Vijojnë reshjet! Ja si parashikohet moti nesër

Vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu do të mbeten prezentë në të gjithë territorin deri në orët e pasdites, kur pritet përmirësim gradual i situatës.

Nata do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta më të dukshme në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Perëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mesdita ruan vlerat konstante duke luhatur vlerat ditore nga 5 gradë C deri në 22 gradë C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Vija fatale e Ballkanit

Blerim Latifi Gjatë historisë, njerëzit në Ballkan kanë vuajtur nga një lloj fataliteti gjeopolitik. Ky fatalitet ka të bëjë me…

Abissnet