AKSH shfaqet me maska, fton tė rinjtė nė mobilizim pėr mbrojtjen e Mitrovicės dhe Preshevės (video)
Publikuar më 12.01.2013 | 22:11

PRISHTINĖ - Pas komunikatės pėr media tė Armatės Kombėtare Shqiptare, Koha vizioni ka siguruar edhe pamje filmike tė njė takimi tė pjesėtarėve tė saj diku nė Kosovė. Situata e krijuar nė Luginė tė Preshevės dhe nė pjesėn veriore tė Kosovės janė pikat, tė cilat diskutohen nga njerėz qė e quajnė veten eprorė tė AKSH-sė. Me njė vendim tė prerė, AKSH-ja kėrkon mobilizim tė tė gjithė pjesėtarėve, qė tė jenė tė gatshėm tė mbrojnė trojet shqiptare. Ata deklarojnė, se kanė armatimin mė modern tė kohėve tė fundit dhe e prezantojnė mė shumė nėpėrmjet fotografive.

AKSH kėrkon mobilizim tė pjesėtarėve, qė janė tė gatshėm pėr mbrojtje, ndėrsa nė xhirim urdhrat i jep personi, qė thotė se ėshtė komandati i njėsitit special, Kobra. Ata thonė se kanė armatim modern, por atė e shfaqin pėrmes fotografive. Pas largimit tė komandantit, takimin e vazhdojnė tė tjerėt “me plane konkrete”.

“Njė pjesė e marrė pėrsipėr unė, dy tė tjerėt pėr ēdo situatė tė pėrgatitur”, dėgjohet tė flitet nė xhirim, e po ashtu edhe se “snajperistėt janė 24 orė nė vėzhgim”. KTV ka siguruar edhe njė facsimile, tė nėnshkruar mė 9 janar 2012 nė Vushtri nga “Komandant Koēaku” dhe “Komandant Klina”, ku kėrkohet mobilizimi i pjesėtarėve tė AKSH-sė.

Paraqitje tė AKSH-sė, qoftė me komunikata apo me xhirime, ka pasur edhe mė herėt, sa herė ka pasur tensionime tė situatės me shqiptarėve dhe tė tjerėve nė rajon, por gjithēka ka pėrfunduar me pompozitete mediatike, pėr ēka shumėkush AKSH-nė e ka quajtur edhe “ushtri virtuale”.

/Shekulli Online/M.A./


Videot e fundit
28 Komente
luani
pse bajne keta si alkaida .me te ardhur turp pu pu pu
sigurt
Ne qoftese jane armat dhe kane armatimin me moderrn pse nuk veprojne por rrine e bejne fotografira e rreklamera televizive. Se burrnia e tyre trimeria e tyre ne lufte duket nuk duket ne rreklama gazetash e televizorsh. Kur jane kaq te sigurte kaq te organizuar kaq te armatosur cfar presin me pse nuk veprojne te clirojne shqipeptaret dhe te formojne shqiperine e madhe.
kacaku
po kur mungon politika dhe bashkimi kombtar normale qe do te ket edhe njesite tilla aktive per lirin e te drejtave te shqiptarve rroft shqiprin e madhe dhe luftetaret e e aksh
Pa Emër
Shum mir cuna brojeni shtepit nga maqedonsit dhe serbet
Pa Emër
nuk pom duken si shqiptar nga e folmja
luma
keta nuk bejne si alkaida por po pergatiten te mos dhunohen ,te mos perdhunohen te mos masakrohen te mos perqmohen,ti luan qe ky emer nuk te shkon fare per komentimin qe ben ,prite serbin me lule se te pret koken e femijes dhe ta fute ne vorben e fasuleve duke u zier,te perdhunon ,te masakron dhe te nenshtron,o te mjere te moderuar hapny syte dhe pergatituni ,nese nuk keni mundesi qe te keni arme lereni thonjte te rriten se ndoshta i shkaktoni sado plage armikut per te mbrojtur veten.
luma
keta nuk bejne si alkaida por po pergatiten te mos dhunohen ,te mos perdhunohen te mos masakrohen te mos perqmohen,ti luan qe ky emer nuk te shkon fare per komentimin qe ben ,prite serbin me lule se te pret koken e femijes dhe ta fute ne vorben e fasuleve duke u zier,te perdhunon ,te masakron dhe te nenshtron,o te mjere te moderuar hapny syte dhe pergatituni ,nese nuk keni mundesi qe te keni arme lereni thonjte te rriten se ndoshta i shkaktoni sado plage armikut per te mbrojtur veten.
Pa Emër
Ata nuk jane terrorriste o ti parafolsja e meparshme, ata jane luftetare qe mbrojne trojet e tyre.
kacaku
o luan te dhjefsha emrin, ti duhet te jesh lepur kurse keta jan burra ta maresh vesh ti zoti baksbani , ik ha ndonje laker edhe leri komentet per burrat...
o nani nani flen LUANI
ESHTE ARMATE KOMBETARE,E JO TALEBANE SI PUNA E JUAJ. MER .....
Pa Emër
Hahaha po mduket se asht cekja beratit
PopeY
O Luan me Zemer miu... Nuk eshte organizate e alkaides kjo por eshte Armata Kombėtare Shqipetare ....
PRESHEVA
NUK KEM NEVOJ PER AKSH KEM USHTRIN SHQIPTARE QE O PJES E NATO SI DHE FORCAT E SIGURIS KOSOVES USHTRI TE RREGULLTA
Harixhiu
Keta do te jene humoristet e portokallise mos bre beni humor te tille se baca Sali do te ndeze tanket kunder serbise e do ta prishe krushqine me ta
tarasi
turp ,turp,shqipetaret asnjehere nuk e kane mbuluar fytyren kur ka arshur puna per te mbrojtue trojet kunder cdo lloj armiku.mbulimi i fytyres tregon se te dhimaet lekura.
Flamuri
Vetem duke pare dhe degjuar kete video, nje luftetar ose specialist ushtarak arrin ne te vetmin konkliuzion qe keta njerez jane debila, sharlatane dhe amatore. Personazhet e kesaj video qesharake jane te veshur, sillen dhe manipulojne armet si amatore (uniformat ose jane shume te medha per trupat e tyre ose shume te vogla, pisoletat mbahen ne rripa, ne vend te holster/kellef, dhe sjellet/nderimet jane psikopatike). Keta debila nuk kane shans kunder forcave serbe.
como
shko mor pis e quan veten si luan....ku din ti se si bejne ata....ata nuk duan te luftojne per fe por per komb...tipa si puna jote nuk u duhet atyre lalo...
Pa Emër
po kosova ka ushtri ka qeveri keta grupe qe po dalin ja vetem ne dem te shqiptarve
CAMI
KENI PARE NDONJE HERE FORCAT SPECIALE NEPER BOTE? DHE SI ATA JANE TE VESHUR,DHE PERSE? PEANDAJ JU TE KOMENTEVE ME POSHTE SI KY LUANI,KUR NUK KENI MINIMUMIN E EKSPERTIT TE LUFTES,TE PAKTEN KURSENI FJELET SE GABONI. PASTAJ LEXONI NE KAPUCET E TYRE NE KOKE SE C,SIMBOL MBAJNE. KENI QENE E JENI BURRA TRIMA O VELLEZER,JU LUMTE PER SHPIRTIN PATRITIK QE KENI. RROFTE SHQIPETARI NGA KOSOVA NE CAMERI.
eleftheroskopeftis n°1
Lexoni komentin qe ben Presheva dhe nxjerni konkluzionet.
Mr. G
Pershendetie per shqiptaret kudo ku ndodhen, pershendetie per shqiptaret e Presheves dhe sigurishte pershendetie per te gjith ata djeme qe rembein pushken per mbrojtien e Presheves nga terrori serbomadh. Per mua nuk ka rendesi se si duken trimat e AKSH-se, cfar uniforme mbain, ku e mbain koburen dhe a duken mire ne vidio. Per mua ka rendesi ne se ata djeme e kane seriozoshte misionin qe kan mare dhe ja u befte zoti mbare. E vetmia mundesi per te mbrojtur familiet tuaja nga terrori serbo-sllavo-ruse eshte gryka e pyshkes.Ju befte gryka e pushkes TOP, thomi ne andei nga Jugu i Shqiperise.
Mr. G
Pershendetie per shqiptaret kudo ku ndodhen, pershendetie per shqiptaret e Presheves dhe sigurishte pershendetie per te gjith ata djeme qe rembein pushken per mbrojtien e Presheves nga terrori serbomadh. Per mua nuk ka rendesi se si duken trimat e AKSH-se, cfar uniforme mbain, ku e mbain koburen dhe a duken mire ne vidio. Per mua ka rendesi ne se ata djeme e kane seriozoshte misionin qe kan mare dhe ja u befte zoti mbare. E vetmia mundesi per te mbrojtur familiet tuaja nga terrori serbo-sllavo-ruse eshte gryka e pyshkes.Ju befte gryka e pushkes TOP, thomi ne andei nga Jugu i Shqiperise.
o tarrasi nga CAMI
E KE GABIM PER SA KE THENE,O SHKRUAJTUR...

