EKSKLUZIVE/ Shpërthen bombola e gazit në Fast Food, plagoset pronarja në Yzberisht (Foto-Video)

Foto 1 nga 7 Pas Para

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën e Yzberishtit.

Ngjarja ka ndodhur në orën 7.25 të mëngjesit në një lokal Fast-Food në rrugën “3 Dëshmorët”.

Shekulli mëson se shpërthimi është shkaktuar nga bombola e gazit.

Si pasojë e shpërthimit ka mbetur e plagosur pronarja e fastfood-it, shtetasja me inicialet K. S., e cila u nis me urgjencë drejt spitalit, sikundër shihet edhe nga pamjet që ka siguruar gazetar,  dhe mësohet se gjendja e saj është stabilzuar.

Gjithashtu plagë kanë marrë edhe dy punonjëset aty, A.M., dhe M.P..

Ashtu siç shihet edhe nga pamjet, shpërthimi ka qenë aq i fuqishëm sa objekte të ndërtesës kanë përfunduar në mes të trotuarit dhe rrugës.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet