KLD: Urdhėr pėr hetimin e gjykatave qė liruan Ilir Xhakjan
  •  Vendimi ėshtė marrė nė mbledhjen e sotme tė KLD-sė pas urdhrit tė nxjerrė saktėsisht nga zėvendėskryetari i KLD-sė, Elvis Cefa.
Publikuar më 14.09.2012 | 14:46

TIRANĖ - Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė ka nxjerrė menjėherė sot njė urdhėr, ku kėrkon hetim tė procedurave tė ndjekura pėr lirimin e Ilir Xhakjas, i cili ekzekutoi njė ditė mė parė shefin e komisariatit tė Shijakut, Adem Tahirajn.
 
Vendimi ėshtė marrė nė mbledhjen e sotme tė KLD-sė pas urdhrit tė nxjerrė saktėsisht nga zėvendėskryetari i KLD-sė, Elvis Cefa.

“Me urdhėr tė Zėvendėskryetarit tė Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, Inspektorati i kėtij Kėshilli do tė verifikojė veprimtarinė gjyqėsore tė realizuar nga gjykatat, nė shqyrtimin e akuzave penale, nė ngarkim tė tė pandehurve, autorė tė ngjarjes tepėr tė rėndė, tė ndodhur nė datėn 13.09.2012, ndaj shefit tė Komisariatit tė Shijakut, kryekomisarit, Adem Tahiri”, thuhet nė deklaratėn e KLD-sė.
 
Ilir Xhakja rezulton i dėnuar pėr vrasje nga gjykatat shqiptare tė shkallės sė parė e tė shkallės sė dytė. Me njė vendim tė datės 27 mars 2006, Gjykata e Krimeve tė Rėnda e ka dėnuar Ilir Xhakjan me 21 vite burg pėr akuzėn e vrasjes, por ēėshtja pushoi dhe Xhakja u lirua nė vitin 2011.


