Na ndiqni
Opinion
Nga Enver Robelli      Ngjarja, sipas dëshmitarëve, duhet të ketë ndodhur pak para ose pa...
Nga Gëzim Mekuli Ministri i punëve të jashtme, Hashim Thaçi, po shrytëzon të miturit dhe f...
Trup & Shpirt
Harrilla Koçi Emocionet që përjetoi më shumë se 2 vjet më parë, në Kampionatin Botëror...

Zgjedhja e delegatëve, Rama: Qentë le të lehin, karvani shkon përpara

Partia Socialiste ka nisur zgjedhjen e delegatëve që do të marrin pjesë në Kongresin e 19 marsit. Kreu i PS-së, Edi Rama, ndoqi nga afër procesin në Fier dhe Elbasan. “U jam shumë mirënjohës socialistëve të katër qarqeve që sot po votojnë për delegatët e kongresit - deklaroi ai nga Elbasani -. Moti nuk ka qenë shumë i përs

Kryesore të tjera
Publikuar më 13.02.2016 17:07 / Jola Alimemaj
Deputeti socialist Koço Kokëdhima bën të ditur se tri mijë persona po punojnë intensivisht me anëtarësimet në Partinë Socialiste në 14 bashkitë e rajonit Vlorë-Gjirokastër, në Tiranë dhe në emigracion. Përmes një statusi në “
Minuta e fundit
Aurela Gaçe: Të këndosh me “playback”, si të bësh seks me prezervativ.
“Të këndosh me ‘playback’ është si të bësh dashuri me masa mbrojtëse”. Kjo ka qenë batuta e këngëtares Aurela Gaçe gjatë emisionit “Oktapod” në “Vizion Plus” të premten mbrëma. Duke e cilësuar “jo të vërtetë”... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 18:01
Anëtarësimet e reja, 700 anëtarë i bashkohen PS-së në Fier.
Partia Socialiste ka si synim dyfishimin e anëtarësisë deri në Kongresin e ardhshëm. Ky objektiv duket se është drejt realizimit në disa prej qyteteve të mëdha të vendit. Pas Tiranës, Durrësit e Beratit, edhe Fieri ka mirëpritur sot ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:35
Veliaj: Komplekse sportive në shkolla e universitete, fillimi i një kapitulli të ri.
Bashkia e Tiranës do të mbështesë ndërtimin e hapësirave sportive për institucionet arsimore publike dhe private. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka marrë sot pjesë në inaugurimin e kompleksit sportiv të universitetit “M... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:12
Zgjedhja e delegatëve, Rama: Qentë le të lehin, karvani shkon përpara.
Partia Socialiste ka nisur zgjedhjen e delegatëve që do të marrin pjesë në Kongresin e 19 marsit. Kreu i PS-së, Edi Rama, ndoqi nga afër procesin në Fier dhe Elbasan. “U jam shumë mirënjohës socialistëve të katër qarqeve që sot po... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:08
Kokëdhima, thirrje për anëtarësim në PS: Bëhuni pjesë e forcës udhëheqëse të vendit.
Deputeti socialist Koço Kokëdhima bën të ditur se tri mijë persona po punojnë intensivisht me anëtarësimet në Partinë Socialiste në 14 bashkitë e rajonit Vlorë-Gjirokastër, në Tiranë dhe në emigracion. Përmes një statusi në “... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 17:07
Miqësia shqiptaro-amerikane ndër vite (FOTO).
Në një shikim në retrospektivë, rezulton se vizita e sekretarit John Kerry në Shqipëri, është e pesta e një kryediplomati amerikan, përgjatë 25 vjetëve të fundit, pa llogaritur vizitën historike të Presidentit George Bush në vitin 200... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:56
Bukurosh Stafa: Unë bëra një gabim, Blushi po bën faj të madh.
Pas akuzave për “tradhti” ndaj PS-së, të lëshuara nga Blushi në adresë të tij, ka reaguar ish-deputeti dhe kryetari i Qarkut Elbasan, Bukurosh Stafa. “Keqardhje e madhe për Ben Blushin. Kishim 2 vjet pa e parë në Elbasan. Blushi er... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:54
Tiranë, blen pushkë për të vrarë të birin, policia shmang krimin.
