Vogëlushja shqiptare këndon në Poloni këngën “Noeli i Parë” të Besa Kokëdhimës (VIDEO)

Ambasada e Polonisë në Shqipëri ka njoftuar se në qytetin e e Białymstok është mbajtur  edicioni i XI i Konkursit të Këngës për Fëmijë. Temë e konkursit ishte “Këngë për Festën e Krishtlindjeve”. Në këtë konkurs duhej kënduar një këngë polake dhe një në gjuhë të huaj. Në konkurs mori pjesë edhe vogëlushja shqiptare Jualiana Xhaji. Kjo e fundit këndoi në shqip këngën e këngëtares së mirënjohur Besa Kokëdhima “Noeli i Parë”.

“Sot, më #8dhjetor 2017, në qytetin e Białymstok 🇵🇱 u zhvillua edicioni i XI i Konkursit të Këngës për Fëmijë. Tematika e konkursit ishte “Këngë për Festën e Krishtlindjes”, dhe duhej kënduar një këngë në gjuhën polake dhe një në gjuhë të huaj. Në këtë konkurs mori pjesë edhe vogëlushja 👧🏻 Juliana Xhaji, ajo është me origjinë 🇦🇱 dhe këndoi në gjuhën shqipe, këngën e Besa Kokëdhima – Noeli i Parë”, njofton ambasada.

Të tjera

Abissnet