WhatsApp, rekord: 75 miliard mesazhe të dërguara në një ditë

WhatsApp, një prej shërbimeve më popullore në botë të komunikimit, arriti një rekord të ri mbrëmjen e Vitit të Ri.

Më shumë se 75 miliardë mesazhe janë dërguar nga përdoruesit e saj.

Rekordi i ri shënon numrin më të lartë të mesazheve të dërguar në një ditë në historinë e aplikacionit.

Nga 75 miliardë mesazhe të dërguara, 13 miliardë janë fotografi dhe 5 miliardë video.

Të tjera

Abissnet