Minuta e fundit
Pse Facebook nuk e ka opsionin “nuk e pėlqej”?.     Tė gjithė pėrdoruesit e Facebook-ut kudo qė ndodhen e kanė pėrdorur mė shumė se njė herė opsionin “pėlqej” nė njė postim tė njė shoku apo nė njė link tė shfaqur nė faqen e tyre.  Ajo qė shumė tė tjerė do tė donin ėshtė njė opsion “nuk e pėlqej”, nė mėnyrė qė njerėzit tė shprehin mė thjeshtė n...Lexoni me shume
Shekulli
8:41
Zbulohet ADN-ja mė e vjetėr e njeriut modern. Shkencėtarėt kanė arritur tė kompletojnė hartėn e ADN-sė sė njeriut  modern mė tė vjetėr tė gjetur deri mė tani. ADN-ja e zbuluar vjen nga njė njeri qė endej nė Siberinė perėndimore 45.000 vjet mė parė. Kjo ADN i siguron ekspertėt afatin e saktė se kur njerėzit moderne u ēiftėzuan me Neandertalėt dh...Lexoni me shume
Shekulli
8:21
Rama: Nuk do tė rrisim ēmimin e energjisė . Kryeministri Edi Rama iu rikthye sėrish dje aksionit qė nis pas pak ditėsh pėr tė ndėshkuar ēdokėnd qė vjedh energjinė elektrike. Nga foltorja e Kuvendit, Rama fillimisht i ktheu pėrgjigje akuzave tė opozitės pėr rritje tė ēmimit tė energjisė duke deklaruar se predikimet e tyre kanė dalė gjithmonė t...Lexoni me shume
Shekulli
7:51
PD akuzon deputetėt e PS-sė pėr trafik droge, por pa emėr. “Nuk mund tė flasim pėr emra. Nuk kam folur nė emrin tim, por nė emrin e Partisė Demokratike, nė njė dalje tė dytė do tė bėjmė tė ditur edhe emrin e personit tė pėrfshirė pėr ēėshtjen nė fjalė”, ky ėshtė prononcimi qė ka dhėnė deputeti i Partisė Demokratike Arben Ristani pėr gazetėn “Shekulli”. In...Lexoni me shume
Shekulli
7:50
Miratohet rritja e akcizės sė cigares . Kuvendi miratoi dje rritjen e akcizės sė cigares. Kryetari i Komisionit pėr Ekonominė dhe Financat, Erjon Braēe u shpreh se rritja e akcizės bėhet pėr ato produkte tė cilat dėmtojnė shėndetin e qytetarėve. “Ne po i shkojmė deri nė fund rritjes sė akcizės pėr mallra qė dėmtojnė shėndetin, siē ėshtė...Lexoni me shume
Shekulli
7:46
Rikthimi nė Kuvend, mazhoranca pranon kushtet e opozitės. Suela Topi Mazhoranca i hap rrugė rikthimit tė opozitės nė Kuvendin e Shqipėrisė. Ligjvėnėsit e shumicės votuan pro ngritjes sė komisioneve hetimore tė kėrkuara nga opozita dhe u shprehėn po ashtu pro ndryshimit tė rregullores sė Kuvendit. Vendimi erdhi pas pėrgjigjes zyrtare tė kthyer nga kreu i G...Lexoni me shume
Shekulli
7:45
Aksident nė aksin Korēė-Pogradec, 2 tė vdekur. KORCĖ- Dy persona kanė humbur jetėn dhe tre tė tjerė janė plagosur si pasojė e njė aksidenti, nė orėt e vona tė mbrėmjes sė djeshme. Aksidenti ka ndodhur nė aksin rrugor Korēė-Pogradec, ku njė automjet tip “Mazda” me targa AA 679 IF, ka rėnė nga ura e madhe e Drithasit. Si pasojė e pėrplasjes kanė ...Lexoni me shume
Shekulli
7:38
Artan Hajdari: Nėse nuk marrim tri pikėt, ēėshtja nė apel. Qė prej datės 21 tetor dosja voluminoze e Federatės Shqiptare tė Futbollit ndodhet pranė Komisionit Disiplinor tė UEFA-s nė Nion tė Zvicrės. Kjo dosje ėshtė pėrgatitur nga grupi i avokatėve tė Federatės sonė. Nė njė prononcim pėr gazetėn “Shekulli” Artan Hajdari, pėrfaqėsuesi ligjor i Federatės Shqi...Lexoni me shume
Shekulli
7:26
Cana: Fitorja ėshtė e jona, Serbia duhet tė dėnohet . Kapiteni i Kombėtares shqiptare Lorik Cana, deklaroi se Serbia duhet tė dėnohet pėr atė qė ndodhi mė 14 tetor nė Beograd. Cana deklaroi se shpreson qė UEFA do tė marrė njė vendim tė drejtė dhe tė na japė fitoren 3:0 nė favor tė Shqipėrisė. “Besoj se tė gjithė shqiptarėt presim tė jepet vendimi i...Lexoni me shume
Shekulli
7:20
