Na ndiqni
Opinion
Nga Teuta Vodo Në fund të viteve ‘80 dhe në fillim të viteve ‘90, problemi i trafikimit ...
Nga Henrik Böhme Më në fund bursat po bien! Dhe kjo që nga fillimi i vitit. Një fillim kaq ...
Trup & Shpirt
Harrilla Koçi Emocionet që përjetoi më shumë se 2 vjet më parë, në Kampionatin Botëror...

Banka, si u vodhën thasët me para

Nga Nikoleta Kovaçi Zhdukja e katër thasëve me valutë në një filial banke në “stacionin e trenit”, çon në gjykatë 8 persona, të cilët edhe, pse nuk rezultojnë të jenë bashkëpunëtorë me marrësit e parave, akuzohen nga prokuroria për “shpërdorim detyre”. Prokuroria, në kërkesën për gjykim, shpjegon në mënyrë të detajuar gjithçka ka ndodhur në tunelin e bankës, atje ku ka patur edhe ca vegla ndërtimi dhe ca llamarina, të cilat dyshohet se kanë shërbyer për fshehjen e tre personave që hynë dhe arritën që nën kërcënimin e armës të çarmatosnin 7 rojet e sigurisë, të merrnin paratë dhe të largoheshin me mjetin blinduar të bankës. Ky mjet shërbente për transportin e sasisë së valut

Kryesore të tjera
Publikuar më 11.02.2016 22:07 / Enver Bylykbashi
Kreu i Kuvendit Ilir Meta, i ftuar në emisionin e “Të paekspozuarit” nuk mohoi që në vitin 2017 ai mund të jetë President i Republikës së Shqipërisë. Pyetjes nëse ka një marrëveshje që ai të zgjidhet president vitin e ardhshëm,
Minuta e fundit
Berisha: Pse të parët e mi e rruanin kokën .
Kryeministri Edi Rama kërkoi nga demokrati Sali Berisha që të shprehte qëndrimin e tij për Byronë Kombëtare të Hetimit dhe jo për intervistën e Nexhmije Hoxhës dhe çështjen e valixhes prej druri, që sipas Ramës, e ka shpjeguar më së ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:30
“Basha konsultohet me strukturat për vendimet politike”.
Nga Isuf Kurtaj Tritan Shehu, ish-kryetar i Partisë Demokratike, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, duke u ndalur te debatet e fundit në mbledhjen e grupit parlamentar, tha se kritikat e Eduard Selamit, në adresë të z. Basha ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:28
Krimineli identik me spikerin e lajmeve (VIDEO).
Gjatë një edicioni lajmeve në BBC u shfaq në ekran fotografia e një grabitësi të rrezikshëm. Por, ajo që bie më shumë në sy është ngjashmëria që krimineli ka me prezantuesin, Jason Mohammed. Kanë qenë të shumtë ata që kanë sh... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 08:12
Atentati ndaj Sulit, kamerat gabojnë me të “dyshuarin”.
Personi që ka mbërritur në Policinë e Tiranës si i dyshuar për vënien e minës se telekomanduar në mjetin biznesmenit Nuredin Suli, është një i ri, i cili është ndodhur në vendin e gabuar dhe në momentin e gabuar. Ai është nga Tirana... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:57
Gjykata: Xhihadisti Almir Daci nuk gjendet.
Almir Daci, ish-imami i xhamisë së Leshnicës në Pogradec, i njohur si xhihadisti shqiptar që kërcënoi Ballkanin, nuk është gjetur, pavarësisht kërkimeve dy javore të Policisë së Shtetit. Trupi gjykues bëri të dije se janë kryer të g... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:55
Revoltë në burg, rreth 49 të vdekur në Meksikë.
Të paktën 49 persona kanë humbur jetën në një revoltë që shpërtheu në një burg të Meksikës, raportojnë autoritetet. Mirëpo mediat nga ky vend shkruajnë se janë rreth 60 të vdekur, mes tyre të burgosur dhe gardianë. Ngjarja ka n... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:49
Banka, si u vodhën thasët me para.
