Djemtė e deputetit tė PDK-sė rrahin policin, Prokuroria i liron
Publikuar më 21.02.2013 | 10:16

“A e dini djemtė e kujt jemi, kush guxon tė na arrestojė”, u kishte thėnė Guximi policėve mėngjesin e 15 shkurtit. Policėt e kishin marrė vesh se ishin djemtė e Adem Grabovcit, por njėri prej djemve tė tij e kishte grushtuar policin.

Qė policia ta merrte vesh se tė kujt ishin djemtė arogantė, ishte pėrkujdesur vetė i ati i tyre, deputeti Adem Grabovci. Ai kishte shkuar personalisht natėn nė Stacionin Policor tė Fushė-Kosovės. Tė kujt janė e kishte marrė vesh edhe prokurorja e Prokurorisė Themelore tė Prishtinės, Merrushe Llugiqi, e cila i kishte urdhėruar policėt e Stacionit tė Fushė-Kosovės qė tė lironin Ngadhnjim (21) dhe Guxim Grabovcin (19).

Ky i fundit ėshtė djali i vogėl i deputetit tė PDK-sė, dhe s’ka hezituar tė sulmojė fizikisht tė premten e kaluar policin pėr shkak se policia kishte ndaluar vėllanė e tij, Ngadhėnjimin.

Prokurores i ėshtė hedhur i gjithė faji nga Policia e Kosovės, se pse nuk ishin arrestuar tė dyshuarit, tė cilėt i kishin shkaktuar njė tė ēarė mbi sy policit Avni Selaci duke e sulmuar nė vend tė punės, shkruan koha.net.

Pėrveē lirimit tė menjėhershėm pas dhėnies sė deklaratave nga tė dyshuarit, sulmin kundėr personit zyrtar dhe pengimin e personit zyrtar nė kryerjen e detyrave zyrtare, ajo e ka kualifikuar si kundėrvajtje e jo si vepėr penale tė dėnueshme deri nė 8 vjet burgim. 

