×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Vrasje, trafikim, rrëmbim, organizatë kriminale dhe konspiracion, OFL i dërgo formularin Endrit Dokles dhe 3 durrësakëve

Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Endrit Dokle, banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijim i organizatës kriminale”, “Vrasja me paramendim”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, kryer në bashkëpunim, në kuadër të organizatës kriminale.

Hekuran Hoxha, banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Fatbardha Hoxha, banuese në Durrës, e dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Tedi Hoxha, banues në Durrës, i akuzuar për veprat penale “Organizatë kriminale”, “Instalim i pajisjeve interceptuese”, “Ndalim i komunikimeve informatike ose telematike” dhe “Konspiracion penal me synim aksesin e paautorizuar në sistemin e informacionit”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

OFL, 3 korrik

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

E.D., banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijim i organizatës kriminale”, “Vrasja me paramendim”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, kryer në bashkëpunim, në kuadër të organizatës kriminale;

H.H., banues në Durrës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim;

F.H., banuese në Durrës, e dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim;

T.H., banues në Durrës, i akuzuar për veprat penale “Organizatë kriminale”, “Instalim i pajisjeve interceptuese”, “Ndalim i komunikimeve informatike ose telematike” dhe “Konspiracion penal me synim aksesin e paautorizuar në sistemin e informacionit”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Aksidentoi për vdekje këmbësorin, arrestohet 22-vjeçari në Pogradec

Aksidentoi për vdekje këmbësorin, arrestohet 22-vjeçari në Pogradec

Publikuar më 25.01.2021
Është identifikuar dhe vënë në pranga 22-vjeçari, i cili mbr...

Është identifikuar dhe vënë në pranga 22-vjeçari, i cili mbrëmjen e së dielës aksidentoi me pasojë vdekjen një shtetas në fshatin Buçimas, u largua nga vendngjarja. Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore në DVP Korçë, në vijim të veprimeve hetimore dhe procedurale të kryera për zbardhjen e rrethanave dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më […]

Lexo më shumë

Aksident në aksin Peqin-Elbasan, makinat përplasen ‘kokë më kokë’

Aksident në aksin Peqin-Elbasan, makinat përplasen ‘kokë më kokë’

Publikuar më 24.01.2021
Një tjetër aksident është regjistruar këtë të diel në vend, ...

Një tjetër aksident është regjistruar këtë të diel në vend, si pasojë e motit të keq dhe lagështira në rrugë. Sipas informacioneve të para mësohet se aksidenti ka ndodhur në mbrëmje në aksin e rrugës kombëtare Peqin -Elbasan. Konkretisht ngjarja ka ndodhur në fshatin Bishqem, Elbasan,  mjeti tip “Land Rover”,  me drejtues shtetasin K. S., […]

Lexo më shumë

Aksident në Rrogozhinë/Ambulanca përplaset me makinën, plagosen 6 persona

Aksident në Rrogozhinë/Ambulanca përplaset me makinën, plagosen 6 persona

Publikuar më 24.01.2021
Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në Rrogozh...

Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në Rrogozhinë. Mësohet se ambulanca ka përplasur një makinë tip ‘Benz’, ku të plagosur kanë mbetur 6 persona. Sakaq, mësohet se dy prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë. Informacioni paraprak: Në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, janë përfshirë në përplasje ambulanca e spitalit të […]

Lexo më shumë

Breshëri plumbash me kallashnikov, kush është 32-vjeçari që u vra pasdite në Durrës

Breshëri plumbash me kallashnikov, kush është 32-vjeçari që u vra pasdite në Durrës

Publikuar më 24.01.2021
Një ngjarje e rëndë u regjistrua pasditen e kësaj të diele n...

Një ngjarje e rëndë u regjistrua pasditen e kësaj të diele në Durrës. Mësohet se 32-vjeçari i cili ndërroi jetë në spital pasi u qëllua me kallashnikov është, Jetmir Bregu. Sipas dëshmitarëve okularë ka pasur të shtëna të vazhdueshme. Për shkak të shiut të madh dhe zonës periferike autorët janë larguar nëpër errësirë teksa Policia […]

Lexo më shumë

Tronditet Durrësi/ Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari, humb jetën pasi shkoi në spital

Tronditet Durrësi/ Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari, humb jetën pasi shkoi në spital

Publikuar më 24.01.2021
Një konfliktit i çastit ka përfunduar me një viktimë në Durr...

Një konfliktit i çastit ka përfunduar me një viktimë në Durrës, mbrëmjen e kësaj të diele. Ngjarja ka ndodhur në orën 17:20, në lagjen nr.16 në qytetin bregdetar. Sipas policisë pas një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri J. B. 32 vjeç, i cili pasi shkoi në spital, ndërroi jetë. Policia ka shoqëruar […]

Lexo më shumë

Shkrumbohet makina në Fier, çfarë i ndodhi shoferit

Shkrumbohet makina në Fier, çfarë i ndodhi shoferit

Publikuar më 24.01.2021
Një makinë është përfshirë nga flakët mesditën e kësaj të di...

Një makinë është përfshirë nga flakët mesditën e kësaj të diele në Fier. Sipas informacionit paraprak, mësohet se makina tip  “Benz” është përfshirë nga flakët si pasojë e një defekti teknik. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Vija e Ngjalës”. Fatmirësisht, drejtuesi i mjetit e ka kuptuar defektin teknik dhe e ka braktisur atë […]

Lexo më shumë

Prej kohësh në kërkim ndërkombëtar, bie në pranga 59-vjeçari turk

Prej kohësh në kërkim ndërkombëtar, bie në pranga 59-vjeçari turk

Publikuar më 24.01.2021
Një 59-vjeçar turk, banues në Kosovë është arrestuar nga pol...

Një 59-vjeçar turk, banues në Kosovë është arrestuar nga policia, pasi ndaj tij rëndon akuza për veprën penale ‘Korrupsion’. Policia njofton  se arrestimi i tij u bë në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar të Morinës, me qëllim ekstradimin drejt Turkmenistanit. Sakaq, gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem, ky shtetas rezultoi person […]

Lexo më shumë

Aksidenti fatal/ “Toyota” përplas dy automjete, vdes 46 vjeçari, plagosen dy gra

Aksidenti fatal/ “Toyota” përplas dy automjete, vdes 46 vjeçari, plagosen dy gra

Publikuar më 24.01.2021
Një 46 vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti rr...

Një 46 vjeçar ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në orët e vona të natës së shkuar. Policia bën me dije se ngjarja është regjistruar në aksin Fushë Krujë-Laç, kur një automjet tip “Toyota”, është përplasur me mjetin tip “Ford” dhe më pas me mjetin tip “Audi”. Për pasojë, ka […]

Lexo më shumë