Berisha: E ndiej nė ajėr se votuesit janė tė kėnaqur me arritjet e PD-sė
Publikuar më 18.10.2012 | 18:38

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha gjatė fjalės sė mbajtur nė Bukuresht nė Kongresin e 21-tė tė Partitsė Popullore Evropiane (PPE), ka deklaruar se ėshtė i sigurt se qytetarėt do ta votė besojnė pėr njė mandat tė tretė. Gjatė fjalės sė mbajtur, ai iu drejtuar Presidentit tė EPP, Uilfred Martens, duke e ftuar qė tė marrė pjesė nė hapjen e fushatės pėr zgjedhjet parlamentare tė qershorit 2013-tė.

“Zoti President, vitin e ardhshėm, Shqipėria do tė ketė zgjedhjet dhe unė e ndiej nė ajėr se votuesit janė shumė tė kėnaqur me arritjet dhe ato qė PD-ja ka bėrė. Unė ju ftoj tė vini sėrish nė vendin tim dhe tė hapni fushatėn elektorale, e cila do tė jetė njė nga mė tė bukurat, njė fushatė e qetė, njė fushatė qė do t’i bindė shqiptarėt pėr program e ri tė EPP-sė, i mishėruara tėrėsisht nė programin e Partisė Demokratike”, tha Berisha.

Shekulli Online/F.S./

 