/Shekulli Online/Pėrgatiti: E.L/


Videot e fundit
28 Komente
Paedukate
Edhe nje merezi. Po si mundet qe djali i politikanit mund te bej gjithcka ndersa djali fukarase asgje? O zoteri Grabovci po ju duhet te jeni shembull per popull jo vetem se jeni politikan por edhe nga mosha duhet te ishit te edukuar ndryshe. Nga Kurani i famelarte thuhet se femija edukohet 20 vjet para lindjes. Kjo na jep te kuptojme se, qe te jemi ne te edukuar duhet qe prinderit tane te edukoheshin si duhet. O Zot na eduko ty sepse shpresat na kane mbetur vetem tek ty. Amin.
Kosovastani
Shqiptaret ne trojet e tyre kane treguar se nuk njohin autoritet pervec vetes, ne jemi trima (budallenj) dhe kjo shihet pse serbi, greku e turku na kane sunduar per vite dhe shekuj. Kjo sjellje shihet si ne rruge ashtu dhe ne politke. Nje pyetje do ti beja femijve te ketij palo deputeti "a do te kishin guxuar djemt trima prej babit te kishin goditur policin serb????????
Keshtu sic do te kishin guxuar ne kohen e komunizmit ca trima te diteve te sotem te fyenin dhe jo me te goditnin policin.
Goditja e uniformes denohet normal me ligje dhe procese, jo me vrasje sepse kemi dhe esktrem por kjo sepse ne krye kemi Bac Sali Ram Berishen nga shkolla e partise i cili na doli me ekstrem se enveri.
Pra me pak fjale ne duam dajak per te zbatuar ligjin dhe smesuam gje si nga diktatura komuniste si ajo e serbit, grekut e turkut. Jemi akoma te papjekur, mesjetar dhe akoma vritemi per fjale goje ose pse me pe shtrember. Pra jo tre ligje po as 3000 nuk behemi njerez per tu futur ne europe me mentalitet, dhe jo me letra.
baca baba
Shih baben cfare surrati imagjinoni femija si del "gamor ti e gamor kush t'vuni sot e neser valon druni" haha:)))))))
qeshni shqiptare e qani se kush perfaqson kombin tone, kto qe na duan te miren.
Burim BARDHDRINI
Nga Guximi/tari/ dhe Ngahnjimi/tari,ashtu i kishte ndodhur policit nė detyrė,mund t'i ndodhė çdokujt tjetėr.E shihni se çfarė simbolike kanė kėta emra.Babi i tyre,nuk ėshtė quajtur kot nga Hashimi "Shef i shefave",dhe,ai,Adem Grabovci,nė çdo betejė,pra edhe nė UÇK/nėse nė ėndėr ka marrė pjesė/,duhet tė ketė shfaqur guxim,andaj,nuk ka munguar ngadhnjimi.Dhe,djemtė e tij,pėr tė vėrtetuar se nuk i kanė ata emra kot,"zgjatėn" dorėn edhe nė policin e Bajram Rexhepit,Minister i Rendit dhe policisė.Adem Grabovci,koqemadhi,vrap nė polici,pėr tė liruar djemtė e tij.Pse jo,ai ėshtė edhe shef i Bajram Rexhepit,poashtu edhe i Ministrit tė drejtėsisė,Kuq Kuqit/dy herė i kuq si zjarri,se ėshtė edhe zv.kryeministėr.Policia,kur ishte milici popullore,vėshtirė se kush "çonte dorė/ nė milic,kurse tash,qė ėshtė e shtetit,mė falni vetėm e Thaçit dhe Rexhepit,mund tė rrahi sa herė tė dojė popullin,kurse fėmijėt e funksionarėve -jo,edhe ata kanė imunitet,sidomos tė Grabovcit,si shef mbi shefa.
Burim BARDHDRINI
Nga Guximi/tari/ dhe Ngahnjimi/tari,ashtu i kishte ndodhur policit nė detyrė,mund t'i ndodhė çdokujt tjetėr.E shihni se çfarė simbolike kanė kėta emra.Babi i tyre,nuk ėshtė quajtur kot nga Hashimi "Shef i shefave",dhe,ai,Adem Grabovci,nė çdo betejė,pra edhe nė UÇK/nėse nė ėndėr ka marrė pjesė/,duhet tė ketė shfaqur guxim,andaj,nuk ka munguar ngadhnjimi.Dhe,djemtė e tij,pėr tė vėrtetuar se nuk i kanė ata emra kot,"zgjatėn" dorėn edhe nė policin e Bajram Rexhepit,Minister i Rendit dhe policisė.Adem Grabovci,koqemadhi,vrap nė polici,pėr tė liruar djemtė e tij.Pse jo,ai ėshtė edhe shef i Bajram Rexhepit,poashtu edhe i Ministrit tė drejtėsisė,Kuq Kuqit/dy herė i kuq si zjarri,se ėshtė edhe zv.kryeministėr.Policia,kur ishte milici popullore,vėshtirė se kush "çonte dorė/ nė milic,kurse tash,qė ėshtė e shtetit,mė falni vetėm e Thaçit dhe Rexhepit,mund tė rrahi sa herė tė dojė popullin,kurse fėmijėt e funksionarėve -jo,edhe ata kanė imunitet,sidomos tė Grabovcit,si shef mbi shefa.E shihni nė foto babė dhe djalė,si e kanė gojėn tė hapur,njėsoj,me njė dallim tė vogėl,djali e mka hapur pak mė tepėr.
emri
despotet pjedhin despota
Atdheu
Ne SH.B.A. Polici eshte organ egzekutiv i ligjeve dhe Kushtetutes.
Mund edhe te gaboj, por i humb te gjitha, Pervojen e punes te beneficuara, Autoriten ne organet Shtetrore, Punen dhe mundesin e punesimit ne ndonji vend pune tjeter...
Por ngrite dore ne policin...Ishalla ta kan be hallall prinderit.
Ne raste te tilla ne SH.B.A kur femijet nuk Jan mbi 21 vjecar, sa Prindi nuk mund te i ik pergjegjesise juridike.
Keta guximtar e ngadhnjimtar ( pas lisi ) keshtu ju rritet mendja dhe nji dite perfundojn ne burge sikur Dy cunat e Kryekomunistit me von Drejtor i Bankes qendrore te Kosoves Hashim Rexhepi ne burge Baba me dy cuna.
Alternative eshte qe dikush i qetson duke ua be edhe nji sy ne mes te dyve.
Te tillet nuk i duhen as Kombit, as Shtetit, as Familjes se tyre.
Te tillet jan dore e zgjatur e armiqeve kunder Popullit te tyre.
flamuri
sa te cudshem jemi ne shqiptaret kur ishte policia serbe ne kosove si shum urte rrinte babai dhe keto cunat tani e paskan babane nje deputethajdut dhe hedhin sh.... perpjet turp eshte cfare njerez udheheqin shqiptaret
Ballisti (KS)
"Ngadale beg se ka hendek", mos keni gajle se edhe ky me te bijte, nji dite do perballet me hundeleshtin si shume e shume tjere, ka kalua koha te thuash baba im eshte ky apo ai, kujte i plasi cfar, dhe kush eshte baba yt?
Pa Emër
nese polici lere qe se mbron ligjin po as veten , vaj halli per ne. populli e meriton nje udhheqje tjeter
albert
Adem Grabovci eshte nje idijot i cili ( se bashku me shoket e tij) e shkaterroi Kosoven. Sipas disa burimeve, ai jo vetem qe eshte i perfshire ne afera korruptive, por eshte i perfshire edhe ne vrasje politike. Dhe femijet e nje idijoti nuk munden te jene te qyteteruar, por do jene idijot si babai i tyre.
Pa Emër
nese polici lere qe se mbron ligjin po as veten , vaj halli per ne. populli e meriton nje udhheqje tjeter
turp
o djemt e halabakut!!per ju nja dy fjale, se kjo me ka mbet vetem! ju kam larg me ju peshty nfytyre!halabaket me thinja jane nje rrezik aktual akut per nacionin tone!shume popuj me pare pikerisht prej ndodhive te tilla jane shkaterruar, se kur behej fjale per zbatim ligji per njeriun e zakonshem -nxitonin ta zbatonin ate, kurse tek familjaret e vet.... shkojne me i bo presion ligjit!!1 a e di ti kush jam une?? po e di mire se kush je i tha, je ai qe ke ne bark dicka qe mban ere te keqe dhe qe kur te vdesesh po ste futen ne dhe qelb dynjone!!!ky je ti!
jaha
AH MEDET PO TE ISHTE POLIC I SERBISE JA KISHE DREDHE KOQET
shogun
hahahah turp tju vin filluane legenat jam ai jam ky sikur ne shqiperi ka mungesa shum ... se duhet nga nje her te fortit
Pa Emër
Duhet te turperohet babai i juaj p?r edukaten qe u ka dhen por qka t?epres njeriu tjeter nga femijet e nje njeriu pa edukat kriminel dhe hajn si adem grabovci
marjashi
Sa popull i cuditshem, nuk i kuptoni gjerat elementare. Puna e policve nuk eshte me i kontrollue te bijte e AG por te njejtve duhet me ju sigurue rruge te sigur. ATA nuk jane gjithcka, ATA jane te bijte e DIKUSHIT.
Rendi
Cdo polic i Kosoves duhet ta beje mision te jetes dhe karrieres per te vendosur ne vend, nderin dhe respektin ndaj ligjit, duke rrahur rende djemte e Grabovcit...nese nuk e bejne me mire te fillojne te praktikojne pederasti politike dhe morale.
Pa Emër
çka po ndodh, ska ma burra tja gjejn venin ktyre kafshne qi rrahin reprezantusit e shtetit...mbylljeni frymen ktyre shkjajve te rij
SHQIPTARI
E cfare mund te presesh nga nje deputet demoKRISTIANE dhe femijet e tij? Sigurisht qe jane aq injorante dhe te pashpirt sa ishin kryqetaret gjate kryqezatave me Papa-nazistin ne krye!!!
Pa Emër
jemi shtet vk.
ilir ademi
se dij deri kur do te ju shkon kumlli mbi uj veq kta te gjithe qe jan te perfshim ne kto pun te pa ligjesheme dhe mendojen se ase zoti nuk egziston per ta ka mu ju qkerdhye N dikur heret apo von ka mi jav be dikushe 8-me 2 herdo kuredo kemi mi pa tu i pshurre syte

