21 dhjetori, do jetė apo jo fundi i Botės?
Publikuar më 12.12.2012 | 10:46

Vetėm 9 dite mungojnė nga 21 dhjetori i famshėm, qė pritet paksa me ankth nga njė pjesė e njerėzve nė mbarė botėn, pavarėsisht se disa herė shkencėtarėt, studiuesit dhe specialistėt e profecive kanė bėrė me dije se nė realitet, kjo datė s'ka tė bėjė shumė me fundin e botės, sipas profecisė Maya, qė nė realitet parashikon fundin e njė cikli e jo fundin e planetit.

Megjithatė, ja qė ndėrkaq, nė bote shtohen iniciativat, disa edhe simpatike, mbi temėn e famshme tė "fundit te botes".  Ndėr tė tjera, sė fundi flitet se janė shtuar rrėfimet e njerėzve tek prifti, pasi duket se i tremben fundit tė parakohshėm e kėrkojnė tė meritojnė "faljen" para vajtjes nė botėn e pėrtejme. Por mbi te gjitha ėshtė krijuar njė "tymnajė", prapa tė cilės qėndrojnė veēanėrisht  interesa ekonomike e biznesi.  Aq sa kane dale nė shitje deri edhe bunkerė pėr tė shpėtuar nga katastrofa e "paralajmėruar", megjithėse shkencėtarėt nė tė gjithė botėn vazhdojnė tė informojnė mbi atė qė pritet tė ndodhe realisht, nė kundėrshtim me atė qė flitet e trumbetohet.

Sidomos NASA pėr t'i bėrė ballė frikės sė publikut, ka pėrgatitur njė faqe tė tėrė, ku ilustron se nuk ekzistojnė prova konkrete nė mbėshtetje tė teorive apokaliptike. Pėr shembull, spostimi i Poleve nuk ėshtė ndonjė tregues shqetėsues, sepse ato spostohen vazhdimisht nė ēdo moment tė vitit. Po ashtu edhe pėrvijėzimi i shumėpėrfolur i tre planetėve ėshtė diēka e zakonshme. Pra asnjė nga fenomenet, thonė ekspertet, nuk ka ndikuar e nuk do tė ndikoje nė aksin e rotacionit tė Tokės, ose nė klimė. Mirėpo duhet pranuar se derisa tė vijė data 21 do tė ketė ende disa nga ata qė besojnė se diēka do tė ndodhė vėrtet.

/Shekulli Online/ E.L/

Videot e fundit
5 Komente
Shqiptar i mire
Per ata qe besojne ne Zote nuk eshte frike se e para ata jane ne pritje te asaij dite dhe e dyta ata e dine se ajo dite eshte ne dijeni vetem Zoti e askush tjeter .Per ata qe nuk besojne te jene te sigurt se do ta perjetojne nemos ne 21 dhjetor nje dite si ajo do te jete
adhamudhi
nqse doni te shpetoni duhet te me paguani mua qe t ju kendoj disa lutje.
dardani
Te vetmit gazetare qe publikojne skena terrori qenkan Shqiptaret perpara dites se Krishlindjeve! Bota edhe pse ka ne arshive te gjitha teorite dhe profecite duke filluar nga Maya dhe Nostradamus i mendon te pa nevojshme per ti publikuar! Sot qyteterimi boteror eshte i kompleksuar nga jeta nga media ,besimi religjioz,shkenca kundra fese dhe oportuniteti i njeriut i cili ne kapitalizem eshte i pa mbeshtetur nga shoqeria! Dita nuk eshte percaktuar kot te premten me 21 dhjetor kundra krishterizmit eshte nje profeci e semure dhe apokaliptike tipike e MAYAS te cilet kane jetuar nen frike te izoluar nga jeta ne PIRAMIDAT e MEKSIKES dhe GUATEMALES!
Zef Kallami
Njeriu e filloj jeten nga asgjaja e dijes.Dalngadale iu mbeshtet bestytnive.Pikrisht ne munges te dijes.Krijoj vete krijusin qe ky krijoj boten bashke me njerin e rropullin qe gjindet ne brendesi dhe jashte saje deri ne stratosfere. E tregonin qe bota e rrafshte mbahet ne 3-4 elefante.Ndigjuesit,te gjithe e hangren.Asnjeri nuk kerkoi te dinte.Po elefantet ku mbeshtesin kembet. Dhe bestytnimi me idhunin Zot vashdon edhe sot.E kjo ka vetem nji ane pozitive se frenon njeriun te mos kaloje ne veprime antinjerezore,sherben per deshperime dhe qetesi shpirterore. E pikrisht,nuk ka ma gafa qesharake se sa keto krijime te njeriut te zgjuar.Dita e premte 21 dhjetor mund te jete dita ma e bukur dhe ma e qete e planetit. Kjo dite asht dita pervjetorit e lindjes se Stalinit.E diktatorit qe shkrumboi Hitlerin.
O Zot -Allahu Ekber
Tre minutat e fundit i ka percaktuar edhe Bibla edhe Kurani.O zot... shpeto vetem femijet engjejt e tu te njome ,qe te krijojne nje bote te re,pa ne jemi te gjithe mekatare.

Shtoni një koment

Gazeta 'Shekulli' iu kėrkon gjithė lexuesve tė saj, qė mundėsisht tė mos pėrdorin sharje, fyerje denigruese ndaj dinjitetit njerėzor nėpėr komente. Nė vend tė tyre, faktet dhe argumentet tuaja logjike mund tė jenė shumė mė tė fuqishme pa to. Me respekt dhe falemnderit pėr pjesėmarrjen tuaj, mjaft tė vlefshme nė punėn tonė!

Ftojmė lexuesit, qė nėse kanė opinione mbi shkrimet e botuara te 'Shekulli' apo mbi tema tė tjera tė lira, mund tė na kontaktojnė nė adresėn: komente@shekulli.com.al
6 + 1 =
ALARM! Peshku helmues mbėrrin nė brigjet e Adriatikut
Peshku helmues  me lėkurė tė argjendtė ka mbėrritur nė ujėrat e detit Adriatik.  Alarmi vjen nga Instituti Oqeanografik Spalato. Mediet italiane shkruajnė se ditėt e fundit, peshkatarėt nė Itali kanė kapur njė numėr tė lartė peshqish tė kėtij lloji. Sipas Il matino, Ky peshk ėshtė i rrezikshėm
8-vjeēari qė kėndon teksa bėhet synet (VIDEO)
Ėshtė vetėm 8 vjeē dhe njihet pėr zėrin e tij tė bukur dhe pėr kėndimin e kėngėve patriotike. Mirėpo kėsaj radhe, Lior Hajdari, ka bėrė diēka qė nuk ėshtė parė mė parė.  Ai ka kėnduar teksa po bėhej synet nga mjeku. Liori nuk e ka ndalur kėngėn “Thėrret Prizren, mori Shkodėr”. Madje ai e bėn edhe
Ambientet e QSUT-sė kthehen nė njė kopsht zoologjik
Mace, minj, kope qensh dhe sė fundmi pula, pata dhe gjela deti. Nuk jemi nė ndonjė kopsht zoologjik por nė ambientet e Qendrės Spitalore Universitare Nėnė Tereza. Nė njė zonė spitalore si kjo, duhen ndaluar nė mėnyrė kategorike kafshėt endacake pėr shkak tė sėmundshmėrisė qė ato mund tė pėrhapin.