Pershendetje nga CAMI
Pa Emër
Do kisha shum deshir te ishte vertet, por esht nje loj meditike. Skan asgje te perbashket me nje njesi speciale.......
Drenica
Pėr ty Luan he te qifsha robe efarefis ti qifsha po kta jan ata djemt e Koshares Uck Aksh jan 1-nja ti te koke me sapit 50-50 paske rraj te shkavit me te folnit qe po ban komente asht te pista.Drenicaku kemi hala Adem Jashara e Zahir Pajazita.
Drenica
Pėr ty Luan he te qifsha robe efarefis ti qifsha po kta jan ata djemt e Koshares Uck Aksh jan 1-nja ti te koke me sapit 50-50 paske rraj te shkavit me te folnit qe po ban komente asht te pista.Drenicaku kemi hala Adem Jashara e Zahir Pajazita.
Drenica
Pėr ty Luan he te q..a robe efarefis ti q...a po kta jan ata djemt e Koshares Uck Aksh jan 1-nja ti te koke me sapit 50-50 paske rraj te shkavit me te folnit qe po ban komente asht te pista. Drenicaku kemi hala Adem Jashara e Zahir Pajazita.
Pa Emër
Kunder Cetnikve serb apo Kunder shkjeve ton me luftue se na keni pshtill krejt spo dihet se qka eshte kah bohet,

Sipas mendimit tim per me fillue nga e drejta dhe e mbara duhet prej shkjeve ton me ja nis masandej me hy ne front kunder cetnikve serb perndryshe kot kemi me pas,mos i harrojmi edhe 30 shtete qe i kemi ne kosove dhe dot na kundershtojn,,,E vetmja rrugzgjedhje per veriun eshte OPERACIONI ,,OLUJA,,Duhet te marrim mesim nga shtetet fqinje sikur se Kroacia qe e kishte problemin e njejt me serbet,,VETEM OLUJA FUNKSIONON,,PRA THAQI DUHET TE NDERMERR MENJEHERE MASA DHE TI VENDOS FORCAT ,,SHPK dhe FSK ne pjesen veriore dhe kete do ta perkrahin te gjitha shtetet te cilat e kan njohur kosoven shtet te pavarur,,nuk eshte koha per keso ushtri ilegale por per dije.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
7 + 3 =
Ambientet e QSUT-sė kthehen nė njė kopsht zoologjik
Mace, minj, kope qensh dhe sė fundmi pula, pata dhe gjela deti. Nuk jemi nė ndonjė kopsht zoologjik por nė ambientet e Qendrės Spitalore Universitare Nėnė Tereza. Nė njė zonė spitalore si kjo, duhen ndaluar nė mėnyrė kategorike kafshėt endacake pėr shkak tė sėmundshmėrisė qė ato mund tė pėrhapin. 
Ish-Spitali Ushtarak, aty ku dhe dyert kanė pėsuar trauma
Dera nė foto ėshtė dera e dhomės numėr 3 nė pavijonin e traumave. Atė e ndesh nė katin e dytė tė Spitalit Universitar tė Traumave (ish-Spitali Ushtarak). Tė afėrmit e pacientėve tė kėsaj dhome kanė menduar t’i lajmėrojnė vizitorėt qė dera nė fjalė ka njė problem, bie. Me germa kapitale nė njė letė
Shkuan nė ekskursion, 7 adoleshente kthehen shtatzėna
Kishin shkuar nė njė ekskursion disa ditor me shokėt dhe shoqet e klasės, por 7 prej vajzave tė mitura, janė kthyer nė shtėpi shtatzėna. Dhjetėra nxėnės serbė tė njė shkolle fillore nė Bosnjė Hercegovinė, nė Republikėn Srpska, shkuan nė njė ekskursion pesė ditorė, qė pėr disa prej tyre rezultoi fat