Policia e kryeqytetit ka parandaluar sot një krim të rëndë brenda familjes. Efektivët e komisariatit numër 5 në Tiranë kanë vënë në pranga dy persona në Kamëz. Lutfi Drazhi, 76 vjeç dhe Uzri Shira, 65 vjeç, janë vënë në pranga ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:32
Policia i heq patentën, shoferi: Jam miku i... (VIDEO).
Aksioni i policisë për respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor është ndalur këtë fundjavë në autostradën Tiranë-Durrës. Një video e publikuar nga policia, që është bërë nga kamerat e instaluara në uniformën e policisë, ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 16:08
Këshillat e një stilisteje: Pesë hile për t’u dukur më e gjatë seç je në të vërtetë .
Shumë femra janë të shkurtra dhe e kanë problem ta pranojnë këtë fakt. Zakonisht ato nuk u ndahen takave të larta, por kjo nuk është një zgjidhje dhe aq e rehatshme. Një prej stilisteve të yjeve të Hollivudit ka rrëfyer disa hile se... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:58
Horror në brigjet e Paqësorit! Këmbë të prera shfaqen në bregdet (FOTO).
Të paktën 16 këmbë të prera janë gjetur së bashku me atletet apo këpucët e tyre në brigjet e Paqësorit Veriperëndimor, që prej vitit 2007. Charlotte Stephens dhe familja e saj vizituan bregdetin e Vancouver, kur ata zbuluan të enjten... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:53
Tension në Shkodër, Vllaznia shtang Partizanin në shtesë (FOTO/VIDEO).
Kanë përfunduar katër nga pesë ndeshjet e javës së 21-të të Superligës. Në Shkodër, Vllaznia dhe Partizani janë ndarë në një barazim 1-1 në fund të një përballjeje ku nuk mungoi tensioni. Në fund të pjesës së parë vendasit ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:48
Po punonte në tarracën e shtëpisë, 35-vjeçari bie në lumë .
Një 35-vjeçar ka rënë në lumë teksa po punonte në tarracën e shtëpisë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e “Frutikulturës”, Kamëz dhe i humburi është shtetasi Nazmi Buçi. Në vendin e ngjarjes ndodhen forcat e policisë dhe polu... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:46
Reshjet e bollshme, hapen portat e dy HEC-eve.
 HEC-i i Ulzës dhe i Shkopetit hap portat si pasojë e reshjeve të shiut rënë ditët e fundit. Niveli i ujit në lumin Mat është rritur. Mësohet se po shkarkohen 700 m3/sek ujë nga Ulza dhe nga Shkopeti. Ndërkohë Emergjencat Civile p... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:39
Binjaket 104-vjeçare (FOTO).
Kur ato lindën më 30 janar të vitit 1912, doktorët thanë se Paulette dhe Simone kanë shumë pak shpresa për të jetuar. Por 104 vjet më pas, binjaket franceze janë ende të forta dhe po festojnë jetëgjatësinë e tyre. “Ne jemi ende g... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:38
Mjekët i japin 9 muaj jetë, ia “hedh” kancerit me vaj kanabisi.
Një i sëmurë me kancer të trurit thotë se ia ka dalë ta ndalojë përparimin e sëmundjes me një trajtim të veçantë. Britanikut  Kieran McCrory-t, mjekët i kishin dhënë vetëm nëntë muaj jetë, por ai vendosi të trajtohej vetë, pasi... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:19
Tentuan të vjedhin një makinë, në pranga dy persona.
Policia e Shkodrës ka vënë në pranga dy persona nën akuzën e tentativës së vjedhjes. Burime nga policia bëjnë me dije se në pranga është vënë, Xhuljano Mali, 18 vjeç dhe Xhovani Marku, 19 vjeç, të dy banues në fshatin Gruda Re të ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:15
Një shqiptar nga Shkupi humb jetën gjatë luftës në Siri.
Një 35-vjeçar shqiptar, ka humbur jetën në luftimet në Siri. Siç raporton agjencia e lajmeve“Zhurnal”, personi në fjalë është nga fshati Hasanbeg i Shkupit. Për rënien në luftimet në Siri të 35-vjeçarit nga Hasanbegu, sot ësht... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 15:01
"Stabiliteti dhe integrimi i Maqedonisë, jetike për të ardhmen e rajonit".
