×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Vjehrri më kërcënonte”, 31-vjeçari që vrau ish-gruan shpërthen në lot para gjykatës: E doja ende

Gjykata e Fierit ka caktuar masën “arrest me burg” për Elton Metaj, i cili vrau ish-bashkëshorten, 23-vjeçaren, Sabrina Benga.

Mësohet se 31-vjeçari ka folur para togave të zeza. Ai është paraqitur në gjendje të rënduar psikologjike dhe mes lotësh, ku është shprehur se e donte ende ish-bashkëshorten dhe se armën e kishte blerë pasi ndihej i kërcënuar nga i vjehrri.

Metaj ka pretenduar se armën e ka marrë për vetëmbrojtje pasi ish-vjehrri e ka kërcënuar se do e vriste.

Më ka kërcënuar ish-vjehrri. Armën e bleva për vetëmbrojtje, sepse më ka kërcënuar se do të më vriste. Ish-bashkëshorten e doja ende”, mësohet të ketë thënë Metaj.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e prindërve të ish gruas së tij në Zhupan të Fierit, mbrëmjen e së premtes. Ai shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po konsumonte darkën.

Ndërsa Meta u arratis nga vendi i ngjarjes, për t’u arrestuar disa orë më pas nga policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Arrestohet personi i dytë i përfshirë në vrasjen e Pashko Ujkës

Arrestohet personi i dytë i përfshirë në vrasjen e Pashko Ujkës

Publikuar më 02.12.2021
Pas 20-vjeçarit K.H policia njofton se ka arrestuar edhe M.K...

Pas 20-vjeçarit K.H policia njofton se ka arrestuar edhe M.K 53 vjeç, si person që është i përfshirë apo ka dijeni mbi vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujka. BW shkruan se K. është arrestuar në Morinë, teksa po tentonte të largohej nga vendi. Kujtojmë se vrasja e ish-deputetit ndodhi të hënën, shumë pranë banesës së tij. […]

Lexo më shumë

U qëllua në poligon, ndërron jetë 24-vjeçari shqiptar

U qëllua në poligon, ndërron jetë 24-vjeçari shqiptar

Publikuar më 01.12.2021
Ndërron jetë 24-vjeçari që u qëllua me armë zjarri në një po...

Ndërron jetë 24-vjeçari që u qëllua me armë zjarri në një poligon në qytetin Obiliq të Kosovës. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:45. Hetuesit policorë kanë nisur një hetim për sqarimin e rrethanave që karakterizojnë rastin.

Lexo më shumë

Faktet e ‘frikshme’/ Shqiptari i vrarë në karburantin grek ishte klient i qarkut të helenizimeve të paligjshme

Faktet e ‘frikshme’/ Shqiptari i vrarë në karburantin grek ishte klient i qarkut të helenizimeve të paligjshme

Publikuar më 01.12.2021
Mediat greke kanë zbardhur detaje të reja nga ekzekutimi i b...

Mediat greke kanë zbardhur detaje të reja nga ekzekutimi i biznesmenit shqiptar M.Dh nga Delvina disa javë më parë në vendin fqinj. Protothema.gr publikon fakte të reja tronditëse për veprimin e organizatës kriminale që mori pjesë me uniformë dhe kryente veprime të paligjshme. Konkretisht, një nga të huajt e greqizuar në mënyrë të paligjshme dhe […]

Lexo më shumë

Rrëzohet aksidentalisht në banesë, ndërron jetë 61-vjeçari në Vlorë

Rrëzohet aksidentalisht në banesë, ndërron jetë 61-vjeçari në Vlorë

Publikuar më 01.12.2021
Një 61 vjeçar në Vlorë ka ndërruar jetë pasi është rrëzuar n...

Një 61 vjeçar në Vlorë ka ndërruar jetë pasi është rrëzuar në shtëpi. Sipas policisë ngjarja raportohet të jetë aksidentale. “Më datë 01.12.2021, rreth orës 17:00 , shtetasi Th. P., 61 vjeç, banues në Vlorë, dyshohet se aksidentalisht është rrëzuar në banesë dhe për pasojë ka humbur jetën“, njofton policia. Ende nuk dihen rrethanat se […]

Lexo më shumë

Tenton të vetëvritet me armë 23-vjeçari në Korçë, ja çfarë thotë policia

Tenton të vetëvritet me armë 23-vjeçari në Korçë, ja çfarë thotë policia

Publikuar më 28.11.2021
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Korçë. Rreth orës 14:20...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Korçë. Rreth orës 14:20 të kësaj të diele, në ambientet e spitalit është paraqitur 23-vjeçari E. M., i cili ka tentuar të vrasë veten me armë zjarri. Grupi hetimor ndërkohë po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes. Njoftimi i Policisë: Korçë/Informacion paraprak Më datë 28.11.2021, rreth orës […]

Lexo më shumë

Vrau dhe groposi në oborrin e banesës një fëmijë/ Ky është autori 38-vjeçar i krimit makabër në Fier, detaje të reja mbi ngjarjen tronditëse

Vrau dhe groposi në oborrin e banesës një fëmijë/ Ky është autori 38-vjeçar i krimit makabër në Fier, detaje të reja mbi ngjarjen tronditëse

Publikuar më 16.11.2021
Personi në foto është 38-vjeçari Klodian Çalamani, autori i ...

Personi në foto është 38-vjeçari Klodian Çalamani, autori i krimit makabër në fshatin Grecalli të Fierit, i cili rrëmbeu dhe groposi një 8-vjeçar.  Mësohet se Klodian Çalamani e ka marrë të miturin në banesë dhe më pas e ka goditur në kokë me lopatë. Fill pas kësaj ai e ka grobosur në baltë, në oborrin e banesës […]

Lexo më shumë

Pamje nga krimi horror në Fier/ Rrëmbehet dhe vritet fëmija 8 vjeç (VIDEO)

Pamje nga krimi horror në Fier/ Rrëmbehet dhe vritet fëmija 8 vjeç (VIDEO)

Publikuar më 16.11.2021
Tronditëse në Fier. Një fëmijë 8-vjeçar është rrëmbyer dhe m...

Tronditëse në Fier. Një fëmijë 8-vjeçar është rrëmbyer dhe më pas është gjetur i groposur dhe i pajetë. Ngjarja e rëndë është regjistruar në Grecalli në fier paraditen e sotme. Mësohet se ka qenë fqinji i fëmijës, shtetasi me inicialet Klodian Çalamani., 38 vjeç, që ka marrë të miturin dhe më pas e ka mbyllur […]

Lexo më shumë

“E vrava dhe e groposa në oborr”, zbardhet dëshmia e monstrës në Fier, mori peng dhe vrau fqinjin 8-vjeçar

“E vrava dhe e groposa në oborr”, zbardhet dëshmia e monstrës në Fier, mori peng dhe vrau fqinjin 8-vjeçar

Publikuar më 16.11.2021
Ashtu si për çdo ditë, 8-vjeçari ishte nisur në shkollë, por...

Ashtu si për çdo ditë, 8-vjeçari ishte nisur në shkollë, por nuk e dinte se kjo do të ishte hera e tij e fundit. Nga të dhënat që mëson “BalkanWeb” mësohet se i mituri, që ishte në klasën e dytë, nuk kishte shkuar në shkollë, ndërsa ishte parë në lagje teksa shëtiste me biçikletë. Ngjarja […]

Lexo më shumë