Nga Nikoleta Kovaçi Zhdukja e katër thasëve me valutë në një filial banke në “stacionin e trenit”, çon në gjykatë 8 persona, të cilët edhe, pse nuk rezultojnë të jenë bashkëpunëtorë me marrësit e parave, akuzohen nga prokuro... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:32
Fuqitë e mëdha ranë dakord për armëpushim në Siri.
Takimi ndërmjet fuqive botërore për krizën e Sirisë ka përfunduar me sukses. Kështu ka njoftuar sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry. Ai ka deklaruar se është rënën dakord për të zbatuar marrëveshjen e armëpushimit. Sipas BB... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 07:19
Horoskopi, 12 shkurt 2016.
Dashi Edhe pse në dukje mund t’ju duket se nuk po ndodh asgjë, në të vërtetë është e kundërta. Në fakt, nuk mund të dëshironi më shumë se sa harmoninë që po përjetoni në marrëdhënien tuaj në çift. Demi Yjet kanë par... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:01
Imiton striptisten, ish-misi i Francës e pëson keq (VIDEO).
Pas performances së një valltareje profesioniste në një emision për zbulim talentesh në Francë, misi i Francës ka menduar se kjo është e thjeshtë. Laury Thilleman e cila ka qënë edhe "Mis Franca", ka provuar që një performancë të ... Lexoni me shume
Shekulli Online
Publikuar: 00:00
Saimir Tahiri deklaron se opozita ishte dakord para disa ditësh për draftin ligjor të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Ministri i Brendshëm thotë se ky konfirmim ka mbërritur me e-mail në adresën e tij. “U dakordësuam dhe e mora me s
Federika Mogerini do vizitojë Tiranën në datat 4 deri 6 mars. Kjo do të jetë vizita e saj e parë në kryeqytetin shqiptar pas marrjes së detyrës si Shefe e Politikës së Jashtme. Gjatë 48 orëve të qëndrimit në Shqipëri, Mogerini
Bekim Çollaku,  Ministri i Integrimit Evropian, theksoi sot gjatë një takimi me ambasadoren e re të Republikës së Kroacisë, Marija Kapitanoviç, se Kosova  ndodhet në periudhën vendimtare dhe pret liberalizimin e vizave. Gjatë taki
Autoritet kosovare lirojnë Ali Demiri dhe Afrim Ismailoviq, të dënuar në Maqedoni me burgim të përjetshëm për rastin “Mostra”. Të arrestuar në Prishtinë, në vitin 2013 për veprën penale armëmbajtje pa leje, ata vuanin dëni
Një debat mes gazetarit dhe kreut të partisë LSDM, Zoran Zaev, i ftuar në emision, degjeneroi në fyerje dhe në një fjalor aspak profesional. Kryeredaktori i televizionit “Sitel”, Dragan Pavloviç Latas, nuk ngurroi ta quajë bastard, kr
Një adoleshente shqiptare me banim në Trikala të Greqisë ka tentuar të vetëvritej duke u hedhur nga lartësia. 15-vjeçarja tentoi t’i jepte fund jetës pasi ishte përjashtuar nga shkolla, bëjnë me dije mediat greke. Shkak i përjash
Pas performances së një valltareje profesioniste në një emision për zbulim talentesh në Francë, misi i Francës ka menduar se kjo është e thjeshtë. Laury Thilleman e cila ka qënë edhe "Mis Franca", ka provuar që një performancë të
Nertila Marku, motra e këngëtares Gugu, kërcënon t’i publikojë mesazhet që Xhesika Ndoja i ka dërguar një biznesmeni nga Tetova, nëse kjo e fundit nuk i kërkon falje të motrës. Në një postim në "Facebook", Nertila Marku shkruan:
Thellë
Publikuar më 12.02.2016 08:30 / Suela Topi
