×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Vrasja e 27-vjeçarit shqiptar në Londër, arrestohet një tjetër i dyshuar (Emri)

Një tjetër person i dyshuar për vrasjen e 27-vjeçarit shqiptar në Londër, Grineo Daka është arrestuar nga policia.

Mediat e huaja raportojnë se është arrestuar Edison Brahimin 29 vjeç, banues në Camden Road, Islington.

Një tjetër shqiptar, Liridon Saliukës, 29 vjeç është arrestuar disa javë më parë për këtë ngjarje. Ndaj tij rëndojnë akuzat për vrasje, mbajtje arme pa leje dhe plagosje e qëllimshme me pasoja.

Emigranti shqiptar Grineo Daka u ekzekutua me armë në 7 Qershor rreth orës 03:00 në bilardon e quajtur “Phoenix Snooker Club”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dalin momente nga atentati në Tushemisht/ Flet pronari i hotelit: Qëlluan drejt dhomës së djalit! Na rrezikohet jeta

Dalin momente nga atentati në Tushemisht/ Flet pronari i hotelit: Qëlluan drejt dhomës së djalit! Na rrezikohet jeta

Publikuar më 08.08.2020
Dy persona me kallashnikov dhe maskë kanë qëlluar me automat...

Dy persona me kallashnikov dhe maskë kanë qëlluar me automatik drejt makinave të parkuara dhe në drejtim të hotelit “Voloreka” në fshatin Tushemisht të Pogradecit. Ngjarja është shënuar rreth orës 04:40 minuta të 8 gushtit 2020 kur të gjithë kanë qenë në gjumë dhe jashtë ishte vetëm roja e hotelit. Mësohet se ky nuk është […]

Lexo më shumë

E rëndë në Durrës/ Burri ndërron jetë sapo del nga deti, ja dyshimet e policisë

E rëndë në Durrës/ Burri ndërron jetë sapo del nga deti, ja dyshimet e policisë

Publikuar më 08.08.2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar paraditen e sotme në D...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar paraditen e sotme në Durrës, ku një person ka ndërruar jetë sapo ka dalë nga deti. Paraprakisht mësohet se shtetasi Sh.Xh., 64 vjeç pasi ka dal nga uji nuk është ndjerë mirë dhe dyshohet se ka pësuar arrest kardiak, e për pasojë ka ndërruar jetë. Durrës/Informacion paraprak Më datë […]

Lexo më shumë

Vlorë/ Zhduket e mitura, babai me lot në sy tregon telefonatën e fundit

Vlorë/ Zhduket e mitura, babai me lot në sy tregon telefonatën e fundit

Publikuar më 08.08.2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur tre ditë më parë në Vlorë, ku...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur tre ditë më parë në Vlorë, ku një vajzë e mitur 14-vjeç është larguar nga banesa e saj dhe ka humbur kontaktet me familjarët. Babai i vajzë së mitur në një deklaratë për mediat bën apel që të ndihmojnë në gjetjen e vajzës së tij. Ndër të tjera ai ka […]

Lexo më shumë

Kufomë gjysmë e dekompozuar, gjendet trupi i një 44-vjeçareje të mbytur në Vjosë

Kufomë gjysmë e dekompozuar, gjendet trupi i një 44-vjeçareje të mbytur në Vjosë

Publikuar më 08.08.2020
Një 44-vjeçare është gjetur e mbytur në ujërat e Vjosës në M...

Një 44-vjeçare është gjetur e mbytur në ujërat e Vjosës në Memaliaj. Është mësuar se një i ri ka gjetur trupin gjysmë të dekompozuar në lumë dhe menjëherë ka njoftuar policinë. Pas njoftimit në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe Policia e Tepelenës, që kanë nxjerrë nga ujërat e lumit trupin e pajetë të 44-vjeçares […]

Lexo më shumë

Qëlluan rreth 100 herë, detaje nga të shtënat me armë zjarri në Pogradec, autorët mesazh pronarit

Qëlluan rreth 100 herë, detaje nga të shtënat me armë zjarri në Pogradec, autorët mesazh pronarit

Publikuar më 08.08.2020
Detaje të reja janë zbuluar pas ngjarjes së ndodhur në një h...

Detaje të reja janë zbuluar pas ngjarjes së ndodhur në një hotel në Pogradec në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku të shtëna me armë zjarri u regjistruan drejt makinave në parking. Burime bëjnë me dije se autorët kanë qëlluar me breshëri plumbash mbi 100 herë drejt automjeteve të parkuara duke shkaktuar dëme […]

Lexo më shumë

Sekuestrohet shuma marramendëse në Kakavjë, procedohen tre të huaj dhe një shqiptar

Sekuestrohet shuma marramendëse në Kakavjë, procedohen tre të huaj dhe një shqiptar

Publikuar më 08.08.2020
Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste ...

Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit të mjeteve motorike dhe 1 rast për shkelje të ligjit për Kontrollin Kufitar. Procedohen penalisht 4 shtetas (dy shtetas grekë, një shtetas italian dhe një shtetas shqiptar). Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 30600 […]

Lexo më shumë

“U fiksua gjatë karantinës dhe thyente telefonat”, milioneri shqiptar u gjet i pajetë në vilën luksoze, ja çfarë tregojnë familjarët

“U fiksua gjatë karantinës dhe thyente telefonat”, milioneri shqiptar u gjet i pajetë në vilën luksoze, ja çfarë tregojnë familjarët

Publikuar më 08.08.2020
Policia jep detaje të tjera mbi vetëvrasjen e milionerit Eug...

Policia jep detaje të tjera mbi vetëvrasjen e milionerit Eugert Lazaj, i cili u gjet i pajetë nga të afërmit në vilën luksoze në Rrolling Hill. Në vijim të hetimeve që po kryhen nga agjentët e krimeve, njoftohet për gazetën “Si” se laboratori i kriminalistikës ka konfirmuar se arma me të cilën 37 vjeçari u […]

Lexo më shumë

Të shtëna me armë zjarri në parkingun e një hoteli në Pogradec

Të shtëna me armë zjarri në parkingun e një hoteli në Pogradec

Publikuar më 08.08.2020
Të shtënat me armë zjarri janë regjistruar mëngjesin e kësaj...

Të shtënat me armë zjarri janë regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune në Pogradec. Uniformat blu bëjnë me dije se është qëlluar në parkingun e nje hoteli në Tushemisht në drejtim të disa mjeteve të parkuara. “Më datë 08.08.2020, rreth  orës 05:00, në parkingun e nje hoteli në Tushemisht, dyshohet se është qëlluar me armë […]

Lexo më shumë