Florie Peēi: Nuk e dua fėmijėn (video)
Publikuar më 19.02.2013 | 16:37

“Unė nuk e dua atė... Ai ėshtė i keq... Shpeshherė mė shkelmon...” Janė kėto copėza tė shkėputura nga biseda qė gazetarja e emisionit “Urbanika” nė televizionin A1 REPORT! ka mundur tė marrė nga Florie Peēi, studenten e mbijetuar nga aksidenti tragjik i Himarės mė 21 majin e vitit tė kaluar. Studentja nga Librazhdi ėshtė 5 muajshe shtatzėnė dhe familjarėt e saj hedhin akuza se Floria ėshtė abuzuar seksualisht gjatė periudhės sė rehabilitimit nė klinikėn e Vjenės, pasi shkoi pėr kurim nė gjendje kome, pas aksidentit.

Shtatzėnia e Florie Peēi ėshtė trajtuar sot nė emisionin “Urbanika”, ku gazetarja Pranvera Bozhiqi ka mundur tė bėjė njė bisedė gati 3 orėshe me tė nė dhomėn numėr 3 tė maternitetit “Mbretėresha Geraldine” nė Tiranė. Pavarėsisht se gjendja e saj shėndetėsore ėshtė pėrmirėsuar, goditja e marrė nga aksidenti ka lėnė pasoja nė shėndetin e saj mendor, pasi shpeshherė Floria humb kujtesėn dhe momentet e vetme tė rrėfimit tė saj janė kur ajo kujton diēka. Nė bisedėn me gazetaren, studentja e mbijetuar nga aksidenti i Himarės pėrmend emrin Uesli. Bėhet fjalė pėr nipin e saj, djalin e vėllait, tė cilin Floria e do shumė. “Uesli do ta rrahė”. Kėshtu shprehet studentja pėr “mbrojtėsin e saj tė vogėl” i cili sipas saj do ta shpėtojė nga e keqja qė ajo mban nė bark, siē e mendon ajo.

Floria vazhdimisht shprehet se fėmija qė ajo mbart nė trupin e saj ėshtė i keq, ndėrsa kėrkon me ngulm qė nipi i saj tė vijė ta vizitojė nė maternitet. Pėr Florien shtatzėnia e saj ka ndodhur pėrmes njė gjilpėre. Ndėrkohė, kur Florie Peēi ėshtė kthyer nė atdhe, mė 11 tetor pas kurimit nė Austri, nė aeroport aty ku e priste i vėllai, i ka folur kėtij tė fundit nė formėn e halucinacioneve pėr ēėshtje morali dhe pėr njė fėmijė. Nga ana tjetėr, versione tė ndryshme pėr kėtė histori vijnė nga familja e Flories dhe shoqja e saj, e cila gjithashtu mori kurim nė Austri, por jo nė tė njėjtin spital, Eriselda Gubere.

Sipas motrės sė Flories, e cila tregon se i ka ndenjur gjithmonė pranė, shtatzėnia e studentes nuk mund tė ketė ndodhur nė familjen kosovare, atje ku Floria ndenji pėr disa kohė, gjatė rehabilimit. Ajo rrėfen se ndonjėherė e ka lėnė vetėm sepse stafi i klinikės i thoshte qė s’kishte nevojė pasi kujdeseshin vetė infermierėt. Ndėrsa Eriselda pėrjashton mundėsinė e shtatzėnisė nė spital me arsyetimin se stafi ishte i specializuar dhe ajo vetė shprehet e kėnaqur dhe se nuk ka pasur asnjė problem gjatė kohės qė u kurua. Prokuroria e Tiranės ka nisur hetimet nė lidhje me "ēėshtjen Florie", ku pritet tė merret dėshmia e 10 personave , mes tyre edhe e vėllait tė Florie Peēit, i cili ishte personi qė bėri kallėzim penal nė Prokurori se e motra ishte pėrdhunuar gjatė kohės sė rehabilitimit nė Vjenė.


Videot e fundit
6 Komente
Edi_bg
po me bo xhigi-migi deshe? ptu ca race e keqe. ene u ngelni mqaf austriakve pale. shif kur te daln e verteta po se pate bo me qeff me nanji. po ik e byrazer ,pyte motren iher nga ka bredh masnaj dil ne publik e akuzo. katnar te trashe!
Agron
Pritni pak he shqiptare se shpejt nxeheni e edhe ma shpejt ftofeni! Po mos i ka ndodh naj xhilpan diten e kobshme apo nji dit para se saper qe kan eksperta mjeksore ne shqipni pa kurrfar dyshimi ja huqin daten e mbetjes shtatzane. Eskurzioni i vajzave bajagi ish kan me knaqsina te ndryshme....
Pa Emër
hahahahahahahahhaahh as micen?
nje shqiptare
Jo vetem Kosovaret por gjithe shqiptaret, vetem mices si hypine! Kjo per Lek Dugagjinin!
Shqiptar Kosova
Ore ti Pa Emer.Ti nuk je pa emer por e ke nji emer.E ai emer i yti esht SHKJA.Ti qdo gje mund te jesh por vetem shqipetar jo.Lueni me fatine nji femre shqiptare.Jo vetem ju komentues por edhe mjetet e informimit .Jan keto mjete te informimit qe ne momentete parat te aksidenit para kamerave televizive merrnin deklarata nga viktimat e aksidenit.Duhet te ju vije turp si ju si gazetarve e sidomos ketij klyshit te shkjaut Pa Emer qe ky gjithqka mund te jet vetem shqiptar jo.
X
,Pershendetje shqipetare ,kosovare apo ku di une nga shkruani. Une jam shoqa e florie peci qe kam kater vite qe e njoh, i kam qen,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
3 + 8 =
Zbulohen fotot e shtėpisė sė shkrumbuar tė Balotellit
"Daily Mail" ka publikuar fotot e shėpisė sė vjetėr tė Mario Balotellit, e cila u dogj pasi futbollisti ndezi fishekzjarre brenda. Mėsohet se Balotelli e dogji shtėpinė nė vitin 2011 duke i vėnė fishekzjarre. Siē shihet nga fotot, dėmet e shkaktuara nga flakėt ishin tė mėdha.  Sipas "Daily Mail",
"Kam 32 fėmijė, por dua tė kem 50"
Presidenti Recep Tayyip Erdogan vazhdimisht ka inkurajuar familjet turke qė tė kenė tė paktėn tre fėmijė, por njė baba nga Hatay ka bėrė “hatanė”. Halit Tekin ka 32 fėmijė nga katėr gratė e tij. Por pėr atė nuk janė mjaftueshėm pasi qėllimi i tij ėshtė tė ketė 50 fėmijė. Ai u martua pėr herė tė pa
Majk Tajson: Kur isha fėmijė mė kanė dhunuar seksualisht
Kampioni i botės nė boks, Majk Tajson, ka ēuditur opinionin publik pasi ka deklaruar se kur ishte fėmijė ėshtė rrėmbyer dhe dhunuar seksualisht nė Bruklin. Nė njė intervistė pėr “Opie Radio” nė Nju Jork, ish-boksieri tha se kur ishte shtatė vjeē u rrėmbye nė njė rrugė nė Nju Jork nga njė plak. “Ai