Kryeministri Edi Rama kërkoi nga demokrati Sali Berisha që të shprehte qëndrimin e tij për Byronë Kombëtare të Hetimit dhe jo për intervistën e Nexhmije Hoxhës dhe çështjen e valixhes prej druri, që sipas Ramës, e ka shpjeguar më së
  • Nga Isuf Kurtaj Tritan Shehu, ish-kryetar i Partisë Demokratike, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, duke u ndalur te debatet e fundit në mbledhjen e grupit parlamentar, tha se kritikat e Eduard Selamit, në adresë të z. Basha
  • Personi që ka mbërritur në Policinë e Tiranës si i dyshuar për vënien e minës se telekomanduar në mjetin biznesmenit Nuredin Suli, është një i ri, i cili është ndodhur në vendin e gabuar dhe në momentin e gabuar. Ai është nga Tirana
  • Almir Daci, ish-imami i xhamisë së Leshnicës në Pogradec, i njohur si xhihadisti shqiptar që kërcënoi Ballkanin, nuk është gjetur, pavarësisht kërkimeve dy javore të Policisë së Shtetit. Trupi gjykues bëri të dije se janë kryer të g
Ekonomi
Publikuar më 11.02.2016 15:58 / Anxhela Bejtja
Qeveria ka shtyrë deri në fund të qershorit afatin e lehtësirave për familjet me ndihmë ekonomike. Për familjet që kishin akumuluar borxhe për shkak të mospagesës së energjisë elektrike parashikohen falje të kamatëvonesave, përkun
Jetë
Publikuar më 08.02.2016 10:25 / Anxhela Devole
Nga Harilla Koçi Jeta e Agimit tashmë është e ndarë mes Vlorës dhe Tiranës (deri para pak vitesh mes Vlorës dhe Firences (Itali), ku kishte emigruar prej vitesh). Në këtë dyzim ndikon mendimi i tij për të tashmen dhe për të ardhmen.
Kulturë
Publikuar më 11.02.2016 14:03 / Elidona Syla
Ministria e Kulturës ka njoftuar se në vijim të kërkesës së fondacionit “Ibrahim Kodra” ceremonia në nderim të mjeshtrit, "Nder i Kombit" i cili do të prehet në Memorialin në Kodrat e Liqenit, shtyhet për një datë tjetër të mëvon
  • Ai ka qenë kryeredaktor i gazetës së madhe “Zëri i Popullit” në mesin e viteve 1980. Në drejtimin e tij  kjo gazetë u kthye në tribunë intelektualësh të njohur si Kadare, Agolli etj. Gazetari Arshin Xhezo është i pari që shk
  • Grafistja e parë femër në Shqipëri është Lumturije Dhrami. Për herë të parë në Galerinë Kombëtare të Arteve është çelur një ekspozitë retrospektivë, e një periudhe 30-vjeçare (1956-’86), prej saj. E kuruar nga Ylli Drishti pë
  • Nga Valeria Dedaj Edhe pse kanë kaluar dhjetë vjet që mjeshtri Ibrahim Kodra (1918-2006) është ndarë nga jeta, amaneti i tij për në banesën e fundit po “përflitet” ende. Përse ndodh kjo? A kanë të drejtë institucionet dhe njerëz
Sociale
Publikuar më 11.02.2016 21:28 / Shekulli
Tre muaj pas zgjedhjeve vendore, përgjegjësja e çerdhes së Rubikut është pushuar nga puna me urdhër të administratores së këtij qyteti. Dava Kola, qytetare nga Rrubiku, iu drejtua për ndihmë emisionit “Fiks Fare”, pasi pretendonte
Extra
Publikuar më 11.02.2016 18:05 / Eva Hoxha
Brejtësit e fushës që jetojnë në rajonin e Çernobilit dhe që janë të ekspozuar ndaj rrezatimit, po pësojnë një lloj katarakti në sytë e tyre. Sipas shkencëtarëve nga Universiteti i Jyvaskyla në Finlandë, brejtësit e gjinisë fem
Sport
Publikuar më 11.02.2016 22:44 / Enver Bylykbashi
Li Herbert prej vitesh e ka ndjekur Leicester Sitin në stadium, por deri gushtin e shkuar nuk kishte vënë kurrë bast. E para herë që e bëri këtë ishte nga ato raste pa shumë kuptim, pasi kishte kthyer ca gota. Koeficienti që ekipi i