Vrasja në Itali/ Zbulohen detaje, kush është shqiptari që vrau gruan në sy të djalit 8 vjeç (Foto)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një shqiptar ka vrarë bashkëshorten e tij. Mediat italiane kanë zbuluar emrat e dy bashkëshortëve, të cilët janë Dritan Sulollari dhe Migena Kellezi.

Migena, ndodhej në Itali prej disa vitesh, ajo i ishte bashkuar bashkëshortit të saj Dritanit, i cili punonte si kamerier në një piceri, megjithëse muajt e fundit ai ishte pa punë.
Sipas dëshmive të fqinjëve, familja shqiptare u përshkrua si një familje e qetë dhe askush nuk e kishte dëgjuar më parë çiftin të grindeshin, deri sot.

E gjithë ngjarja ka ndodhur në sytë e fëmijët 8 vjeç të çiftit. Autor i këtij krimi të rëndë është një emigrant shqiptar 37-vjeç, ndërsa viktima është 30 vjeçe. Ndërkohë fëmija është marrë nga shërbimet sociale pas gjendjes së tij të rënduar.

Të tjera

Tërmeti në Bavari

Rosalia Romaniec Partia Kristiansociale, CSU pësoi goditje të fortë në zgjedhjet e landit bavarez. Përgjegjësinë kryesore për këtë e ka…

Abissnet