Westerwelle letėr falėnderimi ish-ministrit Edmond Panaritit
Publikuar më 02.05.2013 | 19:53

Ministri i Jashtėm gjerman, Guido Westewelle, i ka dėrguar njė ish-homologut tė tij shqiptar, Edmond Panaritit, ku i shpreh falėnderimet e tij pėr bashkėpunimin qė kanė patur. 

“Shumė i nderuar koleg, i dashur Edmond. Me rastin e largimit tuaj nga posti i Ministrit tė Jashtėm tė Shqipėrisė dua t’ju falėnderoj pėr bashkėpunimin plot besim dhe gjithmonė konstruktiv.

Mandati juaj u karakterizua nga zhvillime me efekt tė thellė, tė cilat kanė rėndėsi tė madhe pėr tė ardhmen e Shqipėrisė. Bashkėpunimin tonė e kam ēmuar lart.

Veēanėrisht konstruktiv ka qenė shkėmbimi i mendimeve rreth perspektivės europiane tė vendeve tė Ballkanit Perėndimor, tė cilin e zhvilluam vitin e kaluar nė kuadėr tė konferencės sė pestė tė Ministrave tė Punėve tė Jashtme tė Evropės Juglindore nė Berlin.

Ruaj kujtime tė kėndshme edhe nga takimi ynė shumė miqėsor gjatė vizitės time nė Shqipėri para disa javėsh. Ju uroj gjithė tė mirat pėr tė ardhmen tuaj profesionale si dhe  pėr mirėqenien tuaj personale,” shkruhet nė letėr.

/Shekulli Online/Pėrgatiti: E.D/

 


Videot e fundit
3 Komente
sokol
Ky Panariti u duk si kot ne fillim po jam I bindur se la gjurmen e tij ne diplomacine shqiptare
nje emigrant
Kjo leter tregon me te vertete sa pozitiv qenka ish ministri Panariti. Besoj se asnje minister ka marre leter falenderimi, aq me teper nga nje Minister Gjerman.
Eshte me te vertete nje figure pozitive per Shiperine.
Ju pershendes
Aleks
Letra te tilla jane rutine diplomatike, cdo ministri te jashtem ne largim i vijne letra nga koleget

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
3 + 8 =
E pashpresė, gruaja e Schumacherit, nxjerr nė shitje avionin e tij personal
Vendimi i Corinna Schumacher pėr tė nxjerrė nė shitje avionin privat "Falcon 2000EX", me inicialet e burrit tė saj, ėshtė parė si njė vendim i pashpresė dhe si pranim i faktit se ditėt e shtatė herė kampionit tė F1, nuk janė tė gjata. 12 milionė paund ėshtė ēmimi qė do tė shitet avioni personal i
Goditen nga rrufeja kur po bėnin selfie! (VIDEO)
As Zoti nuk i do selfiet! Njė ēift i ri i cili ishte bėrė gati pėr tė bėrė njė foto romantike, u godit papritur nga njė rrufe. Nė video duken pamjet e pabesueshme se si njė rrufe bie nga qielli, vetėm disa metra larg gruas dhe burrit, nė kohėn kur kėta po pėrgatiteshin pėr tė bėrė njė selfie.  Ēif
Vajza me kokėn 3 herė mė tė madhe se normalja, i mbijeton operacionit dhe buzėqesh
Njė vajzė e vogėl 3 vjeēare nga India kishte lindur me njė anomali nė kokė, njė ērregullim qė e rriste madhėsinė e kokės sė saj. Mjekėt e cilėsuan si njė rast tepėr tė rrezikshėm, i njohur ndryshe si “ujė nė tru”, qė mund t’i merrte jetėn vogėlushes. Kirurgėt nė Nju Delhi qė e kishin studiuar kėtė