Vokrri: UEFA e ka marrė vendimin pėr ndeshjen. Kreu i Federatės Kosovare tė Futbollit, Fadil Vokrri shprehet i bindur se tashmė Komisioni Disiplinor i UEFA-s e ka marrė vendimin pėr ndeshjen Serbi-Shqipėri. Sipas kreut tė FFK-sė, krerėt e UEFAs sonte (dje) kanė vendosur pėr fatin e ndeshjes Serbi-Shqipėri. Vokrri theksoi se ėshtė e palogjikshm...Lexoni me shume
Shekulli
7:17
Hetimi i KLD-sė, shkarkohen Elvis Ēefa dhe Lulzim Lelēaj . Kuvendi voton shkarkimin e dy anėtarėve tė Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė, Elvis Ēefės dhe Lulzim Lelēajt. Pas votimit tė kryer nė mėnyrė tė fshehtė, me elektronikė, kanė rezultuar 72 vota pro shkarkimit tė Ēefės dhe Lelēajt dhe 1 votė kundėr. Pėrpara votimit tė projektvendimit pėr shkarkimit tė d...Lexoni me shume
Shekulli
7:17
"Dėnime tė ashpra pėr Shqipėrinė dhe Serbinė". Mirel Sheme Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, paralajmėroi dje se Shqipėria dhe Serbia do tė marrin dėnime tė ashpra nga Komisioni i Disiplinės pėr dhunėn dhe koret raciste nė ndeshjen Serbi- Shqipėri. Numri njė i futbollit evropian i paralajmėroi tė dy shtetet tė bėhen gati pėr dėnimet e ashpra...Lexoni me shume
Shekulli
7:15
Sot vendimi, kujt do t’i japė tė drejtė UEFA?. (Pėrditėsuar 24/10/2014 08:00) Sot ėshtė momenti vendimtar pėrsa i pėrket ngjarjes sė ndodhur nė Beograd, ku lojtarėt kuqezi u bėnė objekt tė dhunės sė tifozėve serbė mbrėmjen e 14 tetorit. UEFA do tė mblidhet rreth orės 14:00 pėr tė marrė vendimin, nėse ndeshja e ndėrprerė e Beogradit do tė riluhe...Lexoni me shume
Shekulli
7:10
Horoskopi, 24 Tetor 2014. DASHI 21/3 - 20/4  Nė punė do tė pėrmbyllni njė projekt qė keni kohė qė e keni nisur. Nė dashuri nuk ėshtė momenti qė tė merrni vendime tė rėndėsishme.  DEMI 21/4 - 21/5  Do tė keni mundėsi tė argėtoheni me njė mikun tuaj tė vjetėr dhe kjo do t’ju japi mė shumė stimul. Nė dashuri do tė ndiheni pa...Lexoni me shume
Shekulli
7:07
E bija e Robin Williams pėrjetėson tė atin me njė zog (VIDEO). Dy muaj pas vdekjes sė Robin Williams, e bija e aktorit, Zelda, ka vendosur tė bėjė njė tatuazh impresionues nė kujtim tė tė atit.  Vajza e fituesit tė ēmimit “Oscar” tani ka njė zog tė vizatuar mbi datėn e lindjes sė tė atit “7.21.51” nė dorėn e saj tė djathtė. Ajo e ka bėrė tatuazhin nė Holliwood...Lexoni me shume
Shekulli
23:22

Sport
Artan Hajdari: Nėse nuk marrim tri pikėt, ēėshtja nė apel
Qė prej datės 21 tetor dosja voluminoze e Federatės Shqiptare tė Futbollit ndodhet pranė Komisionit Disiplinor tė UEFA-s nė Nion tė Zvicrės. Kjo dosje ėshtė pėrgatitur nga grupi i avokatėve tė Federatės sonė. Nė njė prononcim pėr gazetėn “Shekulli” Artan Hajdari, pėrfaqėsuesi ligjor i Federatės Shqi
Miratohet rritja e akcizės sė cigares
Kuvendi miratoi dje rritjen e akcizės sė cigares. Kryetari i Komisionit pėr Ekonominė dhe Financat, Erjon Braēe u shpreh se rritja e akcizės bėhet pėr ato produkte tė cilat dėmtojnė shėndetin e qytetarėve. “Ne po i shkojmė deri nė fund rritjes sė akcizės pėr mallra qė dėmtojnė shėndetin, siē ėshtė
Kuvendi miraton vendimin pėr rritjen e akcizės sė duhanit
Kuvendi miratoi sot disa ndryshime nė ligjin “Pėr akcizat”, ku parashikohet rritja e nivelit tė akcizės pėr cigaren. Ligji i ri parashikon rritjen e akcizės sė cigares, nga 900 lekė tė vjetra paketa me 20 cigare, nė 1100 lekė paketa me 20 cigare. Pėr vitin 2016-2017, ēmimi do tė rritet me 100 lekė t
Ahmetaj nė Beograd: Rajoni, reforma tė koordinuara
BEOGRAD - Nė takimin rajonal, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj, theksoi rėndėsinė nė koordinimin e reforma mes vendeve tė rajonit. Ministri Ahmentaj sugjeroi realizimin e njė reforme fiskale dhe pensionesh tė koordinuara, pasi ndryshe dėmtohemi tė gjithė sė bashku. “Rajoni jonė nuk ė