Durrės, aksident me motor, humb jetėn 26-vjeēari
Publikuar më 29.05.2013 | 20:35

Njė 26-vjeēar ka humbur jetėn nė njė aksidenti tė rėndė rrugor tė ndodhur sot nė mbrėmje nė hyrje tė Durrėsit, pranė Urės sė Dajlanit. 

Erblin Jashari, 26 vjeē ka qenė duke drejtuar njė motor me shpejtėsi tė madhe dhe ėshtė pėrplasur nė rrethana ende tė paqarta nga njė automjet tip Ford Fokus, me targa AA 089AH, i cili drejtohej nga Arbėr Dogani, 25 vjeē. Nga pėrplasja qė ka qenė tepėr e fuqishme motori ėshtė ndarė mė dysh, ndėrsa automjeti ka pėrfunduar nė anė tė rrugės. Si pasojė ka gjetur vdekjen e menjėhershme Erblin Jashari. 

Policia qė mbėrriti nė vendngjarje bėri me dije se viktima ka vdekur nė vend, ndėrsa trupi i tij ėshtė dėrguar nė morgun e qytetit, policia ka shoqėruar drejtuesin e mjetit. Ky ėshtė aksidenti i dytė i rėndė nė Durrės pas vdekjes sė dy tė rinjve dhe plagosjes sė njė tjetri nė rrugėn nacionale Durrės Shijak, dy ditė mė parė.

/Shekulli Online/ Pėrgatiti: E.L/

 

Videot e fundit
0 Komente

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
9 + 2 =
Mario Vargas Llosa: Monstrat pėrreth nesh po i prodhon pragmatizmi
Pak ditė mė parė, Mario Vargas Llosa kujtonte se pasi kishte fituar Ēmimin Nobel pėr Letėrsinė nė vitin 2010, ai kishte parashikuar se deri nė moshėn 80 vjeē, ai vetėm do tė lexonte dhe pushonte. Tani, nė moshėn 78 vjeē, ai thotė se nuk ka fare plane pensioni. Mund tė biesh dakord me tė, ose jo – mu
Nė mendjen e njė punėtoreje seksi tė klasit A
“Erotic Review” e ka klasifikuar nė njė pėrqindėshin mė tė mirė tė botės sė seksit komercial, duke detajuar strategjitė e saj tė kalkuluara. Svetlana Z, siē i referohet ajo vetes, u shpėrngul nė Nju-Jork nga Ēeljabinsku (Chelyabinsk) i Rusisė, kur ishte 19 vjeē, me vetėm 300 dollarė nė emrin e saj
Robbie Williams zbulon emrin e djalit me njė tjetėr video
Kėngėtari Robbie Williams ka dokumentuar lindjen e gruas sė tij, Ayda Field prej shumė kohėsh nė YouTube, kėshtu qė nuk ėshtė ndonjė surprizė qė ēifti shpalli emrin e djalit tė tyre, nė tė njėjtėn mėnyrė. Krijuesi i hitit “Candy”, postoi njė video gazmore, duke treguar gruan e tij, qė e shtyn