Vijojnë temperaturat e larta! Ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

Territori shqiptar gjatë pasdites vijon të jetë në mbizotërim të motit të kthjellët dhe temperaturave relativisht të larta, por orët e pasdites priten kalime vranësirash dhe të paktën në zonat malore Veriore dhe Lindore duke e lënë pjesën tjetër të vendit nën ndikimin e kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshueshme duke u luhatur nga 14 gradë C deri në 36 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet