Nė takimin Panariti- Avrampulos, flamuri shqiptar, kokėposhtė
Publikuar më 03.10.2012 | 20:22

ATHINĖ-Ministri shqiptar i Punėve tė Jashtme, Edmond Panariti zhvilloi sot nė mesditė nė Athinė, njė takim me homologun e tij grek, Dimitris Avramopulos.

 

Nė konferencėn e shtypit me homologun grek, Panariti tha se ka diskutuar disa cėshtje me rėndėsi pėr tė dyja shtetet. Por ajo qė ra pak mė vone nė sy, ka qenė flamuri shqiptar kuqezi.

Nga krahu i Avramopulos, flamuri shqiptar duket nė rregull, po kėshtu dhe nė krahun e Panaritit. Por, sapo Ministri i Jashtėm shqiptar zhvendos kurrizin, zbulohet imazhi se diēka nuk qėndron me flamurin shqiptar. Shqiponja e zezė qendron me kokėposhtė.

\Shekulli Online\E.SH\


Videot e fundit
7 Komente
elbasanci
Nuk mendoj se Greket e kane vane gabimisht sepse nuk mund te bahen te tilla gabime.Panariti duhet ti kerkoje grekeve qe te kerkojne ndjese per kete incident aspak te vogel.Greket e felliqur nuk do ta kishin ba kete me ndonje vend tjeter..
Bardhyli
Sali Serbi eshte kanceri i Shqiperise. Ky nuk eshte vetem injorim nga Greket por edhe nga Sali Serbi. Po te vjen dita o Sali Serb Plehut.
Pa Emër
Pritni te shperthej patriotizmi i Kryeqenveritarit,duke mbajtur note proteste:
Ne keto kushte vihet ne dyshim mardhenjet dy palshe nemes Shqiperise dhe Greqise.
Mirpo Berisha i ka miq te forte Grekun dhe Serbin.Do e kaloj kete ngerc jo te hijshem,duke caktue diplomatin shqiptare te paisun me cekiq e goshde ne dore per ta vendos flamurin me shqipen koke lart.Per kete gjest patriotik te diplomatit Berisha do e falnderoi ne marrveshje me Nishanin per nji dekorat trimnie per pune te dobishme.
BEHO
Flamuri shqiptar nuk varet ne mynyren si e vendosin greket, por si e ka vendosur historia .Ne jemi bijte e shqipes dhe shqipja fluturon me koken lart, duke shikuar poshte flamurin grek. Rrofte flamuri kuq e zi, Shqiperia dhe Shqiptaret kudo te jene.
IDUR
SE MOS ESHTE HERA E PARE QE TALLEN ME NE .SA TE KEMI NJE QEVERI TE TILLE KANE TE DREJT TE TALLEN.E KA MUNDESI QE QEVERIA JONE TI KERKOJ EDHE FALJE .
NINO
thone qe ne momentin qe panarit leshi i kerkoi grekut se si do zgjidhet problemi i cameve ai ju pergjigj shikoje nje here flamurin,dhe panaritit ju desh me shku ne banjo,aka turp me te madh per nje idiot minister qe nuk sheh as flamurin e tij imagjino te preseh nga ky te zgjidhe problemet e vendit.ppo si kur te ishte ministri i xhaxhit enver cfare te priste kur te vije ne atdhe,besoj kete e dine mire panarit idioti.ky minister injorant duhet te jape doreheqjen urgjente dhe te ndiqet penalisht si tradhetar i kombit .
Aliu nga Selenica
Keshtu ngjet kur ne qeveri dhe digastiere vendosen militante dhe jo speciliste te fushave perkatese. Ilir Meta Qeverin e ka perdorur njelloi si nje kapedan futbolli i fituar ne fushe qe zevenson lojtaret me qellim egoje dhe jo per fitore se ate e ka arritur. Edhe Iliri e ka mundur Berishen dhe me keto digastere qe ka ne dispozicion ben si te doja vete madje ai per ēdo 5 muaj i ndrron dhe keto ndrrime i ben thjesht per perfitinm dhe aspak per ēeshtje kombetare.
Me nje diplonaci te tille Grekrit , Serbet dhe te gjith kundeshtaret tane tradicional tellen me ne se po te ishte vertet diplomat ai nuk do ta pranonte dhe do te terhiqej qe ne momentin e pare kur Flamuri yne ishte vendosur Koke Poshte.
Une nuk e di perveēse flamurit shqipotar Panariti nuk kishte as gje shqiptare aty qe te hallakatej ne kete menyre, pore ketu kemi te bejme thjeshte me munges profesionalzmi, dhe me munges te theksuar edhe te patriotizmit ne genin e Panaritit.
Kur themi me munges te patritotizmit te mos harrojhme se Partia e Ilir Metes eshte autore dhe aktore se bashku me PD- she Berishen per dhenjen e detit Greqise.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
5 + 9 =
Kap mat burrin me motrėn, ja ē’ju bėn! (FOTO)
Ting Su, 29 vjeē, kapi nė flagrancė burrin e saj me motrėn binjake, dhe vendosi t’i ndjekė ata duke pėrdorur njė program gjurmues nė telefonin e saj. Teksa u afrua pranė bashkėshortit tė saj Cheng, 30 vjeē, pa se ai sė bashku me motrėn binjake ishin lakuriq nė makinėn e tyre nė njė parkim. Tė bef
5 mėnyra pėr tė harruar njė dashuri
Pėrpjekjet pėr tė harruar dikė janė tė vėshtira, sidomos kur bėhet fjalė pėr tė kapėrcyer ndarjen nga njė ish-i dashur, ose tė shohėsh punėn tėnde, nėse i preferuari yt nuk ėshtė i disponueshėm. Emocionet mund tė jenė tė jashtėzakonshme, megjithatė, me kalimin e kohės, mbėshtetja nga miqtė dhe famil
Nuk i ra alarmi, 15-vjeēari i shpėton masakrės
  Dawood Ibrahim mund tė quhet pa dyshim fėmija qė ėshtė bekuar nga zoti. Alarmi i mėngjesit nuk i ra, dhe ai fjeti mė shumė seē duhej duke mos shkuar nė shkollė, dhe duke shpėtuar nga masakra qė ndodhi atė ditė nga sulmi i talebanėve. 15-vjeēari tani ėshtė i vetmi anėtar i klasės sė 9-tė qė mun