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti në një takim nënkryetarin e partisë Bashkimi Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti. Zhvillimet më të fundit politike në Maqedoni dhe rëndësia që ka zgjidhja dhe kapërcimi i krizës politike në vendin ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:58
Quajti "bastard" kreun e opozitës, gati akuzat për kryeredaktorin.
Prokuroria Speciale ka përgatitur dosjen edhe kundër gazetarit dhe kryeredaktorit të televizionit proqeveritar “TV Sitel”, Dragan Pavlloviç – Llatas, për përfitime shumëmilionëshe nga fondet qeveritare, në llogarinë e kompanive të ti... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 14:50
Partia Socialiste ka nisur zgjedhjen e delegatëve që do të marrin pjesë në Kongresin e 19 marsit. Kreu i PS-së, Edi Rama, ndoqi nga afër procesin në Fier dhe Elbasan. “U jam shumë mirënjohës socialistëve të katër qarqeve që sot po
Deputeti socialist Koço Kokëdhima bën të ditur se tri mijë persona po punojnë intensivisht me anëtarësimet në Partinë Socialiste në 14 bashkitë e rajonit Vlorë-Gjirokastër, në Tiranë dhe në emigracion. Përmes një statusi në “
Nisur nga protesta e paralajmëruar më datë 17 shkurt kryeministri Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook,  fton qytetarët kosovarë të festojnë Pavarësinë e të mos i bashkohen interesave të ngushta politike. Ai bën thirrje pjek
Partitë opozitare, Vetëvendosja, AAK-ja dhe Nisma, të pakënaqura me pushtetin aktual, po kërkojnë dorëheqjen e qeverisë, çka e çon vendin në zgjedhje të parakohshme. Ndërkohë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shprehet i gatshëm në ç
Ish-kryetari i Serbisë dhe i ish-Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviç, gjatë viteve ‘90, e humbi përkrahjen e SHBA-ve pasi nuk pranoi të paguajë 500 mijë dollarë për lobim në Kongres. Në një shkrim të botuar në median proqeveritare
Në mesin e 14 ndihmësprokurorëve të prokurores speciale, Katica Janeva, gjenden edhe 3 shqiptarë: Burim Rrustemi, Fatime Fetai dhe Artan Ajro. Burim Rrustemi vjen nga Prokuroria publike e Kumanovës, ka kryer Fakultetin Juridik në Shkup në
Shumë femra janë të shkurtra dhe e kanë problem ta pranojnë këtë fakt. Zakonisht ato nuk u ndahen takave të larta, por kjo nuk është një zgjidhje dhe aq e rehatshme. Një prej stilisteve të yjeve të Hollivudit ka rrëfyer disa hile se
Kur ato lindën më 30 janar të vitit 1912, doktorët thanë se Paulette dhe Simone kanë shumë pak shpresa për të jetuar. Por 104 vjet më pas, binjaket franceze janë ende të forta dhe po festojnë jetëgjatësinë e tyre. “Ne jemi ende g
Thellë
Publikuar më 13.02.2016 10:28 / Nikoleta Kovaçi
Nga Nikoleta Kovaçi Severjan Tusha, djali që u godit 4 herë me thikë dhe që gjendet ende në spital në Tiranë, mësohet se është lënë nga gjykata në masën e sigurisë “Detyrim paraqitjeje”, ndërsa vajza që e ka goditur ka marrë
  • Nga Nikoleta Kovaçi Gjykata e Beratit cakton masën e sigurisë “arrest me burg” me afat 15 ditë për Alfred Kallmin dhe Antonio Toskën, të dyshuar për veprën penale të “Përvetësimit të titullit apo detyrës shtetërore”, ndërk
  • Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 3 vjet burgim për Ardi Boshnjakun, i akuzuar për “shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie”, pasi, në dt. 19.03.2015, në qytetin e Elbasanit, ai ka kërcënuar me një letër