Videot e fundit
28 Komente
era
Rritje? yhhh... deri aty sa ska ku te shkoje me... lum ne qe te kemi te na rrosh
luli
do me fali gazeta shekulli por kisha nje kritik per ju ,,mbase jam dhe gabim ,,,kam kaq kohe qe ne pamjet dhe ne artikujr kryesor dhe tre apo kater here ne dit qe ndroni artikujt kryesor nepamje te pare eshte BERISHA ,,a e kuptoni qe na lodhni me fytyren e atijk/komunistit te ballkanit cdo dite ,,,nuk duam ta shikojm dhe nuk duam ta ndegjojm ,,,,me nderime dhe rrespekt ,,faleminderit,,,
luli
do me fali gazeta shekulli por kisha nje kritik per ju ,,mbase jam dhe gabim ,,,kam kaq kohe qe ne pamjet dhe ne artikujr kryesor dhe tre apo kater here ne dit qe ndroni artikujt kryesor nepamje te pare eshte BERISHA ,,a e kuptoni qe na lodhni me fytyren e atijk/komunistit te ballkanit cdo dite ,,,nuk duam ta shikojm dhe nuk duam ta ndegjojm ,,,,me nderime dhe rrespekt ,,faleminderit,,,
Zef Kallami
Lidheni qenin.Ky ka falise me tru e gjithka fal Zoti.
Pa Emër
NJi K.Minister qe perbuze,ofendon,vjedh,vret i persekuton dhe vishet me antiplumbe e ndjen ne ajer se sa e duan qytetaret e vete.
Zef Kallami
Ky,qe nga suksesi i rikoshetave ajrore te 21 janarit 2011.Nuk ecen me kembe ne toke por ne ajer dhe atje ndigjon marrinat,hrallekun e mendjes se tije.Ky ka nevoj per shtrim urgjente ne spitalin ma te afert qe mund ti takoje nga shtepia apo zyra.Keti i bie te jete hokatari ma zyrtare qe njeh historia mbar boterore.Me keto tralalara ia kalon edhe Papes ne Vatikan,qe njihet is shejt mbi toke.
kondi uk
Me keto presione psikollogjike Berisha u bene te diture shqiptareve qe edhe 99% te jeni kundra meje une perseri do te fitoj ,provat dhe exsperiencen e ka nga viti 1996 ku fitoj 120%.Dhe jame i bindur qe ai do ta beje kete gje dhe pse mos ta beje ?Kush do ta ndaloj?
kondi uk
Me keto presione psikollogjike Berisha u bene te diture shqiptareve qe edhe 99% te jeni kundra meje une perseri do te fitoj ,provat dhe exsperiencen e ka nga viti 1996 ku fitoj 120%.Dhe jame i bindur qe ai do ta beje kete gje dhe pse mos ta beje ?Kush do ta ndaloj?
Donjet Liridoni
Te keqen e Pal Vatės! Ky ka pjerdhur nga mendtė e kokės prej kohėsh dhe eshte bere rrezik, ekspluzion per rajonin e me gjere. Nga keshtjella e Drakulės ligjeron?! Mqs ka krijuar lidhje me atė LART, ai LART te lidhet e ta pyese pak Sadamin per epilogun e tij, ku si e tek, sa, etj. Aa, vec nqs e mbeshtet gajretin e tij ne te ngarkuarin me pune VJEDHJESH te votimeve ne MRP, KoQeZI-stin Ristani po, ka plotesisht te drejte. Qelbja mban era Pon, Kosovrast, H.Mustaf, A.Ristan etj. Nqs Evropa nuk i kushtezon zgjedhjet me LARGIMIN ME CDO KUSHT te Sali Berishes nga pushteti (jo pas zgjedhjeve te lira e te ndershme, se kjo eshte e padiskutueshme, si nata ia leshon radhen dites), per fat te keq, me duhet te evokoj te ndjerin (politik) Neritan Ceken, kur te doje Evropa te beje gati forcat e nderhyrjes si ne 1997. Populli nuk e duron me dot kete DIKTATOR te pashoq ne boten e qytetaruar! Dhe Evropes e ne te gjitheve pastaj na RROFTE E QOFTE STABILITETI! Edhe humusit qe vazhdon te mbaje kete diktator. Se deklarimin per eren e fitores se padiskutueshme nuk e ben ne Kala te Dodes, bf, po mu ne zemer te PPE, per te krijuar pershtypjen se kam mbeshtetjen e tyre. Te neofashisteve e neonazisteve mundet, po jo te Evropes demokratike te inkuadruar ne kete formacion politik.
vasil
E KEQJA NUK ESHTE SE VETEM SALIU ESHTE I TILLE,E KEQJA ME E MADHE ESHTE SE JANE TE GJITHE TE TILLE !!!
Asllani
Te na rroje Partia e Punes se Shqiperise ,e viteve 1944 e deri me sote 2012.te na rrojne shoket e Partise se Punes se Shqiperise me ne krye shokun tone Enver Hoxha,kriminelin me Komunist ne Bote.
Bashkimi
Sali Berisha eshte njeri i nderuar e rrespektuar ne boten demokratike per reformat qe beri.Eshte mire nga njehr te lexoni dhe shtypin e huaj ,e jo vetem ,,shekulli““,,zeri““e disa gazeta tjera tjera qe lirisht mund te quhen socialist e aspak te pavarura.Berisha nuk eshte pa gabime ,por eshte nje nga politikanet me te ndershem qe kemi ne shqiptart !
Pa Emër
Shoku Berisha, trashegimtari i Ramizare, tio i shtove edhe pesembedhjet vjet te tjere e tani deshiron edhe me shume. Pengove qe Shqiperia te ece ne udhen e demokracise, duhet te largohesh madje urgjentish qe gjendja te qetesohet e Shqiperia te ece drejt Evropes
Pilo Lala
Shpresojme qe datelindjen vitin tjeter ta besh me Haklajt. Keni aq shume gjera per te biseduar.
AJER
NE AJER ????NE AJER MBAN ERE PLERA TE JASHTME QE NA I KE FUT NE MES TE VENDIT ,NGA KJO ERE E KUPTON TI ?
Pa Emër
berisha shipteret e ndershem jan me ty ,bllokmenet shqiptar bashke me serbet greket jan bashkuar, po bejne qeshte e muajtur per te ler shqiperin jashte europes ,kan vendosur shuma te medha me para per te ber trazira gjoja kundra berishes,rama,dhe faqeziu, qe ne partin e ti kan futur dhe besnik te enverit,e din qe me vota nuk mund ta marrin pushtetin,dhe per mos te lejuar festimin e 100vjetorit jan pregaditur per protesta te ndryshme bllokime rrugesh etj.berisha jemi me ty drejte europes nuk ka kthim mbrapa
Pa Emër
a ban mus me ta pa ate ftyr te poshter me kurr o plaku komunist proserb i flliqur
Pa Emër
kometi u fshi per arsye etike
moderatori
shqiptar
kometi u fshi per arsye etike
moderatori
gen
prandaj leviz me antiplumb nga me te shtenjtat ne bote ti dhe me makine super te blinduar se e ndjen qe ne ajer eren e kermes qe ke mut stermuti
Aliu nga Selenicaaaaaa
T je ne ajr ter jeten.Kurr nuk ecen por shkon ne ajre pa koke.vetem nje njeri pa koke flet keshtu.
arbri
ky per ne spital mor zotdhe me e keqa eshte se ka ca legena apo interesaxinj qe i vin nga pas dhe i mbushin mendjen se e ka mire ca qe u ka dhen ndonje post apo qe i mban si spiunet dhe njerzit me te ndyre qe mbante enveri nga mbrapa thjeshte tani sbertasin per enverin por per salen dhe ju them qe jan te njejtet njerzit me te pa cip me te ndyre.zgjohu o popull se na kthyen ne xhungel
Devolliu
O shpellar, o hajdut, o tradhtar, o kriminel, o katil, o vrasės; nuk e ndjen se njė Popull i tėrė tė urren?
Nuk tė shpėtojnė dot kėtė herė as nishanėt, as ristanėt, as ponėrat, as ndokėrat, as ēilėrat, as farinjtė, as fevzinjtė e as tėrė faqezinjtė.
Pa Emër
Mallkuar qofshin tč gjith ata qč kan patur mundsi pčr ta arrestuar dhe nuk e kan bčr si Bashkim Fino,Fatos Nano,Ilir Meta dhe pčrfaqsuesit nderkombtar qč i shkojnč mbrapa duke i thurur lavdi kčtij mostre qč nuk ndryshon nga Drakula i Rumanis.
Uroj qč ditčt tč jen tč numruara pčr kčtč Vampir tč pa ngopur me gjak shqipčtari.
lirija
hynda e tije qe nuk ka lene hale pa u fut nuhat vetem grabitje vjedhje krime qe ben per te mbajtur pushteti e i tije
Pilo Lala
Po eren e Haklajve e ndjen ne ajer ti Sali Berisha? Po thirrjet e Remzi Hoxhes qe torturove deri ne vdekje me SHIK ne Lezhe?
Mark.uk
Zef Kallami mos harro se ne 2013 do hapen dosjet.Me gjith ate ju nuk ktheheni ne vendin tane,se dihet edhe nga te tjer se pse.
Pa Emër
FILLUAN VAMPIRET E KUQ TE DERDILLISIN ,PERPARA BERISHA DREJT EUROPES DREJTE FITORES BLLOKMENET DHE VEGLAT E TYRE PO PLASIN NGA INATI,

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
7 + 9 =
Familja Berisha nė ballon presidenciale, mbulohet Armina
Nė ballon presidenciale tė organizuar nga Bujar Nishani ishin tė pranishėm mjaft personaliteti, mes tė cilėve edhe familja Berisha. Pėrveē ish-kryeministrit Sali Berisha me bashkėshorten e tij, ishin dhe Shkėlzen Berisha me tė dashurėn e tij, Armina Mevlani.  Pjesė e mbrėmjes bamirėse nė Palla
Fjolla merr menaxher tė ri
Fjolla Morina, sė fundmi, ka marrė njė menaxher tė ri, i cili quhet Jetmir Agaj. Menaxheri, megjithėse i ri nė moshė ka marrė pėrsipėr menaxhimin e artistėve mė nė emėr nė Kosovė.  Ai ka qenė administrator i labelit "Babastars" dhe se fundmi i Ledri Vulės, si e dhe i faqes mė tė madhe shqiptare “
Albumi mė "i nxehtė" i vitit (FOTO)
Modelja e njohur, Alilna Davydova ka pozuar pėr kalendarin "Barracuda", qė ekspozon nė faqet e tij marka tė njohura motorrėsh. Me format e saj mahnitėse dhe shikimin intrigues, modelja bukuroshe tė lė pa frymė. Me trupin e saj tė palestruar dhe me forma perfekte, Alina ka pozuar pėr fotografin Do