kosova
TURP TJU VIJE MORE HORRA, JU MEGJITH BABAIN TUAJ KRIMINEL.
alija
Keta djemt e shkive duhet mi disciplinue dikush, tue ju kallxue qysh dhine arusha!!!!!!!
albert
O SHQIPTARI, po kush te tha more hor qe keta jane te partise demoKRISTIANE? Po a thua vertet nuk e di qe keta hora jane te partise se Hashimit?
CAMI
Keto lloj tipash,si edhe pozocioni i tyre qe jane te biret e politikaneve,DUHEN BERE SHEMBULL EZEMPLARE PERPARA LIGJIT,dhe keshtu ai qe eshte popull i thjeshte,duhet ta pyesi mire vehte veten perpara se te bejne nje gje te tille.

Eshte thjesht edhe shkurt kjo lloj politike.
Por me sa shohe te korruptuarit jane brenda ne QEVERI.
Peshku qelbet nga koka i thone nje fjale te urte popullore.
bashkim afghanistani
O shtet i poshter jemi ne ,kta bir qena duhet me vdekje mi denue,por kta skan faj se ne Kosov eshte shteti mafioz ne krye me Hashim kalin edhe Adem Grabovcin(Gomarin plak)
flamuri
kjo si puna e ketyre cunave eshte si puna e bullgarit gomarit dhe shqiptarit paskan baben nje deputet rrugac dhe krenohen ah fytyre millosheviqi ky deputeti paska

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
6 + 5 =
Familja Berisha nė ballon presidenciale, mbulohet Armina
Nė ballon presidenciale tė organizuar nga Bujar Nishani ishin tė pranishėm mjaft personaliteti, mes tė cilėve edhe familja Berisha. Pėrveē ish-kryeministrit Sali Berisha me bashkėshorten e tij, ishin dhe Shkėlzen Berisha me tė dashurėn e tij, Armina Mevlani.  Pjesė e mbrėmjes bamirėse nė Palla
Fjolla merr menaxher tė ri
Fjolla Morina, sė fundmi, ka marrė njė menaxher tė ri, i cili quhet Jetmir Agaj. Menaxheri, megjithėse i ri nė moshė ka marrė pėrsipėr menaxhimin e artistėve mė nė emėr nė Kosovė.  Ai ka qenė administrator i labelit "Babastars" dhe se fundmi i Ledri Vulės, si e dhe i faqes mė tė madhe shqiptare “
Albumi mė "i nxehtė" i vitit (FOTO)
Modelja e njohur, Alilna Davydova ka pozuar pėr kalendarin "Barracuda", qė ekspozon nė faqet e tij marka tė njohura motorrėsh. Me format e saj mahnitėse dhe shikimin intrigues, modelja bukuroshe tė lė pa frymė. Me trupin e saj tė palestruar dhe me forma perfekte, Alina ka pozuar pėr fotografin Do