Berisha: Mė 23 qershor, Rama do marrė pėrgjigjen qė mori mė 8 maj
Publikuar më 13.12.2012 | 17:58

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, ėshtė shprehur se lideri i opozitės bėri tė mundur bllokimin e marrjes sė statusit tė vendit kandidat pėr anėtarėsimin nė BE. Por, Berisha nga ana tjetėr ėshtė shprehur i bindur se “ky mur bllokimi”, do tė shembet nė zgjedhjet e ardhshme.

“Komisioni Evropian ka bėrė njė raport pozitiv, por ka pėrcaktuar votimin e tri ligjeve si njė detyrim nė mėnyrė qė ti bėjė rekomandimin pėrfundimtar Kėshillit tė Ministrave tė Bashkimit Evropian. Kėto tre ligje janė mbajtur dhe mbahen peng nga kryetari i opozitės, i cili beson se duke bllokuar statusin pėr shqiptarėt dėmton qeverinė dhe bėn njė kalkulim shumė shumė tė gabuar. E vėrteta ėshtė se shqiptarėt kanė tė gjithė fuqinė, potencialin pėr tė shembur ēdo mur. Siē rrėzuan murin e bashkisė, siē rrėzuan ‘murin e berlinit’ dhe e festuan, tani do tė rrėzojnė edhe murin bllokimit tė zotit Rama”, tha Berisha.

Pėr kėtė gjithashtu Berisha tha se, “mora sigurinė qė Partia Popullore Evropiane do tė shqyrtojė nė mėnyrė tė veēantė kėtė situatė tė krijuar nga ky bllokim absurd i njė njeriu qė e bėn atė pėr interesa tė karriges sė tij tė pushtetit”.

Nga Brukseli ai ka deklaruar se nė takimin me liderėt e PPE-sė ka folur edhe pėr “albanofobinė”. Nga ana tjetėr ka nėnvizuar se i mbetet idesė pėr bashkimin e shqiptarėve nė njė proces tė njėkohshme me integrimin nė BE.

“Nė takimet qė pata me kolegėt e mi i njoha ata me tė gjitha zhvillimet, me situatėn nė rajon, e cila me gjithė pėrparimin e njohur sėrish vuan nga albanofobia, njė faktor ky i dėmshėm pėr bashkėpunimin dhe klimėn bashkėpunuese nė rajon. Albanofobia ėshtė njė qėndrim qė i ka rrėnjėt nė padrejtėsitė mė tė mėdha tė bėra ndaj shqiptarėve dhe mė pas pėrpjekja pėr ti legjitimuar kėto padrejtėsi nė forma nga mė tė ndryshmet”, ka thėnė Berisha.

