kanë dalur nga ngjarja horror në Kombinat. Sipas zbardhjes së ekspertizës rezulton se 33 vjeçarja Anisa Josifi ka ndërruar jetë 15 muaj më parë. Ekipi i ekspertizës pas shqyrtimit të trupave të 33 vjeçares Anisa Josifi dhe nënës së saj Zhaneta, dolën në përfundimin që viktimat kishin ndërruar jetë prej mosushqyerjes. […]

Lexo më shumë

Ngjarja tronditëse në Kombinat, detaje horror: Si i gjeti policia trupat e vajzave dhe nënës

Ngjarja tronditëse në Kombinat, detaje horror: Si i gjeti policia trupat e vajzave dhe nënës

Publikuar më 03.07.2020
Pas ngjarjes tronditëse në Kombinat, ku u gjetën të vdekura ...

Pas ngjarjes tronditëse në Kombinat, ku u gjetën të vdekura Zhaneta dhe Anisa Josifi dhe në gjendje shumë të rëndë vazja tjetër Blerta Josifi, detaje të reja kanë dalur. Mësohet se fqinjët kanë dyshuar se familja prej gati dy vjetësh nuk jetonin në apartamentin e tyre pasi nuk dëgjonin  asnjë zhurmë apo aktivitet në shtëpinë […]

Lexo më shumë