  • Policia e Tiranës ka bërë me dije ditën e djeshme se “një i moshuar është kapur në kushtet e flagrancës në motel me dy prostituta thuajse të të njëjtës moshë”. Nga burimet e policisë u mësua se 68-vjeçari nga Kamza me inicialet
Ekonomi
Publikuar më 13.02.2016 10:48 / Gazmira Sokoli
Situata hidrike në kaskadën e Drinit është përmirësuar ndjeshëm si pasojë e reshjeve të ditëve të fundit. KESH-i bën të ditur se energjinë shtesë të prodhuar, rreth 41.920 MWh për periudhën 13-20 shkurt, e ka shitur në tregun e
Jetë
Publikuar më 13.02.2016 11:57 / Anxhela Devole
Nga Anxhela Devole Ajo është një ndër femrat më të bukura, por nuk është as modele e as mis. Anisa Zani është police, tashmë me një përvojë pune katërvjeçare në Policinë e Shtetit. Është 23 vjeçe, ndërsa ambiciet për tu bë
  • Nga Anxhela Devole Ajo është në qendër të vëmendjes sa herë publikon diçka të re në rrjetet sociale që përdor. Këtë herë ka prezantuar të dashurin e ri, partnerin me të cilin aktualisht po përjeton një histori të këndshme. Fj
  • Nga Anxhela Devole Balerinë, prezantuese, këngëtare, aktore, piktore... Këto janë disa nga fushat ku Hueyda El Saied ka provuar veten dhe sigurisht ka korrur sukses. Hueyda ka shkëlqyer gjithmonë sa herë është ngjitur në skenë dhe ajo
Kulturë
Publikuar më 13.02.2016 11:11 / Valeria Dedaj
Nga Valeria Dedaj Elasticitetin, lëvizjet harmonike dhe të shpeshta i ndërthurte më së miri, gjatë provave gjenerale të baletit “Arrëthyesit”, dje në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Teknika e lëvizjeve të vështira përci
  • Nga Valeria Dedaj Poeti Preç Zogaj në librin e sapobotuar me poezi “Ushtrimet e melankolisë” zgjedh të lartësojë gjendjen e tij shpirtërore, duke u pastruar nga babëzia për pushtet dhe të mirat materiale. Ai përpiqet të gjejë qet
  • Ministria e Kulturës ka njoftuar se në vijim të kërkesës së fondacionit “Ibrahim Kodra” ceremonia në nderim të mjeshtrit, "Nder i Kombit" i cili do të prehet në Memorialin në Kodrat e Liqenit, shtyhet për një datë tjetër të mëvon
  • Ai ka qenë kryeredaktor i gazetës së madhe “Zëri i Popullit” në mesin e viteve 1980. Në drejtimin e tij  kjo gazetë u kthye në tribunë intelektualësh të njohur si Kadare, Agolli etj. Gazetari Arshin Xhezo është i pari që shk
Sociale
Publikuar më 13.02.2016 17:12 / Gazmira Sokoli
Bashkia e Tiranës do të mbështesë ndërtimin e hapësirave sportive për institucionet arsimore publike dhe private. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka marrë sot pjesë në inaugurimin e kompleksit sportiv të universitetit “M
  •  HEC-i i Ulzës dhe i Shkopetit hap portat si pasojë e reshjeve të shiut rënë ditët e fundit. Niveli i ujit në lumin Mat është rritur. Mësohet se po shkarkohen 700 m3/sek ujë nga Ulza dhe nga Shkopeti. Ndërkohë Emergjencat Civile p
Extra
Publikuar më 13.02.2016 16:56 / Eva Hoxha
Në një shikim në retrospektivë, rezulton se vizita e sekretarit John Kerry në Shqipëri, është e pesta e një kryediplomati amerikan, përgjatë 25 vjetëve të fundit, pa llogaritur vizitën historike të Presidentit George Bush në vitin 200
Sport
Publikuar më 13.02.2016 15:48 / Enver Bylykbashi
Kanë përfunduar katër nga pesë ndeshjet e javës së 21-të të Superligës. Në Shkodër, Vllaznia dhe Partizani janë ndarë në një barazim 1-1 në fund të një përballjeje ku nuk mungoi tensioni. Në fund të pjesës së parë vendasit