/Shekulli Online/Pėrgatiti: F.S./


Videot e fundit
12 Komente
fshatari
O injorant!O perkrahes i hajduterise!si mund te marri evropa ty kur ti shkon dhe pin vere tek ILIR META nje dite para pretences dhe deklaron biles para kamerave pa pike turpi qe te shijoj vera tek ILIR META.Sa politikane ke denuar deri tani more tropojan injorant qe me detyron te them fjale ofenduese!sepse ti qendron edhe mbi pushtetin edhe mbi drejtesine se si tropojan qe je mendon se te gjitha te takojne ty.Nuk mund te jete dakort Evropa qe ti te hysh aty kur populli paguan per cdo vend pune shumen e caktuar tek pushtetaret e tu!Pra kuptoje njehere ne ate radaken tende se nuk ke plotesuar asnje pike te BE vetem nje ke bere;ke ndertuar rruge dhe infrastrukture dhe per kete ska dyshim por te tjerat korrupsjoni dhe hajduteria jane ne shkallen me te larte qe ka pare ndonjeher ky komb qysh ne krijimin e tij!
1llum1n4tus
Populli i shkrete 100 vjete ju a kan majt "perden" para syve dhe akoma po vazhdojne.Lloj lloj komentesh po bani per dy partite qe demek po perplasen por cdo gje esht nje manipulim per ju Duke ja nisur nga A-ja Mediat , e mbrapata tyre Politikanet. MASHTRIM NGA TE DY PARTITE.
berati
Ceshte ky monster.Ceshte ky mallkim per Shqiperine?Ceshte ky diktator qe ne mos armiku i jashtem ,do jete ai i brendshem.Vellezer ngrihuni e rrezoheni kete tiran qe spaska te ngopur me pushtet.Jepini nje shans vendit tone jepini nje shans vetes tuaj dhe pse jo edhe nje shans PD-se te clirohet nga ky kancer.
Pa Emër
dmth do manipulohen dhe zgjedhjet e ardhshme
Drini Ahu
Si nuk e kupton ky kryeminister ne ikje se eshte bere pengese e zhvillimit te vendit.Normalisht qe heren e pare te refuzimit duhej te ishte dorehequr dhe jo te hidhet e perdridhet duke ia hedhur fajin atyre qe nuk e kane.Sa te jesh ti nuk ka status dhe varferia do mbreteroje ne vend.E dime se e ke te veshtire te ikish por eshte nje fund i pashmangshem.Mire do te ishte te besh gjene evetme morale qe mund te besh te ikesh vete.Koha e pasuesve te Ramiz Alise ka perenduar.Mblidhi ato buste te permierrura broxi dhe ik.
dardani
Cubi i Vicidolit eshte i dehur si cdo hajdut i tipit diktator mbas nje milon poshtersive qe ka bere nen kurrizin e ketij populi ai i kercenohet jo Rames por Shqiptarve duke u ekzpozuar si Zot, si i pa zevendesueshem ky kric gomari nga e vetmja arsye indiferentizmi ndaj politikes ose korrupsioni i Shqiptarve ku i pelqen ky SHPELLAR sepse ju mundon atdhetarizmi! Bemat dhe skandalet e ketij FECEJE Zogiste nuk mund te fitojne zgjedhjet e 2013 ose per ndryshe Shqiperia do te falimentoje si nje shtet dhe do te kthehet ne nje diktature te forte Berishiane!
Pilo Lala
Edi Rama do e mari pergjigjen ne 23 Qershor ndersa ti e more kartonin e kuq para 1 jave. Sa te kete Ambasadorin Amerikan, Edi Rama eshte duke punuar si Kryeminister. Te gjitha planet per punesimin, bujqesine do fillojne te realizohen menjehere. Shiko mblidh parate, se do duhen shume bodyguarde per tu ruajtur nga Haklajt, Remzi Hoxha, Zeviri, Gerdeci, Baxhanaku.
Zef Kallami
Ti i njohe Europianet per zhvillimet dhe situaten ne rajon si nxenesi para mesuesit.Ato te shesin dhe te blejne si tu doje qefi.Mbetaet ato ti besojne informimeve te tua.Shkundo moj bageti e ktheju janxhes se ketu e ke rehatin.
Zef Kallami
O leshko i vicidolit. Pengese per statusin nuk qenkan tre ligjet,por zbatimi i ligjit,qe ti ke konsideraten ma te poshter ndaj ligjeve te Kushtetutes.Ti e njeh veten mbi cdo ligje dhe mbi cdo kushtetute.Ketu qendron mos pranimi i statusit.Ti ecen ne rrugen e satrapit Zog.Qe ia hiqte dhe ia vinte gradat ushtarakve thue se asht duke lojtur rrasabuc.Nuk pyeste fare per ligjet sepse ligji ishte vete satrapi Zog.
Ndoc Sukaj
Ne fakt Berisha po tregohet shume i ,,sinqerte,, me kundershtarin e tij politik si dhe me shqipetaret pasi po ju tregon atyre te verteten mbi menyren e realizimit te zgjedhjeve te ardheshme te cilat do te behen(nese mundet Berisha) si ato te 9 Majit ku rezultati u deformua me votat e ,,importuara,, nga ,,kutite e gabuara,,
Pa Emër
A qen o qen.ty te terheqshin zvarre e ta befshin mishin copa copa o plere e mbufatur.. o maskara qe e ke lene shqiperine vetem te vuaje.o pjell e lige.vdekje sali berishes dhe cubave te tij.
ibishi
Ky kolos, ky burre shteti i ka te gjitha permasat e nje Lideri Kombetar-Shqiptar, ēdokush qe flet negativisht per te, flet vetem nga zilia.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
8 + 3 =
Shkuan nė ekskursion, 7 adoleshente kthehen shtatzėna
Kishin shkuar nė njė ekskursion disa ditor me shokėt dhe shoqet e klasės, por 7 prej vajzave tė mitura, janė kthyer nė shtėpi shtatzėna. Dhjetėra nxėnės serbė tė njė shkolle fillore nė Bosnjė Hercegovinė, nė Republikėn Srpska, shkuan nė njė ekskursion pesė ditorė, qė pėr disa prej tyre rezultoi fat
Familja Berisha nė ballon presidenciale, mbulohet Armina
Nė ballon presidenciale tė organizuar nga Bujar Nishani ishin tė pranishėm mjaft personaliteti, mes tė cilėve edhe familja Berisha. Pėrveē ish-kryeministrit Sali Berisha me bashkėshorten e tij, ishin dhe Shkėlzen Berisha me tė dashurėn e tij, Armina Mevlani.  Pjesė e mbrėmjes bamirėse nė Palla
Fjolla merr menaxher tė ri
Fjolla Morina, sė fundmi, ka marrė njė menaxher tė ri, i cili quhet Jetmir Agaj. Menaxheri, megjithėse i ri nė moshė ka marrė pėrsipėr menaxhimin e artistėve mė nė emėr nė Kosovė.  Ai ka qenė administrator i labelit "Babastars" dhe se fundmi i Ledri Vulės, si e dhe i faqes mė tė madhe shqiptare “