M.Alla


Videot e fundit
8 Komente
Vlonjati
Cka po ngjane me keto gjykata?Deri kur keto do vazhdojne te korruptojne drejtesine dhe terrorizojne Shqiperine.Largim nga detyra e menjehereshme e atije qe ka leshuar nga akuza kete bandit dhe kriminel te pa imagjinueshem.Te ngrihet akuze ndaje atije qe ka bere leshimin e ketije krimineli.Keshtu nuk mund te shkohet askundi e lere me ne BE.Duhet bere kontrolle te rrebta gjykatave dhe prokurorive te korruptuara.Tani per tani Shqiperia eshte vendi me viktima me te shumta nder shtetet e BE-s.Kjo eshte turp per nje popull kaq te vjeter dhe kaq te vuajtur.
malesori
NGUSHELLIME TE SINCERTA FAMILJES SE TE NDJERIT. PER KUJTESE TE ATYRE QE NUK KANE LEXUAR NJE LIBER NE JETEN E TYRE DHE BEJNE KOMENTE PER "KANUNIN" MOS VALLE EDHE KETU HYN KANUNI NE KETE VEPRIM TE CMENDUR TE NJE INDIVIDI TE PROCEDUAR ME PARE DHE I NDIHMUAR NGA SHTETI PER TE BERE KETE VRASJE TE PA PRECEDENT. "KANUNI " DO TE THOTE RREGULL DHE SHERBEU NE MESJETE PER TE VENDOSUR EKZISTENCEN DHE RUAJTJEN E E INTEGRITETIT TE KOMBIT TONE NGA PUSHTUESIT(ME PAK FJALE). NE VAZHDOJME TE JEMI NE MESJETE DHE TE VEPROJME JASHTE CDO RREGULLI DHE LIGJI.(MUNGON SHTETI)."Kanuni" thoshte JETEN TA KA FALUR ZOTI DHE ESHTE AI QE DUHET TA MARRE.KETE E THOTE EDHE "BIBLA" DHE "KURANI". PRANDAJ SHQIPTARET TEK TE CILET BEJ PJESE EDHE UNE NUK RESPEKTOJNE AS KANUN-BIBEL-KURAN.JEMI SPECIE E RRALLEMBI TOKE. FALEMINDERIT
Krimineli i Liruar me Kusht
Mos eshte evetem ky qe eshte liruar ... sa kriminele te tjere ka ne qarkullim te lire ne Salistan. Vetem kur vrasin u bie ne mend qe krimineli eshte liruar.
ppk
Shije e hidhur per Shqiptaret,keqardhje dhe revolte per ate qe po ndodh.Pse ndodhin gjera te tilla?A kemi shtet?Pse K/ministri rri me jelek antiplumb?Po populli pse rri vezhgon e ben sehir kur nuk ka antiplumb?Gjykatat???Dine me vjedh dhe kur m...qe bejne u bie ne koke,media shkruan:Po goditet shteti.Jemi ne nje rreth vicioz qe populli sdi me e zgjidh.Jemi ne nje anarshi te vertete.
Pa Emër
Shije e hidhur per Shqiptaret,keqardhje dhe revolte per ate qe po ndodh.Pse ndodhin gjera te tilla?A kemi shtet?Pse K/ministri rri me jelek antiplumb?Po populli pse rri vezhgon e ben sehir kur nuk ka antiplumb?Gjykatat???Dine me vjedh dhe kur m...qe bejne u bie ne koke,media shkruan:Po goditet shteti.Jemi ne nje rreth vicioz qe populli sdi me e zgjidh.Jemi ne nje anarshi te vertete.
ppk
Shije e hidhur per Shqiptaret,keqardhje dhe revolte per ate qe po ndodh.Pse ndodhin gjera te tilla?A kemi shtet?Pse K/ministri rri me jelek antiplumb?Po populli pse rri vezhgon e ben sehir kur nuk ka antiplumb?Gjykatat???Dine me vjedh dhe kur m...qe bejne u bie ne koke,media shkruan:Po goditet shteti.Jemi ne nje rreth vicioz qe populli sdi me e zgjidh.Jemi ne nje anarshi te vertete.
Alpini
kjo eshte drejtesia qe vendos ketu ke ne,kjo eshte drejtesia qe ne te shumtat e rasteve gjykon shtrember dhe aspak me profesion,kjo eshte gjykata qe askush nuk i thote -pse keshtu-kjo eshte gjykata qe duhet te kontrollohet vetem se u prek shteti.
po kur preket qytetari pse nuk i behet vone shtetit njelloj si sot qe u terbuan dhe kuptuan qe duhet te kontrollohen keta gjygjtar.
une them se jo vetem keto raste por plot raste te tjera sidomos ne ēeshtje civile duhet te rishikohen se edhe qytetari i thjeshte eshte qelize e shtetit.
Pa Emër
KLD E LESHIT SE MOS ESHTE VETEM KY RASTE QE KRIMINELI SHETIT I ARMATOSUR RRUGEVE DO ISH MIRE TE QUHEJ KLT KESHILLI I LARTE I TURPIT ,NUK JENI TE ZOTET TE BMRONI AS VETIN E HAJDE PRIT DREJTESI NGA KLT.I DUHET NJE ENVER SHQIPERISE .

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
9 + 1 =
Rama uron Lindita Nikollėn pėr ditėlindje
Kryeministri Edi Rama ka gjetur njė mėnyrė interesante pėr tė uruar ministren e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla. Nėpėrmjet njė postimi nė rrjetin social "Facebook", Rama ka zgjedhur njė foto bashkė me Nikollėn dhe e ka shkruar urimin mbi tė.  "+100" - ka shkruar Rama, duke e shoqėruar me simb
Mbyllet televizioni i deputetit tė PD-sė?
UTV News sot ka mbyllur sinjalin. Rreth mesditės televizioni ka ndėrprerė transmetimet, duke nxjerrė njė tabelė, si defekt teknik. Aktualisht nuk dihet se, ēfarė do tė ndodhė me kėtė televizion privat, por ajo qė mėsohet ėshtė se, pėr momentin nuk do tė ketė asnjė transmetim. UTV News ėshtė nė pro
Plisat "pushtuan" Beogradin (VIDEO)
Ndėrkohė qė serbėt janė tė gjithė nė kėrkim tė “Ballistit” qė uli flamurin e Shqipėrisė Etnike nė fushėn e stadiumit “Partizani” nė Beograd, ka dhe disa ‘heronj’ tė tjerė qė i kanė shpėtuar pėrndjekjes. Disa tifozė qė pėrfaqėsojnė grupin “Plisat” ditėn qė do tė zhvillohej ndeshja Serbi-Shqipėri, hy