Tiranė, arrestohet i forti i "Myslym Shyrit"
Publikuar më 19.08.2012 | 15:57

Policia e Tiranės ka arrestuar njėrin prej personazheve tė njohura tė botės kriminale tė kryeqytetit, i cili ėshtė Gjergj Cukali. Burime tė policisė sė Tiranės bėjnė me dije se kanė mundur tė arrestojnė 43-vjeēarin gjatė njė operacioni tė ushtruar mesditėn e sotme nė kryeqytet ku u sekuestrua edhe njė pistoletė tip ‘Glok’ me 17 fishekė. Arrestimi i Cukalit u bė i mundur nga forcat e komisariatit numėr 2 Tiranė, ndėrkohė qė mėsohet se 43-vjeēari kėrkohej pėr njė vrasje nė 5 maj 2012. 

Burime nga blutė e kryeqytetit bėjnė tė ditur se kishin shpallur nė kėrkim kėtė tė fundit sė bashku me Kataldo Lezhjan, pasi dyshohet se kėta tė dy kanė kėrcėnuar me armė dhe kanė goditur punonjėsin e njė firme private sigurimi, pėr njė vend parkimi. Ngjarja mėsohet se mė datė 5 maj, rreth orės 16:00, 43-vjeēari Sh. Kadiu, punonjės i njė kompanie private sigurimi, ka bėrė kallėzim se nė rrugėn "Mihal Grameno", pranė Shkollės sė Baletit, ėshtė kanosur me armė dhe goditur nga dy persona tė paidentifikuar pas njė debati mes tyre pėr njė vend parkimi.

Kush ėshtė Gjergj Cukali?

Gjergj Cukali ėshtė njėri prej personazheve tė njohura tė botės kriminale tė kryeqytetit, pasi ai sė bashku me miqtė e tij Florian Metalla, Ledio Lito, Ilir Kodumi, Eduart Skuka dhe Durim Gurzi, morėn peng Fatjon Demirlikėn dhe kėrkuan 100 mijė euro pėr lirimin e tij. Por plani i tyre dėshtoi, pasi u arrestuan nė kohė nga policia e Tiranės. Nė korrik tė vitit 2004, nė rrugėn "Myslym Shyri" nė Tiranė, pranė njė karburanti, merret peng Fatjon Demirlika. Rrėmbyesit i kėrkuan familjes sė Demirlikės njė shumė prej 100 mijė eurosh nė kėmbim tė lirimit tė tė afėrmit tė tyre. Vendi i dorėzimit tė parave ishte lėnė nė varrezat e Tufinės. Familjarėt e Demirlikės njoftuan policinė, e cila vendosi tė dėrgojė njė agjent tė sajin pėr tė dorėzuar gjobėn e vendosur nga pengmarrėsit. Nė momentin e dorėzimit tė shumės prej 100 mijė eurosh, policia arrestoi Ledio Litėn, i cili mė pas tregoi vendin ku mbahej pengu Demirlika. Pak orė mė vonė, falė njė tjetėr operacioni policor, u bė i mundur lirimi i pengut si dhe u arrestuan Gjergj Cukali, Florian Metalla, Ilir Kodumi e Eduard Skuka. Nė pėrpjekje pėr tė shpėtuar nga duart e policisė, banda e pengmarrėsve vrau Endri Shimėn, mik i ngushtė me pengun Fatjon Demirlika. Nga hetimet rezultoi se autori i vrasjes sė Shimės ishte Durim Gurzi. Ky i fundit mundi t'u shpėtojė prangave, pėr t'u kapur tre vjet mė vonė.

 


Videot e fundit
10 Komente
hetuesi
asnje e dhene e sakte si nga policia dhe nga gazeta
tefik
cfare jane keta tituj ore, cfare jane keta te forte, rritur me byreke dhe domate, qenkan te forte, turp, shtet mediokerr.
luti
Ejjjj.... kur u bon t'gjith kto gangsterra qebsimpaskena njof???????
coni
Victima akoma s'din se c'esht jeta te shkoje Ta kaloi pjesen tjeter ne burg idioti te mesoj zanat te ri atje
oh sa mire qe jam tirons
te fortit e tirones ,po ku ka te fort o shoku,jeten ta merr dhe nje 15vjecar
Pa Emër
Ekzistojne akoma te fortet.Hajde se i vjen rradha dhe ketij. Varrezat jane te mbushura plote,normale aqe ju punon truri. rruge te mbare sa me te shpejte ne varreza,nese nuk kthen mendje.
Pa Emër
Po kur u arrestuan atere si jane te lire tani.Baxhelle shtet qe kemi.Atyre tani tja u lerojne ne burg.
Pa Emër
Ky ka qene maskara qe ne klase te pare/ Vjen nga nje familje funderrine. I jati shiste fara te shkolla Alqi Kondi.
brezi 84
kto qe thoni ju cuna jan cunat e tirones qe ta shkrepin ene nuk e rrujn fare jo vetem kto se kto jan pasardhesit e 1.ervin boroves2.denis gines3.median shehut4,genc ferhatit etjer po ju mylleni gojen o pabuksa
Bledi
O pa emer te dish dicka ne kete bote nga ata femite e te varfer dhe nga ata femite qe prindrit shisnin fara lule dielli te kesh frik lepur o lepur qe del pa emer se edhe une tek ajo shkolle ikja

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
9 + 3 =
Bluzat me flamurin e ngritur nė Beograd, mė tė shiturat nė kryeqytet
TIRANE- Droni i ngritur me flamurin e Shqipėrisė sė Madhe mbi stadiumin ku po zhvillohej ndeshja mes Serbisė dhe Shqipėrisė pėr Kampionatin Evropian 2016, ėshtė shndėrruar nė simbolin mė tė preferuar por edhe mė tė shitur nė dyqanet e suvenireve nė kryeqytet. Vjollca Ēela, pronarja e dyqanit tė s
Ja ēfarė bėn Bleona pėr tė tėrhequr vėmendje nė AMA
Duket se kėngėtarja Bleona do me ēdo kusht tė bjerė nė sy. Ylli i muzikės pop pėr kėtė ka marrė dhe njė ide tė Rihanna-s. Kėngėtarja shqiptare Bleona Qerreti i habiti tė gjithė, kur shkeli mbi tapetin e kuq ditėn e djeshme nė American Music Awards. Ajo nuk kishte veshur asgjė, pėrveē njė rrjete t
Si e festoi Miley Cyrus ditėlindjen e 22-tė (FOTO)
Kėngėtarja dhe aktorja e famshme, Miley Cyrus festoi dje ditėlindjen e saj tė 22-tė. Pėrveē miqve, ajo ishte edhe nėn shoqėrinė e tė dashurit tė saj, Patrick Schwarzenegger. Lidhja e tyre, sipas medieve rozė, nuk ėshtė shumė e befasishme. Kjo pėr shkak se nė vitin 2011, nė kohėn qė Cyrus isht